«Свято вулиці Костьольної: День Франкофонії 2019»: офіційна прес-конференція організаторів, Високоповажних Послів та представників країн-учасниць фестивалю - PostEat

пошук

«Свято вулиці Костьольної: День Франкофонії 2019»: офіційна прес-конференція організаторів, Високоповажних Послів та представників країн-учасниць фестивалю
14-06-2019 0 1415


З нагоди п’ятого ювілейного фестивалю «Свято вулиці Костьольної: День Франкофонії 2019» 9 червня в ресторані Très FRANÇAIS відбулась прес-конференція з організаторами, Високоповажними Послами та представниками країн-учасниць фестивалю. Цьогоріч захід відбувався за підтримки Посольств Бельгії, В’єтнаму, Канади, ОАЕ, Франції, Хорватії, Швейцарії, а також Французького інституту в Україні та Київської міської державної адміністрації. Присутні високоповажні гості поділились своїми враженнями та очікуваннями від свята.

Наталя Невядомська (керуючий партнер та власниця мережі ресторанів Famille Très Français):

«Одна з головних особливостей п’ятого «Свята вулиці Костьольної: Дня Франкофонії» — це збільшення числа країн-учасників, адже до нашого свята приєдналися Посольства В’єтнаму, Хорватії та Об’єднаних Арабських Еміратів, а також заявило про свою потенційну участь Посольство Вірменії. Це говорить про те, що свято цікаве не тільки країнам, для яких французька мова є офіційною, а й загалом франкофонним країнам. Завдяки тому, що Україна є членом-спостерігачем Міжнародної організації Франкофонії, для нас це свято також важливе і цікаве, що говорить про наше органічне приєднання до європейського культурного простору».

Микола Мовчан (Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції):

«Дуже радий брати участь у святі вулиці Костьольної, оскільки це свято вже стало традиційним днем об’єднання всіх франкомовних та закоханих у цю мову людей. Особливо приємно те, що п’ятий ювілейний фестиваль вулиці Костьольної відбувається у Рік французької мови в Україні й Міністерство молоді та спорту України активно підтримує цю ініціативу, організовуючи, зокрема, спортивні матчі з регбі. Французька мова особлива тим, що вона об’єднує та прибирає кордони у спілкуванні між мільйонами людей у всьому світі».

Діана Попова (Директор Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради):

«Рік французької мови в Україні та Свято вулиці Костьольної є чудовою нагодою нарешті повправлятись у французькій мові всім знавцям та почати її вивчати тим, хто досі вагався. На власному досвіді хочу зауважити, що вивчення французької мови – це вражаюче відчуття відкриття чогось особливого. Вже п’ятий фестиваль вулиці Костьольної доводить, що це потрібне та яскраве свято у культурній палітрі міста Києва. Щороку кількість країн-учасників збільшується, і ми цим дуже тішимось. Сподіваюсь, що колись ми вийдемо за межі вулиці Костьольної, адже День Франкофонії щороку збирає все більше гостей та шанувальників».

Нгуєн Ань Туан (Надзвичайний і Повноважний Посол В’єтнаму в Україні):

«В’єтнам є членом Міжнародної організації Франкофонії з 70-х років і бере активну участь у всіх заходах і подіях, організованих цією організацією. Тому для Посольства В’єтнаму в Україні велика честь та радість підтримати Свято вулиці Костьольної і День Франкофонії 2019 у Києві. Цього року ми беремо участь у святі вперше, тому запрошуємо гостей відвідати наші стенди, скуштувати національні страви та познайомитись із виробами наших майстрів».

Аніца Джамич (Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні):

«Лише чотири місяці тому я приїхала в Україну як Посол і дуже рада тому, що одразу почала готуватись до цікавих весняних проектів. Хорватія є членом-спостерігачем Міжнародної організації Франкофонії, і так вийшло, що у нашому Посольстві лише я франкомовна, проте всі колеги взяли участь у Святі вулиці Костьольної з великим захопленням. На наших стендах ми вирішили потурбуватись про тих гостей свята, які шукатимуть де втамувати спрагу, і приготували національний прохолоджуючий напій цедевіта. Дякую організаторам за таке яскраве свято та сподіваюсь, що наступного року ми також будемо частинкою Дня Франкофонії у Києві».

Тигран Сейранян (Надзвичайний і Повноважний Посол Вірменії в Україні):

«Хочу привітати всіх гостей свята від Вірменії, яка головує у міжнародній організації Франкофонії до 2020 року. Зараз Міжнародна організація Франкофонії об’єднує 88 держав та урядів, 54 країни-члени, 7 асоціативних членів та 27 членів-спостерігачів. В наступному році Міжнародна організація Франкофонії відзначатиме 50 років від дня заснування, на честь чого відбудеться саміт у Тунісі. Нажаль, я не є франкомовним, проте вважаю, що ніколи не пізно ним стати і активно залучаю своїх дітей до вивчення цієї чудової мови. Ми ради бути присутніми на Святі вулиці Костьольної і Дні Франкофонії 2019 у Києві та бачити цікавих гостей і дуже насичену культурну програму. Хай живе та процвітає французька мова!».

«Свято вулиці Костьольної: День Франкофонії» — щорічний культурно-мистецький захід, який організовує сім’я ресторанів Famille Très Français на вулиці Костьольній. Щороку в рамках святкування гості вулиці можуть послухати музичні виступи французьких та українських гуртів, прийняти участь у творчих та кулінарних майстер-класах, познайомитись з культурою країн-учасників та придбати цікаві сувеніри ручної роботи.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi