Наше досягнення це те, що ми все ж таки відкрили під час війни свою справу, – засновники нової виноробні на Київщині Eagle King - PostEat

пошук

Наше досягнення це те, що ми все ж таки відкрили під час війни свою справу, – засновники нової виноробні на Київщині Eagle King
30-09-2022 0 6197


Винна мапа України поповнилася ще однією виноробнею, а українці отримали можливість розширити свій дегустаційний досвід. Нагадаємо, що попри війну українські винороби продовжують свою справу, більше того – українські вина щораз гучніше заявляють про себе на різноманітних міжнародних виставках.

У цьому матеріалі розповідаємо про майбутніх потенційних переможців дегустаційних конкурсів як в Україні, так і за кордоном.

Зовсім нова сімейна виноробня Eagle King розташована у Київській області. Засновники Євген та Ірина Орловські розповіли редакції Posteat, як війна підштовхнула їх відкрити виноробню, в чому унікальність їх вина, а також поділилися планами на майбутнє.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Винороби прагнуть, щоб до українського вина виробилися довіра у споживача. Вони переконані, що не лише вина відомих іноземних брендів можуть бути смачними, українські вина теж заслуговують уваги. А зараз, під час війни, коли фермерам так нелегко дається врожай, необхідна підтримка.

Головний меседж вашої виноробні. Хто він – ваш потенційний споживач?

Eagle King – сімейна виноробня. Тому і наші цінності це сім’я, дружба, турбота один про одного. Вино – це душа, бо в нього вкладено багато любові і праці. Наш споживач – людина, яка цінує і розуміє той продукт, який робиться своїми руками, не на заводі, не великими партіями, а крафтово, який має свою унікальність.

Що мотивувало відкрити виноробню в такий складний час?

Перші спроби у виноробстві були в 2016 році. Експериментували з дачним виноградом, і це було більше хобі. Потім захопились, читали, проходили навчання, переймали досвід інших крафтовиків. Питання відкрити свою справу, протягом останніх чотирьох років, періодично виникало, але вважали, що ще недостатньо обізнані, та і часу не вистачало, бо ми працювали на інших роботах. Як це не сумно, але час з’явився саме під час війни.

Як обирали назву виноробні?

Назва Eagle King складається, в перекладі українською, з коренів прізвищ двох наших творців виноробів. Та і сенс гарний, орел вибирає пару на все життя, а сім’я – це головна наша цінність.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

 

Звідки берете виноград, де розташовані ваші виноградники, розкажіть про теруар та сорти, з якими працюєте?

Ми закуповуємо виноград в Україні (Херсонська, Миколаївська, Одеська області (район Рені). Працюємо з сортами Шардоне, Піно Гріджо, Совіньйон, Рислінг, Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар. Наше прагнення – створити виноробню, продукція якої буде включена в десятку найкращих в Україні. Внаслідок війни українське вино переживає складні часи, знищені або у складній ситуації виноградники у Херсонській області, зруйновані виноробні на Миколаївщині.

Розкажіть про особливості виробництва вина, яких принципів дотримуєтеся?

Технологічний процес нашого виробництва має декілька етапів: закупівля винограду, відділення ягід та їх пресування, мацерація та алкогольна ферментація, витримка вина, фільтрація та освітлення, купажування, фільтрація та кондиціювання, розлив вина. Наразі ми маємо орендоване приміщення, першочергове обладнання та тару.

Особливостями виробництва можна назвати такі методи, як видалення 10-30% виноградного соку в меззі червоного винограду після його дроблення для інтенсифікації екстракції барвників та фенольних сполук. Також ми іноді розділяємо партію винограду на дві частини та ферментуємо з використанням різних дріжджів, а потім купажуємо отримані вина.

Основний принцип під час роботи з виноградом та виробництва вина – суворе дотримання технології, температурного режиму та санітарії. Якщо йдемо на якісь відхилення від відпрацьованої технології, то лише усвідомлено, з розумінням результату.

Обов’язковим також є фіксація всіх дій при виробництві вина (коли і які дріжджі та ферменти додані, який температурний режим, початок та закінчення робочих процесів) для подальшого аналізу та недопущення повторення помилок.

Які з ваших вин порекомендуєте спробувати в першу чергу?

Усі вина по-своєму хороші і їх складно виноробу виділяти. Порекомендуємо в першу чергу спробувати Совіньйон Блан, Піно Грі та Мерло.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

З якими труднощами зіткнулися і стикаєтеся під час війни?

Як і на багато галузей, війна вплинула і на виноробство. Скоротилася кількість постачальників винограду через складну ситуацію в Херсонській та Миколаївській областях.

Як зараз працює виноробня? Які корективи внесла війна у роботу?

Режим роботи та всі процеси виноробні залишилися незмінними. Однак з’явилася низка труднощів із постачанням пляшок, пробок та інших необхідних для виноробства аксесуарів. Крім того, і виноград, і необхідні для виноробства обладнання та матеріали подорожчали в середньому на 20-30%.

Як оціните погодні умови для майбутнього врожаю? Коли у вас починається збір?

Цього року природні умови для винограду добрі – багато сонячних днів із періодичними дощами. Очікується гарний та якісний урожай. Перше збирання винограду постачальники для нас зробили 30 серпня.

Які вина готуєте в цьому році?

Сорти винограду практично залишилися колишні: Шардоне, Мускат, Аліготе, Рислінг, Совіньйон Блан і Піно Грі. Плануємо зробити рожеві вина з Піно Нуару. З червоних – Мерло та Каберне, клони з ранніми та пізніми термінами дозрівання.

Чи є підтримка з боку колег?

У нас сімейна виноробня і, звичайно, ми один одного підтримуємо. Також спілкуємося з колегами, радимося з різних ситуацій з вином. На жаль, пандемія COVID-19 та війна в Україні дуже зменшили живе спілкування, оскільки семінари та навчання з виноробства відбуваються переважно on-line.

Хто працює на виноробні?

Переважно працюємо своїми сім’ями. Фізично на виноробні, в сезон, працюють три людини, але основне навантаження на чоловіка, він і технолог, економіст, і логіст, й інколи різноробочий. Але крім фізичного, доньки займаються СММ просуванням, контекстною рекламою, зять креативом, партнери юридичним супроводом, я продажами.

Як усередині країни на цьому етапі відбувається підтримка виноробстваІ чи проходить взагаліЯкі законодавчі ініціативи, на вашу думку, потрібні для того, щоб підтримати галузь в умовах війни?

Особливої підтримки від держави ми не відчуваємо. В цьому році хотіли взяти мікрогрант на розвиток бізнесу, але виноробство не включено у перелік такої допомоги. Розвиток українського виноробства тримається на ентузіазмі і любові виноробів до цієї справи.

Розкажіть про продажі і реалізацію вина, яка динаміка?

Аналізувати продажі вина, вважаю, що зарано. Ми стартували в серпні, основний майданчик для продажу був інстаграм, на цей момент продали більш як 200 пляшок. Але треба просуватися далі. У планах участь у виставках, дегустаціях, взаємодія з ресторанами.

Де можна купити ваше вино?

На сторінці в інстаграмі @eaglekingwine

Дефіцит чого виноробня відчуває найбільше?

Зараз при збільшенні обсягу починаємо відчувати дефіцит площі на виноробні. Але сподіваємося, що до наступного сезону це питання буде вирішено.

Чи помітили всередині країни збільшення зацікавлення українським виноробством?Зацікавленість до українського вина є, як збоку українців, так і закордонних друзів. Життя триває. Українці так багато пережили за останні півроку: втрати, вболівання, допомога, але готові наповнювати життя життям, цінувати його та підтримувати один одного.

Скільки коштують ваші вина?

250-300 гривен.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Ситуація: українці за кордоном та іноземці захотіли придбати ваше вино. Як вони можуть це зробити?

Так, вони вже купують, через інстаграм, через своїх рідних, що залишилися в Україні.

Поділіться досягненнями за останній час і планами, наскільки це можливо.

Наше доягнення це те, що ми все ж таки вирішили під час війни відкрити свою справу. А плани – розвиватись, купувати обладнання, вчитись, брати участь у виставках.

Як, на ваш погляд, зараз доцільно популяризувати українське вино?

Винороби роблять для популяризації українського вина все можливе, але без державної підтримки неможливе його просування.

Яке вино відкриєте, коли ми переможемо?

Мерло 2019 року.

Фото: Eagle King

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi