Похрусти і освіжись: святкування Дня свіжих овочів - PostEat

пошук

Похрусти і освіжись: святкування Дня свіжих овочів
16-06-2021 0 1699

Партнери

Автор


Скільки порцій свіжих овочів потрібно людині, щоб бути здоровою? П’ять порцій на день? Сім? Десять? І з чого ця порція має складатись?

16 червня – День свіжих овочів, саме тому представниці кампанії UA Plant-Based вирішили розповісти про них трохи більше. Адже за словами дієтологів, пересічна людина не вживає достатньої кількості свіжих фруктів та овочів. Заохотити людей споживати їх щодня і є метою цього свята. Саме в цей день можна запросити сім’ю, друзів чи сусідів на meat-free party і приємно їх вразити.

 

Історія Дня свіжих овочів

День свіжих овочів святкують раннім літом, коли з’являється різноманіття найсмачніших молодих овочів, перших в сезоні. Це чудовий початок літа, що і в наступні його дні буде нагадувати додавати до страв свіжі, вирощені місцевими фермерами, овочі. Насправді дехто весь червень називає місяцем свіжих овочів та фруктів, тож для формування нових звичок часу вистачить!

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щодня людям варто з’їдати щонайменше 400 грамів овочів та фруктів (не враховуючи овочі, що містять багато крохмалю, такі як картопля). Це перетворилося на програму “5 на день”, яка проходила в Австралії, США, Великобританії, Франції, Німеччині та інших країнах у різних варіаціях. В Україні подібної програми немає, але зареєструвавшись на Plant-Based Chalange ви точно навчитесь додавати у свій раціон достатньо овочів та фруктів. 

Бо не варто зупинятись на одному дні! Постарайтесь перейнятися його ідеєю і продовжуйте їсти свіжі овочі протягом усього року, частину яких можна заморозити, щоб їсти взимку.

 Як святкувати День свіжих овочів

Святкування Дня свіжих овочів не потребує багато зусиль, а просто трохи планування. Зробіть щось приємне, смачне та корисне для сім’ї, наприклад, щось із запропонованого тут:

  • вирушайте на продуктовий ярмарок

Сходіть на локальний продуктовий ярмарок або місцевий фермерський ринок й закупіться тим, що якраз дозріло. Крім того, дуже цікаво поговорити з людиною, яка вирощувала ці овочі! На фермерському ринку також будуть представлені інші місцеві бізнеси, такі як пекарні, виробники варення, олії та інших продуктів. Це чудовий спосіб підтримати місцевий бізнес і своє здоров’я.

  • з’їздіть на овочеву ферму “Збери сам”

Ранній врожай деяких овочів можна навіть зібрати власноруч на спеціальній фермі. Чому б не розпланувати вихідний день разом з друзями, підшукавши таку ферму у своєму регіоні? Залежно від місцеперебування, ферми “Збери сам” можуть пропонувати сезонні овочі, наприклад, спаржу, горох, помідори тощо. Фрукти – також дуже популярна їжа для “Збери сам”, часто на них пропонують яблука, полуницю, чорницю, ревінь та багато інших. 

  • замовте доставку свіжих овочів

Поїздка на місцевий фермерський ринок або ферму “Збери сам” може бути дуже цікавою, але якщо до них важко дістатися, то подумайте про варіант того, щоб фрукти та овочі доставили прямо до ваших дверей. У багатьох містах пропонують послуги доставки свіжих продуктів додому, що зекономить ваш час, а ваша спина буде вам вдячна, адже не потрібно буде нести важкі пакунки власноруч.  

  • вирощуйте город на задньому дворі

Більшість садівників зізнаються, що нема нічого кращого за гордість і задоволення від домашніх овочів та їх смак. Насіннєві клуби та садівничі форуми дозволяють легко та економно власноруч вирощувати різноманітні цікаві овочі.

Ті, хто хоче подовжити вегетаційний період і пришвидшити процес, можуть почати в перші дні весни, посіявши насіння в невеликі контейнери. Потім, коли потепліє, ці маленькі саджанці можна перенести на вулицю.

Якщо городу у вас немає, а дуже хочеться, то можна організувати його прямо на балконі. В контейнерах на підвіконні можна вирощувати зелень, мікрогрін чи навіть редиску з горошком.  

  • їжте різноманітні свіжі овочі

Мати різні свіжі овочі вдома у холодильнику – найкращий спосіб переконатися, що ви з’їдатимете їх достатню кількість кожного дня. Хороша ідея – купивши деякі овочі, відразу їх помити та нарізати, аби мати під рукою здоровий перекус. Одними з найбільш корисних овочів є:

  • Шпинат. Цей суперпродукт містить величезну кількість поживних речовин. Одна чашка сирого свіжого шпинату забезпечує більш ніж половину добової норми вітаміну А та 100% добової потреби у вітаміні К. Він також містить багато бета-каротину та лютеїну, які є надзвичайно корисними антиоксидантами.
  • Морква. Забезпечує людину добовою нормою вітаміну А та очолює список корисних для здоров’я овочів. Крім того, вона легко вирощується, легко зберігається і довго не псується. Деякі проведені дослідження навіть показують, що у людей, які регулярно їдять моркву, може зменшитися ризик розвитку раку.
  • Броколі. Свіжа, темна зелень надзвичайно корисна для людського організму, і броколі не є винятком. Вона багата на вітамін К, вітамін С, марганець, фолієву кислоту та калій.
  • спробуйте скористатися вебсайт та додатком My Plate

Щоб отримати додаткову інформацію про те, які овочі мають найкращу поживну цінність і користь для здоров’я, скористайтесь сайтом  My Plate. Програма пропонує інформацію про те, скільки чогось містить “порція” овочів, що рекомендовано для людей різних вікових груп і навіть про те, як рахувати кількість спожитої квасолі та сочевиці!

Щоб спростити життя ще більше, завантажте додаток, в якому можна  відстежувати здорові харчові звички будь-де за допомогою смартфона або розумного годинника.

  • спробуйте нові рецепти

Якщо вам важко уявити, як додавати овочі до страв, спробуйте пошукати натхнення в нових рецептах. Середземноморська дієта вважається однією з найкорисніших, і люди, що її дотримуються, пропонують багато рецептів, в яких використовуються необроблені свіжі овочі. План харчування часто включає приготування на грилі овочів, таких як помідори, броколі, огірок, капуста, шпинат, цибуля та ін. в оливковій олії. Безліч рецептів з овочів можна знайти у посібниках від UA Plant-Based, завантаживши їх тут: https://uaplantbased.com.ua/ebooks.

Переклад та адаптація: Яна Рудницька, представниця кампанії UA Plant-Based

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки партнера

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi