Ми дуже сподіваємось на підтримку європейських країн та всієї світової спільноти, Алла Плачкова, Колоніст - PostEat

пошук

Ми дуже сподіваємось на підтримку європейських країн та всієї світової спільноти, Алла Плачкова, Колоніст
31-05-2022 0 3717


Вже більше ніж три місяці поспіль українці без упину захищають свої домівки від російського ворога. Попри ракетні обстріли з боку Росії, життя в більшості областей поволі оживає, налагоджується сполучення, бізнес повертається до роботи (відкриваються кафе, магазини, ресторани, кінотеатри і спортклуби). Водночас чимало сфер продовжують переживати найскладніші часи, зокрема, йдеться про вітчизняну винну галузь.

Реалізація вина перший місяць війни була неможлива через «сухий закон», але й зараз налагодити і пожвавити продаж вітчизняного вина непросто. Та й на виноградниках, особливо у південних і східних областях, небезпечно працювати. Багато територій заміновано, а деякі виноробні знищили і розграбували російські мародери. Одеську область продовжують бомбити.

В рамках проекту «Як українські винороби захищають справу свого життя в умовах російської агресії» поспілкувалися з винною експерткою, співвласницею сімейної виноробні «Колоніст» Аллою Плачковою.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

За майже 17 років діяльності вина «Колоніст» встигли потрапити у винну карту ресторанів у французькому Бордо, виноробня почала експорт до Великобританії, Канади та Польщі, і саме вона першою в Україні почала закуповувати європейське обладнання на виноробні і витримувати вина у французькому дубі.

Виноробні «Колоніст» пощастило розвивати вітчизняне виноробство на 45-тій «винній широті», яка проходить через Бордо, П’ємонт і Придунайську Бессарабію. Це дає краю величезний виноробний потенціал та унікальні вина, схильні до багаторічної витримки.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

«Колоніст» – молода сімейна виноробня, розташована у селі Криничне Одеської області. За майже 17 років діяльності її вина встигли потрапити у винну карту ресторанів у французькому Бордо, виноробня почала експорт до Великобританії, Канади та Польщі, і саме вона першою в Україні почала закуповувати європейське обладнання на виноробні і витримувати вина у французькому дубі. Вклад виноробні у розвиток винної галузі України колосальний.

Однак із початком війни діяльність «Колоніста» зосереджена на захисті України, зокрема, команда займається організацією гуманітарної допомоги з Болгарії та допомогою біженцям. А ось виробництво вина «застигло». Хоча виноробний процес навряд чи можна зупинити і через деякий час продовжити, адже вино у ємностях продовжує дозрівати, виноградники квітнуть.  

Реалії виноробні

Працювати вкрай складно в усіх сферах на виробництві, від виноградників до бутилювання. Найбільша проблема для нас – відсутність препаратів для обробки виноградників. По-перше, їх неможливо купити, бо немає постачання в Україну. По-друге, немає коштів на оплату.

Ми намагаємося виконувати всю мінімальну необхідну роботу для збереження вин у підвалах і плантацій виноградників. 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Реалізація вина

Враховуючи те, що в Україні була заборона на продаж алкогольних напоїв, природно, це позначилося на діяльності «Колоніста». Через заборгованість значної суми перед виноробнею за відвантажене вино до війни, ми не маємо коштів для виплати заробітної плати. Купити реагенти та комплектуючі для обробки вина також неможливо. 

Рятівним колом для українських виноробів, що націлені на міжнародні ринки, було б скасування сертифікатів якості для експорту до країн ЄС.

Проблеми експорту вина

Періодично надходять запити на експорт нашого вина за кордон. Які складнощі: забезпечення логістики, транспортування та оформлення документів для ЄС, а саме сертифікатів якості.

В Україні є лише одна лабораторія, вона у Києві. Київський офіс закрито, співробітники роз’їхалися. Навіть доставити зразки вина для отримання сертифікатів здається неможливим, тому що доставлятися вони мають із певною датою з виробництва. Тобто з Криничного до Києва (при умові, що лабораторія під наш запит вийде на роботу в цей день) налагодити логістику так швидко немає змоги.

Якщо вдасться отримати сертифікати, відвантажити партії вина до Європи чи Канади в Україні наразі не можна. Міжнародні логістичні компанії, з якими ми працювали раніше, не заїжджають навіть на територію Бессарабії.

Як допомогти українському виноробству зараз

Рятівним колом для українських виноробів, що націлені на міжнародні ринки, було б скасування сертифікатів якості для експорту до країн ЄС. Такі сертифікати не потрібні для решти країн світу, наприклад, США, Канади.

Ми дуже сподіваємось на підтримку європейських країн та всієї світової спільноти для закупівлі української алкогольної продукції, у тому числі вин «Колоніст», щоб забезпечити мінімальні фінанси для діяльності виноробні.

Ми дуже вдячні нашим шанувальникам, які робили замовлення на сайті, сплачували його, розуміючи, що доставити ми зможемо тільки після офіційного дозволу продавати алкоголь. Це дуже нас підтримало.

Абсолютно всі у нашому селі готові поселити у себе людей на якийсь час. А «Колоніст» забезпечує та координує допомогу у розселенні та харчуванні усіх, хто їде до кордонів Молдови та Румунії.

Не винний фронт

«Колоніст» неодноразово організував перевезення медикаментів у лікарні, аптеки та для військових в Одеській області.

Компанія у співпраці з друзями та партнерами з Болгарії налагодила доставку харчування для новонароджених, якого критично не вистачає в області. Доставкою особисто займається засновник виноробні Іван Плачков.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

«Колоніст» забезпечує та координує допомогу у розселенні та харчуванні усіх, хто їде до кордонів Молдови та Румунії. Прихисток надають працівники виноробні у Криничному у своїх будинках. Там люди отримують їжу та медичну допомогу.

Наш будинок у селі теж відкритий для всіх, у ньому вільно розміщуються до 20 осіб (нещодавно зупинилися у нас). Абсолютно всі у нашому селі готові поселити у себе людей на якийсь час. Усі люди різні, ми практично нікого з тих, хто приїжджає, не знаємо. Продукти харчування закуплені. Деякі жителі села допомагають поселитися та приготувати їжу саме у нашому будинку.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Якщо їдуть великими групами, годуємо на виноробні, а розселюємо по будинках місцевих. «Колоніст» координує відвідування Бессарабії членами парламенту Болгарії, забезпечує їх перебування. Також допомагаємо журналістам з ЄС та США, які заїжджають на поромі через Дунай, з ночівлею та транспортом в/з Одеси.

Виноробня «Колоніст» і особисто сім’я Плачкових висловлює безмежну вдячність благодійній фундації «Три Жени», особливо пані Десіславі Оловановій, а також пану Богомілу Манчеву, пану Теодору Осіковські, пану Дмитру Свіщарову, пану Дмитру Іванову, генеральному консулу Болгарії в Одесі пану Святославу Іванову, пану Андрію Бочварову, клубу Harley-Davidson, пану Николо Николову за надання фінансування гуманітарної допомоги, за підтримку, за допомогу, за організацію перевезення гуманітарної допомоги. Зокрема, доставлено було ліки, лікувальні засоби, лікувальне обладнання, продукти дитячого харчування в Україні.

Далі буде…

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi