300 років самовдосконалення від Remy Martin - PostEat

пошук

300 років самовдосконалення від Remy Martin
26-12-2019 0 4913


На пляшці коньяку Rémy Martin зображено кентавра, який цілить списом у напрямку зірок. Це символ коньячного дому і його коротка історія з 1724 року — міфічний персонаж спирається на унікальні землі Петіт та Гранд Шампань, щоб досягти найвищих цілей. PostEat побував на дегустації визначних коньяків дому, щоб оцінити результат 300 років самовдосконалення.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Першим напоєм дегустації Rémy Martin у Києві став вишуканий коктейль епохи німого кіно «Кінська шия» (Horse’s neck). Ведуча дегустації — амбасадор бренду Анна Купцова розповіла, що свою назву коктейль отримав за вигин цедри лимона, яка гордо випиналась через край келиху. Коктейль можна побачити у чорно-білих фільмах початку XX сторіччя. Ним також пригощались глядачі після сеансів. «Спочатку він був безалкогольним, але ймовірно хтось з питців вирішив “вдосконалити” рецепт і додав до суміші імбирного елю та біттерів трохи коньяку. Це зробило смак глибшим та яскравішим — народилась класика», — розповідає пані Купцова.

За словами амбасадора бренду зараз Rémy Martin відновлює історичну справедливість. Згідно з дослідженнями коньячного дому на зорі епохи коктейлів коньяк був чи не головним компонентом рецептів. Але через епідемію земляної тлі філоксери 1860х-1870х років виробництво коньяку майже зупинилось, а його ціна стала захмарною. Тоді коньяк замінили доступними альтернативами. В наші дні Rémy Martin прагне повернути істинний смак.

Але чим Rémy Martin відрізняться посеред інших понад 700 виробників коньяку в регіоні Шаранта? За словами пані Купцової головна відмінність під ногами у виноградарів й майстрів дистиляції — особливі землі Петіт та Гранд Шампань, де вирощують виноград для коньячного дому.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Завдяки тому, що засновник коньячного дому Rémy Martin почав пошук ділянок для виноградників у Шаранті ще у 1724 році компанії вдалося зібрати безцінну колекцію земель. Це власні ділянки або ділянки законтрактованих фермерів у двох найпрестижніших зонах — Гранд Шампань (Grande Champagne) та Петіт Шампань (Petite Champagne). За красиві пейзажі ці землі іноді називають «французькою Тосканою», але найголовніше не зовні, а всередині — у легкому, майже білому ґрунті. Це місця, де шари м’якої крейди виходять на поверхню землі. Масиви відкладень сформувались близько 100 млн років тому з морських мікроорганізмів. Сьогодні вони слугують «подушкою» вологи для лози та джерелом мінералів. М’якість таких ґрунтів дозволяє лозі проникати глибоко в землю, що збільшує її контакт з різними шарами та збагачує органолептику виноградного вина для перекурки на спирт. Вважається, що найделікатніші спирти квіткової палітри ароматів з фантастичним потенціалом витримки можна отримати з винограду, що ріс на землях Гранд Шампань. Спирти ж з винограду, що ріс на землях Петіт Шампань відрізняються фруктовими акцентами, але так само придатні до еволюції протягом десятиліть. Особливість дому Rémy Martin в тому, що це чи не єдиний коньячний дім в Шаранті, який працює з класом спиртів Фін Шампань — сумішшю дистилятів з зон Гранд Шампань та Петіт Шампань. Можливо, що Rémy Martin — це найкраще, що може дати в наш час Коньяк.

Може здатись, що робота на такому високому рівні стала можливою завдяки збігу обставин — кмітливості засновника Rémy Martin та його першості у регіоні. Втім 300-річна історія коньячного дому свідчить про те, що успіх став можливий завдяки зусиллям кількох поколінь сім’ї Martin та негласного девізу, який зображено на емблемі — «Цілимось у напрямку зірок».

Для оцінки рівня Rémy Martin амбасадор бренду Анна Купцова запросила в ресторан Whisky Corner українських експертів з вина та міцних напоїв.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Першим знавці спробували коньяк Rémy Martin VSOP, який пройшов витримку у бочках з лімузенського дубу. У келиху коньяк розкрився свіжими нотами кісточкових фруктів — яблук, персиків та абрикосів. Після еволюції аромату можна відчути ноти білих квітів та ванілі. За словами сомельє ресторану «Прага» та «Найкращого сомельє України 2017 року» Івана Перчеклія вже на цьому прикладі можна відчути рівень коньячного дому, — «Спирти Фін Шампань — це сильні та ефективні інструменти, завдяки яким вдалося зробити коньяк базового рівня VSOP шляхетним і вишуканим напоєм. Мне сподобалась його гармонія і структура». Позитивну оцінку першому взірцю дав й шеф-сомельє METRO та «Найкращий сомельє України 2014 року» Олексій Гіжко, — «Сьогодні я наново відкрив для себе VSOP дому Rémy Martin. Він свіжий і не такий солодкий, якими іноді бувають коньяки цієї категорії. Має структуру і баланс — це робить його вдалим аперитивним варіантом».

Другою позицією дегустації став коньяк Rémy Martin 1738 Accord Royal. Це лімітований випуск коньяку із спиртів Фін Шампань віком від 4 до 21 року (можна поставити його між категоріями VSOP та XO). Реліз присвячений наданню Людовіком XV права Rémy Martin висаджувати нові виноградники для виробництва коньяку. Вважається, що король зробив це попри заборону на розширення виноградників (країні був потрібен хліб), бо побачив потенціал у справі сім’ї Martin. Коньяк 1738 витримують у використаних дубових бочках, але наново обпалених зсередини — це дає йому насичені, але м’які аромати спецій та ванілі, прянощів, шоколаду й чорносливу.

На думку сомельє Анни Потоцької такий стиль стане вдалим варіантом дижестива, — «Коньяк з досить виразною ароматикою з нотками більш схожими на аромат віскі з солодкуватим післясмаком. Я б запропонувала ним закінчувати вечір та поєднувати з десертами. Також цей стиль може сподобатись жінкам». Сомельє Олексій Гіжко відмітив, що коньяк 1738 — це той випадок, коли варто приділити увагу бекграунду напою, — «Коньяк цікавий і вартий того, щоб його спробувати. Але на етикетці немає звичних нам поміток про витримку. Успіх напою залежатиме від того, наскільки професійно сомельє розповість про цей реліз і наскільки великим буде бажання питця спробувати щось нове». Порада від сомельє Івана Перчеклія — спробувати коньяк зі шматочком чорного шоколаду або шоколадним трюфелем.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Rémy Martin XO учасники дегустації оцінили, як втілення класики. Згідно з новими правила для виробництва XO від 2018 року для коньяку використано спирти віком від 10 років. 85% спиртів (близько 400 у бленді) виготовлені з виноградників Гранд Шампань, а отже їх потенціал до витримки вимірюється десятиліттями. Аромат коньяку наповнений нотами стиглих фруктів та білих квітів. Смак нагадує про фрукти у цукрі, горіхи та спеції. «Це втілення стилю дому Rémy Martin та повна відповідність тому, що ми очікуємо від XO — багатство ароматів, інтенсивний та глибокий смак, вивірена структура», — прокоментував сомельє ресторану Vina Cucina та «Найкращий сомельє України 2018» Олександр Меєр. На наше питання, як питцю отримати максимум задоволення від XO сомельє Іван Перчеклій порадив дати коньяку час у келиху, щоб він розкрився, — «Розрізнити базовий коньяк і коньяк високого рівня майстерності можна за его еволюцією у келиху. XO потребує часу, це статечний, розкішний напій, який буде розкриватись щохвилини. Він на диво свіжий, має безліч відтінків аромату й смаку — за його еволюцією приємно спостерігати».

У фіналі дегустації учасники спробували Rémy Martin, Centaure de Diamant з 90% спиртів (близько 400 у бленді) з області Гранд Шампань віком від 30 до 50 років. Коньяк поважного віку розкрився нотами ірису, сушеного інжиру, какао, шоколаду та прянощів. Смак напою свіжий з безкінечним посмаком сушених фруктів і прянощів. «Спробувати в житті хоча б 50 г такого напою варто, що зрозуміти, що являє собою коньяк найвищого рівня. Це еталонна річ», — зазначив Іван Перчеклій. Олексій Гіжко підтримав колегу, але висловив жаль, що проєкт Centaure de Diamant завершено — «Це вибух смаку, який хочеться переживати знову й знову. Шкода, що “Кентавр” більше не випускатимуть, але це значить, що дім випустить щось нові і, можливо, навіть краще».

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Цікаво, що всі взірці, які спробували експерти у ресторані Whisky Corner виконані у тому самому стилі, що і сотні років тому. Майстер погребу в цьому розумінні більше виконує роль «хранителя стилю» ніж технолога. В XX-XXI сторіччях майстри погребу Rémy Martin змінювались лише чотири рази. Першим «хранителем» у 1924 році став Андре Рено (André Renaud). Його змінив Андре Жіро (André Giraud), який запровадив сучасні технології, а в 1990-му майстром став Жорж Клот (Georges Clot), який розробив цифрові методи управління запасами. У 2003 році прийшов час майстрині і нею вперше стала П’єрет Тріше (Pierrette Trichet). 2014 року вона передала свої знання Батісту Луазо (Baptiste Loiseau), який народився і виріс у провінції Коньяк. Спис, який тримає кентавр на емблемі дому Rémy Martin в надійних руках і так само цілить у напрямку зірок.

Фото: PostEat

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi