Неймовірна Грузія РТВЕЛІ 2021 - MUST VIST цієї осені - PostEat

пошук

Неймовірна Грузія РТВЕЛІ 2021 - MUST VIST цієї осені
01-09-2021 0 1472


Схопити літо за хвіст посеред осені під силу кожному завзятому мандрівникові. Достатньо лише придбати квиток і вирушити за покликом серця.

Однак якщо об’єднати жагу до подорожей, любов до вина і прагнення до ексклюзивності, вийде безпрограшний відпочинок і найконцентрованіші враження.

У цьому і закладена основна ідея винного туризму — пізнати історію, традиції і культуру країни, регіону, виноробні, відчути особливості теруарів і відкрити нові сорти, або й старі, але по-новому.

Цілий всесвіт вина відкривається вайнловерам завдяки винному туризму. А вино сьогодні настільки динамічно розвивається, що втримати руку на пульсі його дихання зможе лише продуманий нішевий винний тур.

Мабуть, кожному цінителю гарного смаку близька ситуація, коли вино в особливій автентичній атмосфері проявляло свої найкращі якості, а спогад про нього був такий солодко-щемний, як голос коханої людини. Це як обідати на природі — завжди смачніше.

Щонайменше заради таких митей важливо переосмислити своє ставлення до вина і вбачати у ньому не лише напій, а складову формули свого щастя. Саме тому винний туризм взяв за основу русло, потік якого може провести людину у цікаве і щасливе життя.

Так як попит породжує пропозицію, так і сучасний мандрівник є драйвером до розвитку винного туризму. І врешті він отримує максимум від своїх мандрівок, які сьогодні в найкращих формах поєднують енологію (екскурсії у погреби, виноробні та виноградники у супроводі винороба); проживання у серці виноробної культури; гастрономію (поєднання локальної кухні і вина); активності, як от поїздки на старовинних автомобілях у долині Луари, на велосипедах у винному регіоні Тоскани, на повітряній кулі в долині Напа, забіги на фестивалі виноробні у Долині мисливців тощо. А ще культурні візити у музеї вина чи інші центри культури та історії того чи іншого краю. Як бачите, отримати незабутній винний досвід і враження можна численними способами — від найпростіших до найоригінальніших.

Винний туризм дає змогу популяризувати місцеві продукти та спадщину, і країни-виробники це зрозуміли та запровадили допомогу для розвитку цього запотребованого сегменту дозвілля. Вирушаючи саме у таку подорож, люди прагнуть приємно провести час та отримати нові емоції. Вже потім вони розповідатимуть своїм рідним та друзям про казковий досвід, що мимоволі спонукає їх відкривати світ знову і знову. Підбиваючи підсумок, цей усний маркетинг є одним із найкращих способів розвитку винзаводів і завоювання довіри людей.

Справа залишається за найменшим — обрати виноробну країну і вирушити в один із таких захопливих турів. Послідовність не вкрай важлива, але якщо перший вибір впаде на Грузію, це буде винятково символічно.

Історія виноробства Грузії тісно переплітається з історією самої країни. Згадати хоча б про хрест-реліквію з виноградної лози, який став символом прийняття християнства у Грузії. Восьме тисячоліття поспіль грузини займаються виноробством і вино стало кодом нації. 

Грузинські винороби з покоління в покоління плекали свої автохтонні сорти, і зараз можуть гордитися сортовим розмаїттям, якого не зустріти в жодній країні світу. Всього відомо про 525 сортів, 450 з яких добре вивчені.

Грузинське виноградарство відоме на весь світ, а світові експерти заслужено називають його унікальним, а Грузію прародителькою виноробства. Взяти хоча б квеврі — спеціальні амформи для витримки вина — вони внесені до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

У квеврі криється істина грузинського вина. За 8 тисяч років технологія виготовлення вина у цих монументальних посудинах майже не змінилася. Зазвичай їх ховають у підлозі винного погреба (марані). Це напівсакральне місце для грузинів, і вони є майже у кожному домі. А буває, що й на даху дому!

У Грузії є три основні технології виробництва вина: європейська, кахетинська та імеретинська.

Кахетинський метод квеврі дарує амбер вина з помірними танінами, а червоні народжуються одразу потужними і з великим потенціалом. Зробити таке вино — це мистецтво, наука і майстерність винороба. Процес має багато етапів: від тиснення винограду разом з гребнями і кісточками у дерев’яних ємностях саунахелі до переливання стабілізованого вина в інше квеврі, де воно під кришкою орґо чекає свого часу. Кришки при цьому обмащують глиною, щоб захистити вино від зайвого руйнівного кисню.

Багато таємниць криється у цій технології. Навіть напівсолодкі вина можливо зробити у амфорі без втручання у процес виробництва. Ось вона магія, вдосконалена тисячолітнім досвідом.

Імеретинський метод виноробства поєднує як європейський, так і кахетинський підходи. Виноград не очищають від шкірки і насіння, але видаляють гілочки. Сусло бродить на місяць-два менше, а вина мають гастрономічну кислотність, ненав’язливу терпкість і гладенький оксамитовий смак.

Енотуристичний потенціал Грузії ексклюзивний і неосяжний. Аборигенні сорти, унікальні технології, щедрі дегустації у поєднанні з десятками, а часом сотнями страв під органічне і трепетне до мурашок на шкірі многоголосся — це те, чим гордо ділиться Грузія зі своїми гостями. І здавалось би уже емоцій пролилося понад вінця, але опинившись там, розумієш, що це лише вершина айсберга. Відчути націю та її культуру через таку винну мандрівку — це must have для туриста.

Сезон відпочинку вже майже закінчився, але ще є можливість наприкінці вересня трішечки насолодитися сонцем, отримати палітру позитивних емоцій у подорожі «Неймовірна Грузія-РТВЕЛІ  2021», яка поєднує усі тонкощі незабутнього дозвілля.

 

Як саме ми будемо заряджатися протягом найбажанішої подорожі цієї осені:

Познайомимося з Тбілісі — містом з багатовіковою культурою, де історія і сьогодення сплелися в унікальний і неповторний тандем;

Відвідаємо історичну частину Грузії і землі грузинського царства Іверія, винний регіон Шида Картлі, де насолодимося досхочу його винами, Стародавнє скельне місто Уплісцихе, а також першу столицю Грузії — місто Мцхета, історичні пам’ятники якого включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;

Побуваємо на південному сході країни, в пошуках перших європейців, і наблизимось до кордону з Вірменією, де відвідаємо Дманіський археологічний музей під відкритим небом, продегустуємо справжнє монастирське вино, а також відвідаємо місто Болнісі і одну з топових виноробень не тільки регіону, а й  усієї Грузії;

Побуваємо у виноробному серці Грузії — Кахетії, де впродовж 2 днів вивчатимемо особливості грузинського виноробства від А до Я, візьмемо участь у великому грузинському святі Ртвелі (збір врожаю), після чого по праву відчуємо себе справжніми грузинськими виноробами;

Побачимо Казбегі і поглинемо всім серцем благородство великого Кавказу!  Насолодимося одним із найвражаючіших маршрутів Грузії і неймовірними мальовничими пейзажами!  Адже, як кажуть, бути в Грузії і не побачити великий Казбегі — це не бути в Грузії!

І звичайно ж найважливіше: вино і улюблена грузинська кухня!  Ми спробуємо щедру палітру грузинських страв як в автентичному виконанні, так і в сучасній кулінарній трансформації!  Будемо пити вино, їсти, ліпити хінкалі і знову їсти!

Винне наповнення нашої подорожі буде винятково особливим, ми відвідаємо «марані», відібрані особисто нашим винним експертом Араїком Манукяном.  Будуть обіди на виноробнях зі змістовними інформативними дегустаціями, на яких ми спробуємо різні стилі, сорти і методи виробництва вин!  Ми впевнені, що ви навіть не уявляєте, скільки цікавих і незабутніх митей вам подарує цей тиждень в Сакартвело!

Проживання в Тбілісі — бутик-готель в історичній частині міста, а в Кахетії — це один з найкращих Hotel Wine Resort, що красується серед виноградників з неймовірною панорамою на Кавказькі гори!

І так!  Коли ми покажемо фотозвіт після туру, не кажіть, що ми вас не попереджали!

 

Програма подорожі за посиланням «Неймовірна Грузія-РТВЕЛІ  2021»

Організатор подорожі Агенція Винних Заходів WINE EVENTS AGENCY

 

Текст та фото надані WINE EVENTS AGENCY.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки партнера.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi