П.Пельмені привернули увагу до нагальних проблем у незвичний спосіб - PostEat

пошук

П.Пельмені привернули увагу до нагальних проблем у незвичний спосіб
21-11-2019 0 3978

MVP

Автор


Ми вже публікували історію про те, що в Instagram закладу «П.Пельмені» з’явилась фотографія з сюжетом, який обігрує одну з сексуальних практик — обличчя моделі забризкане сметаною і додано підпис «Тільки не на обличчя!». Підписники сторінки назвали пост «дніщеньским» та претендентом на звання «сексизм року».

Меньше ніж за дві доби в акаунті вийшло три скандальні публікації. Але як виявилося, кожна з них мала на меті привернути увагу до відповідних проблем. На сторінці виправили описи до фотографій, та сформулювали проблему.

Чи можна назвати цей соціальний експеримент вдалим, сказати важко. З одного боку, П.Пельмені стали відомими на всю країну, з іншого, дуже велика кількість негативних відгуків пролунала на адресу П.Пельмені.

 

Тема Сексизму:

За останні 10 років в Україні пройшло десятки скандалів на основі сексизма – від невдалих реклам та цитат політиків до кримінальних злочинів.

На цьому вже добре знається прогресивна молодь столиці. Однак, як справи з гендерною рівністю у решти громадян України?!
А ніяк! Дропаємо числа з дослідження української правозахисної організації:
60% жiнок страждають вiд проявлення сексизму в українській політиці
47% — від сексуальних домагань
59% — від психологічного насилля
58% — від образ
62% — від приниження через соціальні мережі та ЗМІ
більше 35% брендів/виробників використовують об’єктивізм для привернення уваги аудиторії.

Кінець 2019 року – ми входимо в тридцяті роки, в яких неприпустимий прояв побутової, публічної та професійної гендерної нерівності.
Українське суспільство відстає від світу, і про це потрібно говорити. #ПельменіГоворять

Тема Наркозалежності:

Ми вже не помічаємо, що майже на кожному будинку спальних районів Києва фарбою написано телеграм-канал, в якому будь-який школяр може придбати «закладку». Доступність покупки лякає. У вільному доступі без будь-якого вікового контролю продаються усі види наркотичних засобів. За офіційними даними, в Україні проживає більше ніж 500 тисяч наркозалежних людей. З них 171,6 тисяч вживають наркотики на постійній основі. При цьому, більше ніж 5 тисяч з цих нарокозалежних не досягли повноліття.
Кожен день в треш-спільнотах Києва з’являється нове відео дітей «під кайфом». Через наркоманію та пов’язані з нею хвороби в Україні щорічно вмирають близько 120 тисяч людей.

I ми не оцінюємо роботу поліції. Нас турбує суспільство.
Час помічати, час говорити і ми будемо говорити! #ПельменіГоворять

Тема Домашнього насилля:

Більше 60% жінок в Україні страждають від домашнього насилля, та не звертаються за допомогою через відчуття страху.

Кожен рік 1,8 мільйонів жінок піддаються домашньому насиллю. За минулий рік більше ніж 600 жінок загинули від нього. Точних даних з кількістю загиблих, нажаль, неможливо знайти за причиною замовчування проблеми

Багатьом дівчатам з раннього віку дають зрозуміти: «б’є – значить любить», «в тебе меньше прав, ніж у чоловіка». І в той момент, коли сформована жінка з сучасного соціуму починає говорити про свої права, вона має велику ймовірність піддатися фізичному або моральному насиллю.

Показовим є те, що 68% українок не вважають приниження проявом насильства. Лише для 49% жінок насильство – це побої, а для 56% – зґвалтування.

Ви досі вважаєте, що треба мовчати?
Ми будемо говорити. #ПельменіГоворять

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Ну нарешті. Нарешті ти звернув на нас увагу! Що ми мали ще зробити, щоб ти зрозумів – соціальна проблема вимагає голосу. Гучного, надривного, скандального. Голосу, на який зійдуться небайдужі. Зійдуться всі, хто почув. ⠀ В нас є історія, яка включає в себе три проблеми, що трансльовано в попередніх публікаціях: сексизм, наркозалежність та домашнє насилля. А ще є сотні інших, про які мовчать: расизм, буллінг, кіднепінг – це те, про що треба голосно говорити. #ПельменіГоворять ⠀ А тепер переглянь ще раз текст публікацій, репости яких зробили 20 тисяч разів, охоплення яких більш 150 тисячі людей. Коментарі, кількість яких досягла більше 4 тисяч. Що бачиш? ⠀ Як ще можна було змусити людей поширити статистику даних проблем?! Коли запахло скандалом, про нас написали багато ЗМІ, але намагаючись оцінити масштабність проблеми домашнього насилля в Україні, ми знайшли лише статистику за 2018 рік. Що, не цікаво? ⠀ Ми не показали вам, а змусили побачити актуальні цифри, а тепер нехай говорять усі!

Публикация от П.Пельменi (@p.pelmeni)

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi