Гастро-замітка: традиційний італійський спеціалітет Capocollo - PostEat

пошук

Гастро-замітка: традиційний італійський спеціалітет Capocollo
30-08-2023 0 607


Capocollo — традиційний італійський спеціалітет, який виготовляють із шийної частини свині, отрубу з верхньої частини шиї або з верхньої частини плеча. Делікатес являє собою великий шматок сиров’яленого м’яса, який подається у вигляді тонкої нарізки. Capocollo можна зустріти в різних регіонах Італії під різними назвами, такими як «Capicola» або «Coppa». В залежності від регіону Італії, де виготовляється Capocollo, може мати різні назви та особливості. Наприклад, в Калабрії його називають Capocollo di Calabria, а в Апулії — Capocollo di Martina Franca. Кожен регіон може мати свої особливості у виготовленні та приправленні. 

Засолювання. М’ясо обробляють морською сіллю, а також можуть додавати спеції та природні ароматизатори, такі як часник, перець, розмарин або вино. В залежності від рецептури та регіону можуть використовуватися різні комбінації спецій.

Дозрівання. Після обробки м’ясо тримають в спеціальному приміщенні при контрольованих температурі та вологості. Процес дозрівання може тривати від шести тижнів до декількох місяців.

Ферментація. Цей етап допомагає розвитись аромату та смаку Capocollo, завдяки чому м’ясо набуває своєї характерної консистенції та аромату.

Сервірування. Як правило, Capocollo нарізають тонкими шматочками і подають як антипасто або додаток до брускети.

Capocollo на смак відрізняється залежно від регіону виробництва. Різні регіони Італії можуть виготовляти продукт з особливими нотками смаку та аромату, зокрема, завдяки специфічним спеціям. Цей делікатес не можна порівнювати з іншими видами італійських делікатесів типу Prosciutto чи Salami, оскільки він має свій унікальний смак та текстуру. Capocollo є справжнім скарбом для гурманів, які цінують вишукані м’ясні делікатеси.

Фото: Salumi San Giorgio Lucano; Wikipedia

Читайте також: 

Gastronotes: італійський спеціалітет Lardo di Colonnata

Gastronotes: французький спеціалітет Andouillette

NODO CAFE BAR — новий заклад з безлімітним алкоголем на лівому березі

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi