Корисне: хто такий часник і з чим його їдять - PostEat

пошук

Корисне: хто такий часник і з чим його їдять
22-04-2020 0 1939

Партнери

Автор


Часник — друг чи ворог?

Всі ми з дитинства знаємо часник як засіб боротьби з вампірами та мікробами, але насправді в нього є і багато інших властивостей. То ж хто такий часник і з чим його їдять ми розповімо у цьому матеріалі. 

Трохи історії 

Окультурення часнику почалося близько 5 тисяч років тому. Часник вирощували в Індії, щоправда, лише з лікувальною метою, в їжу цю рослину не застосовували через різкий аромат.

У Стародавньому Єгипті часник входив до раціону робочих, що важко працюють, наприклад, при будівництві пірамід для підтримки та збільшення сили працівників. Його знаходили у саркофагах на закритих очах і у внутрішніх порожнинах єгипетських мумій. Можливо, часник мав і ритуальне значення.

“Королем прянощів” називав часник Піфагор. Він вважався основним лікарським засобом в Стародавній Греції та Римі. Рослину варили у воді, поєднували з іншими ліками та використовували, для швидкого загоювання ран та для дезінфекції. В ті часи часник і опіум були найголовнішими лікарськими засобами: з макових зерен робили опійну витяжку, змішували її з часниковим соком і підмішували у вино. Цим засобом хворих поїли перед проведенням операцій, а також, щоб зняти біль і запобігти зараженню крові, просочували пов’язки на ранах.

Властивості:

  • Зміцнення імунітету

Проведене 12-тижневе дослідження продемонструвало, що щоденне споживання цієї рослини дозволяє знизити ризик розвитку простудних захворювань на 63%.

При цьому, вчені встановили, що при включенні в раціон зубчиків часнику тривалість лікування від симптомів застудних захворювань і грипу в середньому знижується на 61-70%, а для досягнення мінімального з цих показників досить вживання 2,56 грама часникового екстракту на добу.

  • Низька калорійність і висока поживну цінність

Попри те, що часник має порівняно невелику калорійність, він вважається дуже поживним продуктом. Щоб довести це, розглянемо зміст в одній порції часнику вагою у 28 грамів обсягу добової норми поживних речовин:

марганець — 23 відсотки;

вітамін B6 — 17 відсотків;

вітамін C — 15 відсотків;

селен — 6 відсотків;

клітковина — 0,6 грама.

Крім цього, в зубчиках даної рослини міститься кальцій, калій, залізо, мідь, фосфор і вітамін B1. У його складі також міститься порівняно невелика кількість і ряду інших поживних речовин.

Також варто відзначити, що у 28-ми грамах часнику міститься 42 калорії, 1,8 грама білка і близько 9-ти грамів вуглеводів.

  • Зниження рівня кров’яного тиску

Проведені в недавньому часі дослідження за участю осіб, які страждають від підвищеного артеріального тиску, дозволили з’ясувати, що часникові добавки й зубчики часнику дозволяють знизити рівень кров’яного тиску. Більш того, дози обсягом від 600 до 1500 мг часникового екстракту забезпечували ефект аналогічний препарату Атенол (препарат, що пригнічує рівень реніну в крові, знижує серцеву діяльність, зменшуючи потребу в кисні у пацієнтів зі стенокардією, також зменшує частоту серцевих скорочень, ударний об’єм, знижуючи об’ємну швидкість течії крові серця, споживання кисню).

  • Зниження рівня холестерину 

Додавання в раціон зубчиків часнику дозволяє знизити не тільки рівень «шкідливого» холестерину, але і загальний його рівень. У осіб з підвищеним рівнем цієї речовини в крові часник дозволяє знизити її обсяги на 10-15%.

  • Запобігає деменції та хворобі Альцгеймера

Процес старіння організму супроводжується окислювальним пошкодженням клітин, викликаним впливом вільних радикалів. Завдяки тому, що часник має антиоксидантні властивості, він здатний забезпечувати захист клітин організму від окисного стресу.

Згідно з результатами досліджень, даний продукт дозволяє не тільки підвищити рівень антиоксидантних ферментів, але й істотно знизити рівень руйнівних процесів, викликаних вільними радикалами.

  • Покращує фізичні показники 

Часник —  один з найперших відомих продуктів, що підвищує швидкість обміну речовин. Протягом багатьох років зубчики цієї рослини використовувалися для зниження рівня втоми й підвищення рівня витривалості у робітників. У Стародавній Греції цей продукт регулярно давали спортсменам, які брали участь в Олімпійських іграх. 

Прийом даного продукту людьми з серцевими захворюваннями продемонстрував підвищення рівня працездатності в учасників на 12%.

При цьому дослідження, проведене за участю велосипедистів, не принесло ніяких результатів. Інші ж дослідження показують лише те, що часник здатний знижувати рівень втоми.

  • Сприяє виведенню важких металів з організму

Вчені виявили, що вживання зубчиків часнику дозволяє забезпечити захист клітин організму від негативного впливу важких металів. Під час одного з досліджень, в якому брали участь працівники заводу з виробництва автомобільних акумуляторів з високим рівнем свинцю в крові, вчені виявили, що регулярне споживання часнику протягом чотирьох тижнів дозволяє знизити кількість цього металу в крові на 19%. Подібний вплив цього продукту також дозволило усунути деякі симптоми отруєння металом, такі як високий рівень кров’яного тиску і головні болі.

Важливо відзначити, що великий обсяг часнику перевершив за результатами навіть препарат під назвою D-пеніциламін, призначений для усунення симптомів отруєння металом.

Часник і Аюрведа

Часник згадувався в індійській класичній медицині – Аюрведіистема традиційної медицини, що походить з Південної Азії), а саме входив до категорії раджаса і тамаса – продуктів, що збільшують пристрасть та невігластво. Також він вважається забороненим для йогів, адже прив’язує свідомість до тіла. Крім того, йому приписують демонічне походження – згідно з ведичною легендою він з’явився з крові демона Раху. 

Можливо, таке ставлення часник викликав через свою властивість стимулювати центральну нервову систему, також часник є природним афродизіаком. 

Часник легко включити в раціон

Цей продукт можна використовувати як спецію для багатьох страв. Його вживання буде особливо приємним для осіб, які віддають перевагу гострій їжі. Часник може з легкістю прикрасити будь-який соус і суп.

Пропонуємо вам рецепт гарбузових коржиків з часником 

Час приготування: 40 хвилин 

Інгредієнти:

Основні

  • борошно 350 г
  • нейтральний за смаком рослинний йогурт 250 г
  • олія 1 ст. л.
  • цукор ½ ч. л.
  • сіль ½ ч. л.
  • сода ¼ ч. л.

Для начинки

  • гарбуз 200 г
  • сіль ¼ ч. л.
  • часник 3 зубчики

Спосіб приготування: 

Змішати сухі інгредієнти для тіста: мука, сіль, цукор, сода.

Зробити заглиблення в сухій суміші, влити рослинний йогурт і олію. 

Замісити тісто, зробити з нього кулю та залишити на 15 хвилин. 

Натерти гарбуз на тертці, протушкувати 10 хвилин на сковороді з часником, сіллю та олією. 

Відщипнути від тіста шматочок, розкатати на тонкий коржик та викласти начинку на половину тіста. 

Накрити іншою половинкою тіста і добре защипати краї. 

Смажити на сухій сковороді до появи рум’яного кольору. 

Смачного! 

І хоча ці факти не значить, що часник панацея від усіх захворювань та може замінити допомогу лікаря, це не заважає йому бути чудовою спецією, інгредієнтом для безлічі страв та корисним продуктом. 

Їжте здорову їжу та не хворійте! 

Автор: Олександр Грушак, представник кампанії “Здорово Їмо”

 

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст авторського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки автора.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi