Катерина Приходько, Щаслива Пекарня: «Дотримання прав — це можливість жінкам почуватися захищеними»  - PostEat

пошук

Катерина Приходько, Щаслива Пекарня: «Дотримання прав — це можливість жінкам почуватися захищеними» 
03-04-2024 0 317

Партнери

Автор


Підтримка жінок та дотримання гендерного балансу — це наступний крок для бізнесів, які прагнуть бути сучасними. Катерина Приходько на власному прикладі показує, що для цього не потрібно мати велике підприємство — повагу до жінок можна проявляти, навіть коли маєш невелику кав’ярню.

«Щаслива Пекарня» від «КавомАН&Ка» — кав’ярня-кондитерська в місті Нетішин Хмельницької області. Її власницею та одночасно кондитеркою є Катерина Приходько. Метою жінки було популяризувати ідею кавової культури, крафтової випічки та сімейного відпочинку, адже її місту цього не вистачало. 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Катерина заснувала кав’ярню перед початком повномасштабного російського вторгнення, тож майже одразу стикнулася з викликами воєнного часу. Нестабільне енергопостачання, зменшення кількості клієнтів, зростання цін — це ті проблеми, які внесли корективи в роботу кав’ярні. Та Катерину це не зупинило. Жінка не лише продовжила розвивати бізнес, а й вирішила його покращити, зокрема почала впроваджувати Принципи розширення прав і можливостей жінок (WEPs) для досягнення гендерної рівності. 

«Підтримка гендерної рівності є важливим аспектом нашого життя, а зважаючи на наші реалії жінки в більшості шукають роботу та підтримку. У моєму хоч і маленькому містечку знають, що гендерна рівність — компонент стійкого розвитку суспільства, адже ми містечко енергетиків, і в теперішніх умовах жінки-енергетики впевнено долають надскладні професійні виклики часу», — каже Катерина.

З найпростішого — підприємиця ввела в обіг фемінітиви. Відтепер називає свою посаду «кондитерка» та «шефиня», з фемінітивами звертається до працівниць та вчить їх застосовувати щодо інших жінок. Також Катерина сконцентрувалася на допомозі жінкам-ВПО та дружинам військовослужбовців — намагається забезпечувати їх роботою. Вона вже працевлаштувала жінку-ВПО на посаду баристи. Також власниця кав’ярні проводить жіночі клуби для взаємопідтримки — з дієтологами, косметологами, психологами, де учасниці діляться досвідом, вчаться самомотивації тощо.

«Багато українських жінок навіть не підозрюють про свої права. Завдяки подібним ініціативам жінки стануть більш впевненими, адже відчуватимуть захист. Також зменшиться кількість випадків насильства в суспільстві, — коментує Катерина. — Тому зі свого боку я започаткувала жіночі клуби, на яких ми обговорюємо зокрема теми захисту прав жінок. Також я проводжу благодійні майстеркласи для діток із сімей загиблих воїнів та ВПО, аби мами хоча б на мить змогли відпочити, а діти отримали задоволення». 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Далі Катерина продовжуватиме свою роботу — жінка планує розширювати бізнес. Проте, попри новий досвід та виклики, одне в «КавомАН&Ка» залишиться незмінним: підтримка жінок та допомога їм з працевлаштуванням.

Цей матеріал створено в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється як частина проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», який втілюється ООН Жінки за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Фото: Facebook «Щаслива Пекарня» від «КавомАН&Ка»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi