Володимир Непийвода: про Restaurant & Bar Design Awards, про конкурентів та про «NĂM» і «Spicy NoSpicy» - PostEat

пошук

Володимир Непийвода: про Restaurant & Bar Design Awards, про конкурентів та про «NĂM» і «Spicy NoSpicy»
21-06-2019 0 4669

Автор


Як ми повідомляли, 19 червня 2019 року оголосили список номінантів на премію Restaurant & Bar Design Awards. Цього року церемонія нагородження відбудеться 03 жовтня. За перемогу в номінації «Найкращий європейський ресторан» змагатимуться три українських заклади — київські ресторани «NĂM» і «Spicy NoSpicy» від дизайн студії YOD studio of commercial design та одеський «Frebule» від дизайн студії Belenko. 

Про премію, цьогорічних номінантів та найбільш вірогідних переможців запитали одного з найвпливовіших архітекторів України, засновника YOD studio of commercial design – Володимира Непийводу.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Редакція: Нещодавно ви запостили на своїй сторінці у Facebook, новину щодо оголошення номінантів та прокоментували потрапляння дизайн проектів ресторанів «NĂM» і «Spicy NoSpicy» від YOD studio of commercial design: «2 YODa з 12-ти в shortlist! NOMA й так крута тому вболіваемо за наших))». Вся редакція PostEat ретельно пильнує за ходом премії та, звичайно, ми будемо вболівати тільки за наших. Проте найцікавіше — саме ваша думка та прогнози? 

Володимир: Питайте, з радістю поділюся думками. 

Редакція: «NĂM» і «Spicy NoSpicy» потрапили у shortlist Restaurant & Bar Design Awards. Ми розуміємо, що об’єктивно конкуренція на дуже високому рівні. Розкажіть ваше особисте бачення з цього приводу. Хто на вашу думку може бути претендентом на премію та кого ви вважаєте найсерйознішими конкурентами?

Володимир: Італійці та Датчани сильні конкуренти. NOMA — ії всі знають як гастрономічний ресторан, а тепер ще й атмосферний заклад, дизайн якого інтегрований з оточенням природи. Таким чином, Нома, окрім ії відомості, може ще й претендувати на першість за природний лаконічний дизайн. Oi Mari — це повернення до Неоліту в дизайні, тобто чим швидше рух в сторону розвитку технологій та урбаністики мегаполісів, тим більше хочеться на контрасті змінювати простір для свого відпочинку. Камерна атмосфера печери з очагом та свічками, дикі природні матеріали. Тому, думаю, цих два проекти можуть отримати Премію «Restaurant & Bar Design Awards» у 2019 році.

Редакція: Провокаційне питання. У цьому році номіновані на премію два ваших проекти, за кого будете вболівати?

Володимир: Складний для мене вибір, проте буду вболівати за Spicy NoSpicy. Поясню чому. З одного боку, я розумію, що некоректно буде обирати один з закладів, оскільки кожен має свою власну унікальну концепцію та оригінальний дизайн, який відображає сутність закладу, його автентичну ідею. Проте обираю цього разу Spicy NoSpicy. І причина проста — NAM вже вигравав цього року і хочу дати шанс новачку. З проектом Spicy NoSpicy ми ще не подавались на участь у премії, оскільки він не був готовий.

Прим. авт. у 2019 році проект YOD studio of commercial design — «NAM» став переможцем премії Interior Design Competition, яку проводить організація International Interior Design Association. IIDA є міжнародною асоціацією комерційного дизайну інтер’єру. В рамках своєї діяльності асоціація підтримує професіоналів сфери дизайну, галузевих партнерів, викладачів, студентів, дизайнерські фірми і їх клієнтів та налічує більш ніж 15 000 членів в 58 країнах світу.

Володимир: Щодо концепцій кожного з номінантів, я скажу так. Spicy NoSpicy – це «збитий» цілісний концепт, в якому ми зробили відкритими для гостей процеси приготування, як в кухні, так і на барі, при цьому весь простір поєднали одним елементом в дизайні. Всі матеріали оздоблення нейтральні та природні, і тільки сітки для рибної ловлі на стелі вносять динаміку Азії.

В той же час, NAM – це проект більш складний, комплексний по архітектурі. Він розроблявся як зонований інтер’єр, з експериментами зі світлом, яке змінює простір в залежності від часу доби, тому в нього трохи інша органіка, яка не передбачає такої цілісності, як в Spicy NoSpicy. Проте, звичайно, ми будемо чекати перемоги кожного проекту. Як може бути інакше?

Детальніше про номінантів: YOD studio of commercial design, Spicy NoSpicy та NAM 

YOD studio of commercial design працює над комерційними проектами з 2004 року. Визнана команда талановитих дизайнерів, архітекторів та конструкторів відома, зокрема, завдяки своєму неповторному стилю, в якому функціональний мінімалізм поєднаний з еклектикою, експериментами, виразністю та непідробною артистичністю. В роботі над проектами команда студії застосовує комплексні підходи. Окрім дизайну та архітектури, Yod Design розробляють фірмовий стиль, неймінг, предметний дизайн. Студія вбачає свою місію у створенні не просто дизайну, а місця з унікальною філософією, тому бере активну участь в усіх етапах роботи над проектом — від народження ідеї до її реалізації.

Ресторан «Spicy NoSpicy»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Де: Київ, вул. Велика Васильківська, 114

Бюджет: $$$

Тип кухні: паназійська кухня

Дизайн:  YOD Design Lab

Деталі: Spicy NoSpicy — ресторан паназійської кухні засновнували рестораторки Альона Бебко, Наталія Іванцова та шеф Юрій Приємський. Назва Spicy NoSpicy народилась з найпопулярнішого питання в азійських ресторанах — «Spicy No Spicy» («гостре чи не гостре») . В ресторані пропонують страви з Японії, Китаю, В’єтнаму, Таїланду та Індії. Spicy NoSpicy — історія на новий лад про багатогранність азійської їжі та людської натури. Це спеції, смаки, текстури Азії. Солодкі акценти В’єтнаму, солоні – Китаю, гострі – Таїланду, кислі – Індії та умамі – Японії. Ресторан засновано на образній історії про сестер на ім’я Spicy та NoSpicy, які мають власні неповторні характери та супроводжують гостей, ведуть по шляху нових гастрономічних переживань. Атмосфера закладу сповнена колоритом азійської гастрономії, де кожна страва є відображенням східної філософії буття.

Ресторан «NĂM»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Де: Київ, вул. Велика Васильківська, 48

Бюджет: $$

Тип кухні: сучасна в’єтнамська кухня

Дизайн:  YOD studio of commercial design

Деталі:  NĂM • Modern Vietnamese Cuisine — ресторан сучасної в’єтнамської кухні, в’єтнамська вілла в колоніальному французькому стилі, кухню якого очолює пан Сі Тай Нгуєн (Nguyen Si Thai). В інтер’єрі закладу використані натуральні природні матеріали — дерево, камінь, скло. Дизайн виконано в спокійних тонах з яскравими акцентами у вигляді оригінальних деталей інтер’єру які відсилають до Азіатської автентики. Приміщення ресторану — двоповерхове, на першому розташувався бар з контактною барною стійкою, на другому — основний зал, окремий VIP-зал. Одною з цікавих функціональних деталей є великий комунальний стіл, який ідеально підходить для зручної посадки великих компаній в NĂM • Modern Vietnamese Cuisine. Творцем і ідеологом закладу став шеф, власник ресторану BAO • Modern Chinese Cuisine і Bo. Pastry — Ектор Хіменес-Браво.

Детальніше про конкурентів: Oi Mari та NOMA 

Oi Mari

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Photo: Oi Mari

Де: Via Fiorentini, 66, 75100 Matera MT

Бюджет: $$$

Тип кухні: поєднання автентичної кухні регіону з сучасною кулінарією

Дизайн:  Manca Studio була заснована Мариною Манка і Альфредо Манка, які закінчили Неаполітанський університет імені Фрідріха II — один з найстаріших у світі. Після отримання диплому за спеціальністю архітектура в 2004 році співпрацювали з департаментом містобудування та навколишнього середовища. Починаючи з 2006 року започатковали власну дизайн студію в місті Матера, присвячуючи себе створенню з нуля та\або реконструкції магазинів, громадських будівель і приватних резиденцій. Для проектів Manca Studio характерні інтеграції в стародавні архітектурні простори (локації) новітніх матеріалів та передових цифрових технологій, та на додаток використання автентичних ремеслених технік при розробці частин декору або конструкцій.

Простір ресторану «Oi Marì» зонований завдяки природним елементам печери, де частини скелі відокремлюючть зали одну від одної. Ідея концепції полягає у тому, щоб прибрати усе зайве з приміщення, та зробити акцент на важливих функціональних елементах — поєднати стародавню історію з сучасністю. Ресторан складається з декількох залів, в першій розташований бар та стійка реєстрації, через які гості проходять до інших приміщень, потрапляючі в епоху Неоліту. У найбільшій залі розміщений винний льох, який є особливістю проекту, та вміщає більше як 2000 пляшок. Винний льох відокремлений від зали прозорими конструкціями зі скла та металу. Всі елементи освітлення, декор та конструкції були спроектовані архітекторами та виготовлені виключно місцевими виробниками.

Деталі: ресторан і піцерія «Oi Marì» відкрито 7 грудня 1999 року в місті Матера. Створення «Oi Marì» базується на ідеї імпортувати гастрономічну пропозицію зі спражньою неаполітанською піцею в культурне життя стародавнього району “Sassi”. (Sassi di Matera («каміння Матеры») —  район відомий своїми печерними будинками, вирубаними в скелі, заселеними ще з часів Палеоліту. Історичний центр міста Матера, в Італії, в 1993 році удостоєний статусу об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО). Сьогодні ресторан Oi Marì відомий високими стандартами якості кулінарії і є джерелом натхнення для багатьох представників гастрономічної сфери, поціновувачів автентичної кухні. Кухня Oi Marì базується виключно на місцевих органічних інгредієнтах нульового кілометра, які узгоджуються з рецептами, переробленими сучасним способом на сезонній основі (навіть меню піци змінюється залежно від сезону). Творцем цих нових комбінацій є Сара Котуньо (Sara Cotugno), співвласниця Oi Marì.

NOMA

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Photo: Facebook NOMA

Де: Refshalevej 96, 1432 Copenhagen K, Denmark

Бюджет: $$$$ (за мірками Данії)

Ціни: від 900 DKK (датських крон)

Тип кухні: Creative

Дизайн: Studio David Thulstrup.  STUDIO David Thulstrup – студія архітектури та дизайну, що базується в Копенгагені, Данія. Заснована Девідом Тюлструпом (David Thulstrup) у 2009 році. Це молода міжнародна команда архітекторів, дизайнерів, 3D-дизайнерів, дизайнерів меблів та експертів з матеріалів. STUDIO David Thulstrup одна з найкращих у створенні візуального відображення бізнесу. Різноманітний досвід команди завжди комбінується по-різному для цілей кожного проекту, щоб забезпечити клієнта кращою цільовою командою. Ексклюзивність є основою всього, що робить дизайн студія. Архітектори STUDIO David Thulstrup вірять у концептуальну ідею проекту, точка відліку якої починається з ідентичності клієнта\проекту. Головною метою створення дизайн проекту є не тільки виявлення цієї ідентичності, але й представлення її, як щось унікальне.

Деталі: в рамках закладу функціонує ресторан і міська ферма. З вікон ресторану відкривається приголомшливий вид на озеро. Сезонне меню, що змушує задуматися, пропонує морепродукти навесні, овочі влітку і дичину восени. Завдяки продуманому і цілісному підходу в Noma створюють оригінальні страви з вражаючою презентацією, наповнені смаком, та які пропонують гостям з упевненістю і гордістю.

Про премію Restaurant & Bar Design Awards 

Премія Restaurant & Bar Design Awards — є всесвітньо визнаним конкурсом, присвяченим дизайну приміщень для їжі та напоїв, започаткована в Об’єднаному Королівстві Великобританії. Вже 11 рік поспіль проекти від найвідоміших архітектурних агенцій та дизайн студій з усього світу змагаються за звання найкращого дизайну серед закладів харчування (ресторанів, кав’ярень, кафе, барів, кондитерських, пабів, тощо).

Суддівська колегія The Restaurant & Bar Design Awards кожного року обирає переможців в двох номінаціях — «Найкращий бар» і «Найкращий ресторан». Суддями премії є найвпливовіш світові діячі зі сфери гостинності, дизайну та архітектури, а також представники міжнародних lifestyle media. За результатами премії Restaurant & Bar Design Awards стежать понад 40 000 найвидатніших архітекторів, дизайнерів, професіоналів індустрії гостинності та засобів масової інформації з усього світу.

З 2009 по 2010 року премія розширила свою діяльність до міжнародного рівня, внаслідок чого з’явились 2 нові категорії — International Restaurant та International Bar. Нагороди також мають декілька підкатегорій. Учасники з більш ніж 70-ти країн світу охоплюють всі мислимі та не мислимі простори — від шанованих Мішленовских закладів до динамічних pop up концепцій, від кораблів до аеропортів, від музеїв до фургонів.

Фото:  Facebook Володимира Непийводи, Facebook  NOMA та сайт Oi Mari

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi