У Києві розпочалось будівництво першого в Україні Дому Рональда МакДональда - PostEat

пошук

У Києві розпочалось будівництво першого в Україні Дому Рональда МакДональда
29-08-2023 0 322


У Києві на території дитячої лікарні «Охматдит» розпочалось будівництво першого в Україні Дому Рональда МакДональда для родин з важкохворими дітьми. Про це у Facebook повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, орієнтовна площа будинку 3 500 кв. м, він складатиметься з 5 поверхів і міститиме 50 кімнат. В ньому сім’ї зможуть проживати разом з важкохворими дітьми у комфортабельних умовах. Будинок проєктуватиметься з урахуванням принципів інклюзивних потреб маломобільних груп населення. Будуть застосовані сучасні енергоефективні інженерні рішення та екологічно чисті матеріали. Крім цього, програма дозволить забезпечити надання немедичних послуг родинам, зокрема психосоціальну допомогу.

«Дім Рональда МакДональда – це той приклад успішного об’єднання зусиль держави, міжнародних недержавних організацій, приватного сектору та громадянського суспільства, якого потребує Україна. Для дітей дуже важливо, щоб близькі були поруч. Особливо в час, коли вони змушені боротися з тяжкими хворобами.  НДСЛ Охматдит є найбільшою дитячою лікарнею в Україні. Будинок дасть можливість 2600 дітям та їх родинам бути разом під час проходження лікування. Це перший такий проєкт в Україні, у всьому світі їх 384. Маю надію, що з часом програма в Україні буде розширена», додає Віктор Ляшко.

У МОЗ додають, що у будинку сім’ї з важкохворими дітьми зможуть проживати разом у комфортабельних спальнях з окремими ванними кімнатами, користуватись зручними кухнями, гральними кімнатами, бібліотекою та іншими зручностями. Вони зможуть тут мешкати стільки, скільки буде потрібним відпочивати, харчуватися, задовольняти всі побутові потреби, отримувати підтримку команди фундації та інших батьків. Це найвищий рівень комфорту, де родини почуватимуться як вдома. 

Дім Рональда МакДональда допоможе розвивати сімейно орієнтований підхід у медичному догляді дітей, який передбачає активне залучення родини до лікувального процесу. Програма дозволить забезпечити надання немедичних послуг родинам, що перебувають у Домі Рональда МакДональда, зокрема психосоціальну допомогу та задовольнити їх побутові потреби. Також зменшить фінансове навантаження на родини — зекономить їм щороку мільйони гривень на проживанні і харчуванні, що особливо важливо для сімей, які приїхали здалеку і вже фінансово виснажені довготривалим лікуванням дитини. Завдяки програмі, НДСЛ «Охматдит» МОЗ України зможе надати медичну допомогу більшій кількості профільних пацієнтів завдяки раціональному використанню фонду ліжкомісць медзакладу.

З моменту укладання угоди розпочнеться погодження розробленої архітектурної концепції майбутнього Дому Рональда МакДональда, а також отримання вихідних даних для подальших робіт. Початок будівництва заплановано на третій квартал 2024 року, введення в експлуатацію — у третьому кварталі 2025 року.

Програма реалізується завдяки вагомій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). McDonald’s Україна, засновник і постійний партнер фундації, підтримуватиме основну нову програму фінансово і волонтерською діяльністю працівників компанії.

Фото: Facebook Віктор Ляшко

Читайте також:

Електрокар Fiat перетворили на фургон для морозива

Україна зайняла 28 місце у світі за обсягами виробництва вина

Майже 70 закладів по Україні вшановують пам’ять загиблих захисників в рамках ініціативи «Стіл памʼяті»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi