Cider mood: Марко Черветті та Віталій Карвига дегустують український сидр! - PostEat

пошук

Cider mood: Марко Черветті та Віталій Карвига дегустують український сидр!
11-07-2019 0 6790


Найхаризматичніший шеф-кухар із сонячної Італії, бренд-шеф ресторанних проєктів «Сільпо» Марко Черветті дуже любить сидр. На своєму YouTube-каналі Марко та його друг Віталій Карвига продегустували п’ять видів українського сидру бренду Berryland Cidery. Віталій розповів підписникам Марко про деякі тонкощі виробництва свого сидру, поговорили і про найвдаліші гастрономічні поєднання для кожного виду сидру. Деталі – у нашому матеріалі! Крім того, обов’язково подивіться веселе відео на каналі Марко Черветті – після перегляду неможливо втриматися й не скуштувати смачний сидр Berryland Cidery!

Марко Черветті: Пані та панове, сьогодні я познайомлю вас із сидрами від Віталія Карвиги та його бренду Berryland Cidery! У минулому відео ми з вами побували на виробництві смачнючого сидру, а сьогодні ми скуштуємо сидр від Віталіно! Спробуємо різноманітні сорти, дізнаємось, у чому різниця, і як вони виробляються. Правда, Віталіно?

Віталій Карвига: Так, Марко, звичайно! Я прихопив тут трохи з собою (показує ящик сидру).

Марко Черветті: А якщо не вистачить?

Віталій Карвига: Озирнися – у нас є ще багато сидру! (сміється)

Марко Черветті: Тоді давай відкривати ящичок і дегустувати! Сидр №1, №2, №3, а також сидри під назвою Quince та Perry! Усі ці назви про щось свідчать, чи не так? Віталіно нам зараз усе розкаже.

Віталій Карвига: Так. Я хотів і зробив сидри, сировина яких походить із певної місцевості. Сидр №1 та 2 – це перше та друге cuvee. Cuvee – це суміш сировини або готових виноматеріалів, сидроматеріалів з Київської області. На етикетці можна прочитати, що до складу входить сік із яблук прямого віджиму з господарств Київщини. Тож, всі яблука з київського регіону, але різні бленди, різні сорти яблук використані для приготування цього сидру.

Марко Черветті: Які сорти і в якому відсотковому відношенні? Він не розповість. Можете робити з ним що завгодно, але цей секрет він не розкриє ніколи. Це найбільший секрет усіх виробників сидру. Саме завдяки певним пропорціям соку різноманітних яблук сидр стає величним!

Віталій Карвига: Сидр №3 зроблений з яблук, що були зібрані в садах Буковини, в Чернівецькій області, це передгір’я Карпат.

Марко Черветті: І всі яблука – зі старих дерев?

Віталій Карвига: Абсолютно! Зі старих зрілих дерев! А це – сидр Quince з айвою. Айва використовувалась на найперших стадіях приготування цього сидру. Це айва зі старого саду. Знаєш, я зайшов у цей сад, побачив урожай, відчув аромат…

Марко Черветті: Почув спів пташок, так?

Віталій Карвига: Ну, трошки… Одна-дві пісні.

Марко Черветті: Ага, пташки співали без фанатизму (сміється).

Віталій Карвига: І я вирішив – все, збиратимемо.

Марко Черветті: Це чудово! А ось тут у тебе є ще один…

Віталій Карвига: Так, ще сьогодні буде Perry! Це виключно грушевий сік, котрий зброджувався по тій же технології, що і сидр. Умовно кажучи, це грушевий аналог сидру. 

Марко Черветті: Я знаю, що є великі любителі Perry – люди, котрих одразу помічаєш! Що ж, пора усе це продегустувати! Треба, до речі, сказати, що у тебе ж є 12 сортів сидру. Але ми сьогодні куштуємо лише п’ять, бо інакше не дійдемо до кінця цього відео. Ви ж нас теж зрозумійте…

Віталій Карвига: Це величезна робота! (сміється) Приступимо до дегустації сидру №1. Це сидр з яблук, які зібрані в садах Київщини.

Марко Черветті: Розкажи про смакові якості сидру №1.

Віталій Карвига: Цей сидр більше нагадує біле вино, ніж сидр. Він досить легко п’ється й прекрасно освіжає в спекотну погоду.

Марко Черветті: Мабуть, добре пити його з морепродуктами, з сиров’яленою свининою… (робить ковток) Освіжаюче, велично! Дуже гастрономічний напій. «Газики» дуже тонкі, оксамитові. Дійсно, дуже схоже на п’ємонтське біле вино Cortese di Gavi.

Віталій Карвига: В Cortese, як і в інших винах, також є яблучна кислота. Тому сидр трохи нагадує цей чудовий п’ємонтський виноград.

Марко Черветті: А номер два? Чим він відрізняється?

Віталій Карвига: Це теж сидр з яблук, зібраних в садах Київщини, але тут інший склад, інше cuvee. Тут використані інші сорти яблук. Його смак більш округлий і має більш виражені яблучні нотки.

Марко Черветті: Так, справді. Цей напій ніби був у бочці. Він такий, ніби… як це сказати… Відшліфований!

Віталій Карвига: Дякую! Але бочковий ми будемо куштувати наступного разу!

Марко Черветті: Віталіно, а можна нескромне питання? Ми ось зараз п’ємо сидр №2, і я розумію, що це – чудовий напій. І ти це розумієш. А як іншим людям навчитися розуміти, хороший перед ними сидр чи ні?

Віталій Карвига: Особисто мені подобаються сухі сидри. Тому я виготовляю сухі сидри з мінімальною кількістю цукру в напої. Саме тому він освіжає, а ще він – гастрономічний, його можна поєднувати з їжею. Це може бути м’ясо (наприклад, свинина), свіжі морепродукти або навіть страви у фритюрі, бо кислоти, які містяться у цьому напої, не лише добре втамовують спрагу, а й наповнюють наш організм вітамінами та мікроелементами.

Марко Черветті: Я відчуваю цей величезний потік вітамінів, я буквально весь в вітамінах (сміється).

Віталій Карвига: І ця гастрономічність допомагає освіжити смакові рецептори. Марко, а яку страву ти б поєднав із цим сидром?

Марко Черветті: Я б, напевно, з’їв нормандську рульку. Ця страва довго тушкується саме в сидрі. А якщо вам цікаво, як готувати таку нормандську рульку, напишіть у коментарях до цього відео, що хочете рецепт! І ми приготуємо її разом!

Віталій Карвига: Так-так! Що ж, №3 – сидр із буковинських яблук.

Марко Черветті: Судячи з назви, це дуже класний напій! (куштує) Слухай, це щось зовсім інше! Тут відчувається шкірочка червоного яблука у смаку… Знаєш, цей сидр ідеально підійде до устриць! Ти ж знаєш, бо ти був у Нормандії, ти там вчився… Так ось нормандці п’ють сидр з устрицями. А якщо додати трошки кальвадосу – вийде дуже крута тема! Є ідея: швиденько закінчуємо відео, їдемо до Le Silpo: там є і сидр, і устриці! Але перед тим – ще одне нескромне питання. А чому ми п’ємо з цих маленьких бокальчиків, якщо дуже часто сидр подають у такій величезній літровій тарі, таких «міні-басейнчиках»…

Віталій Карвига: Навіть подають у маленьких акваріумах десь, мабуть, в Тайланді (сміється). Але ми йдемо іншим шляхом, більш гастрономічним. Ми користуємося невеликими бокалами та наливаємо небагато для того, щоб сидр лишався при температурі близько 6-8 градусів. Це оптимальна температура для того, щоб він максимально передавав свої смаки і був освіжаючим.

Марко Черветті: Перший, другий і третій вже були, тепер давай скуштуємо айву. Нічого, що він трошки каламутний?

Віталій Карвига: Це добре. Просто продукт має свій характер. Напій не фільтрується, а лише зливається. Тому невелика кількість осаду — абсолютно нормальне явище для вин чи для сидрів (у даному випадку), які виготовлені за «методом предків» чи «сільським методом». Насправді, будь-які ігристі вина приблизно до середини ХVIII століття були каламутними. Вірніше, мали осад.

Марко Черветті: Це привід для тосту! Нічого собі, тут айва так сильно відчувається вже навіть в ароматі. Це так само неймовірно на смак, як баранина з айвою!

Віталій Карвига: То де ж нам дістати такої баранини?

Марко Черветті: Ніде. Ну, взагалі-то ми можемо або полетіти в Ташкент або приготувати її самі. Якщо ви хочете, щоб ми приготували таку страву, напишіть про це у коментарях! До речі, раджу вам теж спробувати одразу декілька сидрів. Тоді ви зрозумієте, як різняться смаки кожного! А також ви зможете визначити, який смак підходить саме вам. Ми спробували чотири сидри з яблук, тепер давайте скуштуємо грушевий. До речі, а чого твій бренд називається Berryland?

Віталій Карвига: Тому що навколо нас, у лісах, є дуже-дуже-дуже багато ягід.

Марко Черветті: Я маю сказати, навколо нас дуже-дуже-дуже багато пляшок! (сміється) А груші – теж з Буковини?

Віталій Карвига: Груші – ні, вони з Київського регіону. Тож це абсолютно прекрасний локальний продукт Київщини.

Марко Черветті: До цього сидру мені хочеться з’їсти якийсь бургундський сир. Я б з’їв камамбер, чедер… Скажу так, вам варто скуштувати всі 12 видів сидру від Віталіно! Колекціонуйте смаки від Віталіно!

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi