Прем'єра. Вийшов документальний фільм про нову українську ресторанну культуру - PostEat

пошук

Прем'єра. Вийшов документальний фільм про нову українську ресторанну культуру
21-01-2021 0 2072

Партнери

Автор


«СПАЛАХ» — документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Кожен епізод розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики і кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.

Сьогодні відбулася прем’єра нової серії — цього разу темою стала українська гастрокультура.

 

Фільм досліджує Україну як важливу точку на гастрономічній мапі Європи, розповідає про бум нових закладів, чому сьогодні ми маємо один із найкращих світових сервісів і як Радянський Союз намагався знищити українську кухню як частину культурного коду.

Чому традиційна українська кухня обросла стереотипами на кшталт тільки борщу і вареників? Як нові ресторатори шукають їй альтернативу і постійно експериментують з концептуальними форматами і рецептами? І яким чином 2014 рік повністю змінив вектор українських закладів?

На всі ці питання відповідають герої нової серії, якими стали Дмитро Борисов (сім’я ресторанів Борисова), Євген Клопотенко («100 років тому вперед»), Міша Кацурін (Китайський, В’єтнамський і Тайський Привіти), Дмитро Заходякін («Хлібний», HOLY BURGER, «Редкая птица»), Дмитро Запорожець (First line group), Леонід Остальцев (Veterano), Андрій Худо (!FEST), Антон Савлєпов (ORANG + UTAN) і Ярослав Друзюк (The Village Україна).

 

Дмитро Борисов (сім’я ресторанів Борисова):

У нас не було навіть гастрономічного фундаменту, Радянський Союз за 70 років вирізав його від і до як частину культурного коду, тому що культура багатогранна. І я вважаю, що гастрономічний культурний код — він стрижневий, на нього, власне, і насаджується все інше. Тому що гастрономія — це ми збираємося всі разом, проводимо час. Це сім’я, це традиція, продукт, регіон. І це все — дуже серйозна культурна складова.

 

Євген Клопотенко («100 років тому вперед»):

До мене в ресторан приходить компанія з п’яти людей і кажуть: «Я так захотів дерунів, горілочки, оселедця, а у вас нічого цього немає! Так навіщо ми прийшли?» А я відповідаю: «Хм, на цьому ваші стереотипи і зламалися! Вам зараз йти в інший ресторан занадто напряжно, так що починайте — їжте верещаку, шпундру і путрю». Насправді Радянський Союз просто всюди. Він нас направляє не в бік світлого майбутнього, а в бік минулого. Тому, коли ви їсте радянську їжу, ви їсте минуле, друзі.

 

Міша Кацурін (Китайський, В’єтнамський, Тайський Привіти):

На першому курсі мене вигнали з гуртожитку мого інституту. І я за мзду оселився в гуртожитку технології та дизайну, де жили китайці. Там на першому поверсі був китайський гендель. Там я дізнався про те, що таке китайська їжа і що вона — зовсім інший світ. Після цього протягом десяти років китайська їжа стала для мене найулюбленішою, і це, власне, стало відправною точкою для наших ресторанів.

 

Для документального серіалу «СПАЛАХ» було знято понад 100 інтерв’ю, а його героями і героїнями стали Святослав Вакарчук, Дмитро Монатік, Юрій Бардаш, Роман Вінтонів (Майкл Щур), Ната Жижченко, «ДахаБраха», Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Олексій Потапенко, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, ресторатори Дмитро Борисов, Міша Кацурін, засновники CLOSER, Veselka, «Культура Звуку», «Планета кіно», Ukrainian Fashion Week, KSENIA SCHNAIDER і багато інших представників української культури.

Творці серіалу зазначають, що українці не звикли помічати наших творців або їхні роботи, поки їх не визнає світова індустрія. Але популярність за кордоном не є знаком якості або культурної значущості. Тому документальний серіал з 10 епізодів має на меті створити єдину історію про самодостатньою і стильну українську культуру.

Документальний серіал «СПАЛАХ» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Текст та фото надані «Спалах»

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст авторського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки автора.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi