«Якісний хліб можуть випікати навіть початківці та господині», –  Степан Савчин - PostEat

пошук

«Якісний хліб можуть випікати навіть початківці та господині», –  Степан Савчин
30-01-2020 0 2095

Партнери

Автор


Степан Савчин — перфекціоніст пекарської справи, який вже понад 9 років присвячує більшу частину свого часу хлібу та іншій випічці. З 2016 року Степан також розвиває власну пекарню і мережу точок продажів у Львові «Реміснича пекарня Культ хліба».

11 лютого на практикумі з випікання хліба Taste of Bread & Spices Степан Савчин  вчитиме учасників готувати якісний хліб. А поки ділимося з вами основними принципами створення якісного хліба, на думку пекаря.

Створення хліба доволі простий та одночасно складний процес. А створення якісного хліба потребує чіткого розуміння базових принципів біотехнології процесів та володіння спеціальними техніками. Працюючи з простими та всім доступними інгредієнтами, пекар завдяки своїй майстерності поєднує їх. Так в результаті народжується хліб.

Якісний хліб, в моєму розумінні, це такий хліб, котрий хочеться споживати щодня. Він зберігається не менше 3-4 діб без втрати своїх властивостей (за виключенням деяких сортів як багет та чіабата). Такий хліб з часом старіє, а не черствіє, стає тільки кращим, з більш вираженим “густішим” смаком та стійким ароматом.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Можна виділити основні принципи створення якісного хліба:

  1. Грамотна рецептура. Тут мається на увазі правильне співвідношення інгредієнтів. На цьому етапі ми програмуємо, яким буде хліб на смак, його аромат та структуру. Регулюючи відсоток гідратації, з однакового тіста ми можемо отримати щільний, “тяжкий” хліб, або об’ємний з великими порами.
  2. Виброджені напівфабрикати. Використання виброджених напівфабрикатів (як-то пуліш, біга, спіле тісто) позитивно впливає на смак, аромат, силу тіста, тривалість збереження якостей хліба та скорочення часу приготування від замісу до випікання.
  3. Якісний заміс. Необхідно визначити правильні на даний момент часу температури інгредієнтів, щоб на кінець замісу тісто мало температуру не більше 26-27 *С. Важливими є використання нетривалого, але дієвого методу аутолізу та швидкісні режими на різних етапах замісу. Дотримання балансу глютену та гліадину має одне з вирішальних значень, що впливають на результат.
  4. Ретельний підбір температурних режимів ферментації та часових інтервалів. Застосування довгих холодних ферментацій (ретардація) при температурах до 12-13 *С та тривалістю 12-36 годин дозволяє розвиватись молочно-кислими бактеріям швидше ніж дріжджовим. Саме тому смак та органолептичні якості такого хліба різко відчуваються при споживанні у порівнянні зі швидкими методами.
  5. Формування. Правильно сформована заготовка тіста тільки підсилить усі попередні етапи та підкреслить характер хліба, яким наділив його пекар. Кропітке формування дозволить отримати гарну форму, дозволить ефектно відкритись надрізу.
  6. Відповідне обладнання. Температура випікання є останньою складовою при створенні якісного хліба. Її підтримання на необхідному рівні, відсоток вологості при випіканні згідно заданих параметрів залежить від якості печі, в якій випікається хліб.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Проте з усіх перелічених принципів є ті, дотримання яких дозволить отримати справді якісний хліб практично у будь-яких умовах навіть початківцям або господиням. Це використання преферментів та принципу ретардації. Слідуючи цим принципам, випікання хліба навіть вдома стане простим та малозатратним по часу процесом.

Автор: Степан Савчин

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст авторського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки автора.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi