Ризикнути і спробувати: 6 приголомшливих видів сиру, які вас здивують - PostEat

пошук

Ризикнути і спробувати: 6 приголомшливих видів сиру, які вас здивують
20-08-2019 0 5294


Чи були у вас випадки, коли душа вимагає особливих гастрономічних вражень? От так би все кинути та зупинитись у приємній миті з келишком чогось охолодженого. Пропонуємо 6 виключно цікавих видів сиру, які доповнять такий особливий момент, від мандрівниці, сирної експертки та тренера ProCheese Academy Оксани Чернової. 

Приготуйтеся, я зібрала дуже сильну за смаками, ароматами та відчуттями підбірку. На полицях їх потрібно ще пошукати. Але повірте мені, гамма емоцій, яку ви відчуєте при дегустації, точно варта витраченого вами часу, грошей та очікувань.

Тет-де-Муан | Сирні квіти з Альп 

Варто спробувати: як елемент сирної тарілки, прикрасу для салату, або холодної закуски.

Чим запам’ятається: Своєю незвичною формою подачі та витонченим смаком.

Почну з помірного смаку. Цей сир не для поспішного перекусу чи нарізки. Він стає особливою прикрасою столу та меню взагалі. Чому? Тому що на відміну від інших, він має тверду скоринку і нарізається завдяки жиролю* тоненьким слоєм, і потім згортається у форму квітки. Тет де Муан — це швейцарський сир з непастеризованого коров’ячого молока.

Аромат тіста нагадує парне молоко, а скоринки — в’ялене м’ясо. Саме тому цей сир блискуче пасує до бекону та копченої риби.

*спеціальний невеликий пристрій для нарізки цього виду сиру. 

Баварія Блу | Оксамитова ніжність з блакитним візерунком

Варто спробувати: У компанії ігристого вина та смородинового джему.

Чим запам’ятається: Несподіваним поєднанням двох видів плісняви, солодкуватим вершковим післясмаком.

Перший у своєму роді! Його поява зробила переворот у виробництві сиру 20 століття. У ньому поєднуються і блакитна, і біла пліснява. Унікальна рецептура запатентована в 1972 році, як плід багаторічного досвіду і творчості німецького виробника Bergader. Їх технолог, який винайшов рецептуру, навіть отримав спеціальну премію.

Через деякий час інші виробники підхопили хвилю новизни та почали виготовляти подібний сир, але Баварія все ж залишається першопрохідцем. Баварія Блу дозріває в формі невеличких кружалець, що робить його відмінним варіантом для вечірок і авторських закусок. До її складу додають вершки, тому сир і виходить настільки ніжний.

Вайнкейзе | Темний п’янкий герой

Варто спробувати: У поєднанні з червоними винами, червоними ягодами або журавлиновим варенням.

Чим запам’ятається: Дуетом смачної чорної скоринки з м’якою, майже кремовою основою.

Вайнкейзе — це м’який афінований сир. Він зачепить око своєю темною скоринкою, а в голові може виникнути питання: «А це взагалі можна їсти?». Я відповім: «Авжеж!» Незвичайний сир омивають у винному жмисі, який отримують тільки від сорту винограду «Цвайгельт». Далі витримують мінімум 4 тижні в афінажній кімнаті, поки його тіло не вкриється особливою оксамитовою скоринкою.

Вайнкейзе легко стане героєм сценарію, коли хочеться забути про все, відключитися від світу соціальних мереж і зануритись у себе. Шматочок сиру, вино, легкий джаз – ось він рецепт ідеального вечора.

Тіролер | Палка любов з першого шматочка

Варто спробувати: Як головну родзинку в меню. Однозначно з медом і віскі.

Чим запам’ятається: запаморочливим ароматом витриманого сиру, який змінює солодкуватий ніжний смак.

Тіролер — це австрійський сир з митою скоринкою, що виготовляється з коров’ячого молока. Запевняю, що це не сир кожного дня, він створений для особливих моментів. Взагалі, сири з митою скоринкою завжди будуть мати більш інтенсивний аромат за інші. Тому в тарілці краще зробити Тіролер головним героєм. Відколюєш невеликий шматочок пахучого сиру, глибше занурюєш у гірський мед, і смакуєш… Попереджаю, дуже складно зупинитися і не з’їсти все відразу.

Рокфор | Пристрасний французький поцілунок

Варто спробувати: З білим сухим, або червоним кріпленим вином. Ідеально поєднується з Шаблі та соковитим стейком.

Чим запам’ятається: Повною насиченою смаковою палітрою.

Не могла я просто оминути у цьому списку сир з благородною пліснявою з овечого молока, який давно став відомий у всьому світі. Він справжній король французьких сирів — це Рокфор. Вважається, що саме з нього починається історія блакитних сирів. 

Пахучі голови не вкриті скоринкою, але при визріванні їх поверхня стає вологою, сірувато-білого кольору. При цьому всередині вони маслянисті та мають супер ніжну текстуру. Справжній Рокфор має вершковий, гострий, але ніжний смак з вираженим солонуватим присмаком. Аромат може бути схожий на мариновану цибулю та навіть свіжу баранину. 

Якщо вам захочеться відчути найвищу та найсильнішу вершину смаку блакитних сирів — оберіть саме цей вид.

Епуас | Екстремально пікантний досвід

Варто спробувати: З сидром або гарячим міцним чаєм, фініками або солодкими ягодами. Прекрасно смакує з міцним алкоголем.

Чим запам’ятається: Різким інтенсивним ароматом і ніжним смаком.

Закінчу моїм пристрасно улюбленим сиром — епуас. Сир з митою скоринкою, виготовляється з непастеризованого коров’ячого молока у французькому однойменному селищі. Вважається візитною карткою Бургундії. Для омивання його скоринки використовують Marc de Bourgogne, місцевий бренді. Якщо вас лякає сильний аромат — епуас не ваш герой. Після дозрівання сир набуває настільки інтенсивного і складного аромату, що у Франції, де він вкрай популярний, його колись навіть заборонили возити в громадському транспорті. Але як тільки сир опиняється у вас на язиці — ви розчиняється в його барвистій смаковій палітрі. Спробуйте все ж відкинути власні упередження та насолодитись смаком.

І ще…

Щоб сир відчути в повній мірі свого смаку і аромату, його потрібно дістати з холодильника приблизно за годину до подачі. Він розкривається і перетворюється кардинально, якщо йому дати трохи часу «подихати» і насититися киснем. Спробуйте порівняти обидва варіанти, і ви не повірите, яка це колосальна різниця!

P.S.: Якщо ви і раніше зустрічали подібні види сирів, поділіться своїми враженнями у коментарях!

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст авторського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки автора.


Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi