Рекомендації сомельє до свят: про красу, книги та смачні вина. Частина 1 - PostEat

пошук

Рекомендації сомельє до свят: про красу, книги та смачні вина. Частина 1
09-01-2022 0 1239


Низка новорічних свят триває, келихи наповнюються. А скільки ще свят попереду!

Ми підготували для вас корисні поради від сомельє як гарно, смачно та інтелектуально зустрічати та проводити свята.

Впевнені, що багато рекомендацій будуть актуальними завжди!

Отже, три питання до сомельє:

1. Ваші секрети краси? Як добре і бадьоро виглядати на ранок після довгої ночі з вином та коктейлями? Як не сп’яніти після 2-х келихів?

2. Топ 3 книги, які надихнули, викликали неймовірний інтерес.

3. Топ 3 вина, які рекомендуєте на новорічні свята та на святкові події.

 

Гліб Кошелєв, Бренд-амбасадор компанії Vitis Group, шеф-сомельє винного бутіка Vino.ua, викладач у Школі Він Vitis.

Секрети краси:

Намагаюсь активно займатися спортом. Один-два рази на тиждень граю з друзями у теніс та футбол. Намагаюся спати не менше 8 годин на добу і не лягати пізніше півночі.Щоб ранок був добрим після активно проведеного вечора, п’ю багато води. Вода, звичайно, не знімає всіх проблем, але дає змогу запобігти головному болю з ранку.

Вино – гастрономічний продукт, і доповнення у вигляді закусок та основних страв повинні завжди бути присутніми на столі вайнловера.По-перше, у вина висока кислотність, здатна підняти апетит, який, якщо його не вгамувати, може викликати дискомфорт у шлунку, і, як наслідок, прискорити сп’яніння. Тому моя порада – щоб швидко не охмеліти – не пийте на голодний шлунок.

Топ 3 книги:

— «Мартін Іден» та «Час не чекає» Джека Лондона

— «Фінансист», «Титан» та «Стоїк» Теодора Драйзера

— «Сєгун» і «Тай-Пен» Джеймса Клавелла

Люблю Стругацьких та наукову фантастику від класиків. — «Атлас світу вино» Х’ю Джонсон та Дженсіс Робінсон. Саме це видання вважаю універсальним як для початківців-вайнловерів, так і для тих, хто вже добре розбирається. Максимально легко і одночасно ємно написано, що дає можливість систематизувати знання та познайомитися з усіма винними куточками світу.

Топ 3 вина:

1) Новий рік – це час ігристого, тому рекомендую зустріти Новий рік із класикою Шампані від Луї Родерер Theophile Brut 1er, адже як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш https://vino.ua/teofil-brut-preme-lui-roderer-beloe-brut-frantsiya/ 1500 грн

2) Вранці піти в гості або приймати гостей з блискучою, освіжаючою та не банальною кавою Terrabona Cava Brut Nature Reserva https://vino.ua/markiz-de-terrabona-kava-brut-natur-rizerva-beloe-sukhoe-ispaniya/ 400 грн

3) А з третім вином пропоную провести вечерю з коханою людиною. Мій вибір це Просекко із зони Вальдобіадене від культового виробника Масі https://vino.ua/masi-kanevel-prosekko-ekstra-dray-valdobyadene-setazh-beloe-sukhoe-italiya/ 700 грн

Адже кохану людину треба радувати тільки найкращим)) легким, фруктово-квітковим та максимально легким вином.

Всі вина від компанії Vitis Group.


 

Юлія Тимчук, Керівниця відділу продаж HoReCa центральної частини України в компанії WINETIME.

Секрети краси:

Спорт – однозначно так. Займаюся у фітнес-клубі «Ваш Тренер» з тренером 3-4 дні на тиждень (кардіо+силові). Намагаюся дотримуватися режиму харчування, який склав тренер) І у мене це виходить 5 днів на тиждень)). Два дні (субота-неділя), як правило, балую себе сніданком в обід, ігристим на сніданок і посиденьками до ранку в приємній компанії).У мене здебільшого офісний графік. Тому лягаю о 23:00 і прокидаюся о 7:00-7:30.

З лайфхаків: намагаюся приймати ванну з сіллю і аромамаслами хоча б один раз на тиждень, особливо після дегустації. Сіль виводить затриману воду з організму)) Як не п’яніти: тут головне не виснажувати себе дієтами, харчуватися правильно, вчасно пити багато простої води і не вживати багато жирної їжі за винними посиденьками. Щоб легко було контролювати рівень свого сп’яніння)

Топ 3 книги:

Моя улюблена книга, яка рятувала перед найскладнішими гастровечерями – «Вино та їжа. Короткий курс гурманів» від Simple Wine News. 

Після поїздки та практики на виноробні у П’ємонті, я захворіла на вина цього регіону і просто перечитувала по кілька разів книгу Анатолія Корнєєва «П’ємонт. Вина Італії» від Simple Wine News.

З останніх прочитаних — «What to Drink with What to Eat» Andrew Dornenburg & Karen Page.

Топ 3 вина:

1) Шампань, яка кілька років була у фаворитах. З нею я відзначила три нові роки свого життя)) Зараз вона знята з виробництва, на жаль. Тому скуповувала всі залишки в Україні)
https://www.wine.ua/champagne_and_sparkling/champagne/lanson_blanc_de_blancs_extra_age/

2) Англійське ігристе взагалі підкорило, коли ми його привезли в Україну (3 роки тому). І знову Блан де Блан. Дуже красиво Шардоне еволюціонує у пляшці.

https://www.gusbourne.com/news/blanc-de-blancs

3) Франчакорта Більш сексуального ігристого я не зустрічала!

https://www.bellavistawine.it/en/wine/vittorio-moretti


 

Павло Мнухін, Сомельє зі стажем.

Секрети краси:

Дуже б сам хотів почути такі секрети. Можу сказати лише: я граю у футбол і це індикатор: якщо я відчуваю, що погано біжу – це означає, що потрібно розвантажитися. На один келих вина один води. Це прямо відчувається, як відновлюєшся.

Топ 3 книги:

Мені дуже подобається Жуль Верн. Гарно пише Сімпл. З останнього – книга «Мистецтво під градусом».

Топ 3 вина:

 Вже вийшов відеоролик, де я розповів про наступні вина:- Chateau Gaillot Fournier 2015, 319,68 грн- Viktoria, Krasna hora 520,26 грн- Sauvignon Blanc Spier Signature, Spier Wines 264,60Усі вина від Wine Bureau.


 

Катерина Ющенко, Директорка Ukrainian Wine & Spirit School, представниця WSET в Україні, членкиня АСУ.

Секрети краси:

Спорт обов’язково – щодня кілька годин.

Їжа: жирне, борошняне, солодке — виключено.

Овочі, фрукти, зелень, риба  без проблем. Підходять.

Слабкості  — кава, сири, вино. 

Після ночі з вином та коктейлями добре виглядати складно)), але можна спробувати. Велика кількість вина супроводжуємо великою кількістю їжі)) Як не п’яніти – пити побільше води. ДО заходу можна прийняти абсорбент.

Топ 3 книги:

— «Ідіот» Достоєвського

— «Мистецтво війни» Сунь Цзи

— «Інтернат» Сергія Жадана

 

Топ 3 вина:

При виборі вина орієнтувалася на еногастронамічну універсальність та доступність у мережах, а також на ціну 400-500 грн.

1) Ігристе – Shabo Grand Reserve брют, класичний метод, 3 роки витримка на осаді, 530 грн.

2) Біле – Князь Трубецький Рислінг Рейнський, бажано 2016 року, 3 роки на дріжджовому осаді. Приблизно 297 грн.

3) Червоне – 46 Parallel El Capitan Pinot Noir, 334 грн.

4) На діжестив – напівсолодке Passion Red Beykush winery, 260 грн.

 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi