Оливковий початок «Тижня італійської кухні в Україні» від Марко Черветті - PostEat

пошук

Оливковий початок «Тижня італійської кухні в Україні» від Марко Черветті
22-11-2019 0 769


18 листопада відбувся званий обід Le Silpo з послом Італії Давіде Ла Чечіліа присвячений «Тижню італійської кухні». У стравах обіду бренд-шеф Марко Черветті та команда зробили акцент на «наймагічнішому» інгредієнті італійської кухні — оливковій олії. 

За словами «євангеліста» італійської кухні в Україні Марко Черветті виробництво оливкової олії та її вибір до страв схожий на мистецтво. Так само, як існує наука енологія про вплив клімату, ґрунту та сорту винограду на якість вина, є наука про регіональні відмінності олії та вплив різних сортів олив на смак олії.

«В Le Silpo  нам вдалося зібрати найпотужнішу колекцію олив — від топових олій гіду Flos olei до свіжої олії першого врожаю Frescolio. Ми хочемо познайомити українців з різними стилями цього продукту, тому привезли в Україну кращі оливи Тоскани, Сицилії та інших регіонів. Сьогоднішній обід — це демонстрація того, як оливкова олія може змінити та підкреслити смак страв», — сказав бренд-шеф Черветті.

У своєму вітальному слові посол Італії Давіде Ла Чечіліа нагадав гостям про феномен середземноморської дієти, яка знижує ризик захворювань та здатна підвищити якість життя. «Цього тижня у Харкові, Одесі, Києві та інших містах пройдуть зустрічі присвячені кухні Італії. Ми хочемо розширити коло шанувальників нашої гастрономії, а разом з цим донести ідею: здорове харчування — це італійська кухня!».

Серед гостей званого обіду були присутні гастроентузіастка та ресторанна критикеса Аврора Огордник, шеф-кухар Юрій Ковріженко, блогерка та гастрожурналістка Маша Сердюк, сировар Роман Хаєцький.

Осінні овочі  Pinzimonio autunnale з тосканським майонезом на олії Viola olio extra vergine di oliva Selezione «Il Sincero»

Черветті розповів, що довго шукав рецепт ідеального майонезу і на французький манір міг витрачати багато часу для його приготування. «Втім найкращий майонез я спробував у Тоскані і кухар витратив на нього п’ять хвилин. Виявилось, що секрет ідеального майонезу в ідеальній олії», — розповів шеф. До страви  великий шанувальник вина Марко запропонував біле Il Carpino Malvasia — його виробляють у горбистій північній мікрозоні Колліо з древнього сорту «мальвазія».

Бурата зі страчателою та двома видами оливкової олії  —  Franci Villa Magra і Frescolio Frantoi Cutrera

Шеф пояснив, що ідея замінити вершки у бураті олією прийшла у момент, коли він спостерігав за гостями у ресторані — вони щедро поливали сир олією. «Чому б не дати гостям те, чого вони прагнуть і не додати олію всередину сиру?». З реалізацією задуму допоміг сировар з 15-річним досвідом Роман Хаєвський. Всередину сиру Черветті додав дві різні олії — потужну Franci Villa Magra із Тоскани та ніжну й м’яку Frescolio Frantoi Cutrera з Сицилії. «Це два стилі, дві стихії. Мені хотілося, що гості званого обіду відчули цей контраст в одній страві», — розповів Марко. Ефект було досягнуто — гості вечері назвали страву «втіленням італійського тепла і сонця». 

До страви було подано вино біле вино Robero Ghio Le Zucche Gavi Reserva 2015, яке Черветті назвав одним з кращих вин «гаві» в Україні.

Стейк Рибай, витриманий 60 днів в оливковій олії Bonamini Frantorio

Страва-експеримент Черветті та шефа-м’ясника апулійця Паоло Чіафеле (Paolo Chiafele). Вони два місяці витримували м’ясо в оливковій олії та подали його з тушкованими овочами й грибами. До страви шеф запропонував улюблене вино Римських Пап з автохтонного червоного сорту «гріноліно» — Saccoletto Il Cornalasca Grignolino.

Оливковий Тірамісу з матя

На десерт Черветті запропонував гостям авторський Тірамісу. «Зазвичай ми уявляємо собі оливкову олію в парі с солоними стравами, але я вважаю, що цей продукт універсальний і не знає гастрономічних меж. Оливковий Тірамісу — моя спроба змінити ваші уявлення про смакові пари з олією», — пояснив шеф. З олією та матя десерт отримав нову інтерпретацію — додались свіжі ноти з приємною гірчинкою. До десерту Марко наповнив келихи гостей солодким натуральним вином Saccoletto Daniele Moscato d`Asti EVVIVA з П’ємонту. «Найніжніша пара обіду», — резюмували гості.

По завершенню обіду Марко Черветті підкреслив, що для приготування страв за італійськими рецептами він використовував  українські локальні овочі, артишоки Frantoi Cutrera Violetto у оливковій олії, гігантські зелені оливи Bella di Cerignola GGG, трюфельні «перлини» Tartuflanghe, в’ялені томати-чері у оливковій олії Frantoi Cutrera.

Всі ці продукти шеф взяв прямо з полиць Le Silpo. Отже, шлях до італійської гастрономії і здорового харчування коротший ніж здається.

 

 

 

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi