Святкуймо День картоплі разом! І це не запрошення копати город… - PostEat

пошук

Святкуймо День картоплі разом! І це не запрошення копати город…
24-08-2021 0 757

Партнери

Автор


Картопля — бульба, яка стала однією з найважливіших культур у світі і провідним продуктом для цілих націй. Скільки всього смачного можна з неї зробити: чіпси, деруни, вареники, зрази, галушки! Скількома різними способами можна приготувати цей овоч: зварити, посмажити, запекти, зафарширувати… І цей список можна продовжувати дуже довго. 

19 серпня, в День картоплі, ми, представниці кампанії UA Plant-Based, хочемо присвятити цьому чудовому овочу і розказати про нього більше. А яка страва з картоплі ваша улюблена?

Картопля крута не лише тим, що з неї можна приготувати все що завгодно. Вона ще й корисна!

У складі картоплі можна знайти:

  • велику кількість вітамінів групи B — серед них В9 і В6, В2 і В1, В5;
  • вітаміни Е і К;
  • аскорбінову кислоту;
  • кислоту РР;
  • бета-каротин і холін;
  • мінеральні компоненти залізо, калій, магній, мідь і кальцій;
  • натрій, цинк, фосфор, марганець і селен;
  • антиоксиданти;
  • клітковину.

Харчова цінність і калорійність картоплі: найбільше в картоплі вуглеводів — їх в продукті близько 16 г. Білків — тільки 2 г, жирів майже немає — не більше 0,4 г. Калорійність на 100 г продукту становить 77 ккал.

Цей продукт не тільки відмінно насичує і поповнює запаси енергії, але і має корисні властивості. Картопля здатна:

  • підвищувати тонус організму й благотворно впливати на нервову систему;
  • знижувати тиск і захищати судини від атеросклерозу;
  • допомагати в лікуванні печії, гастриту з підвищеною кислотністю і виразки;
  • боротися з симптомами застуди — картопля часто застосовують для компресів та інгаляцій;
  • знімати запалення і сприяти загоєнню слизових;
  • усувати набряки й головний біль.

Історія Дня картоплі

Картоплю вперше виростили в Південній Перу й у Північно-східних районах Болівії десь між 5000 і 8000 роками до н.е. З того часу вона поширилася всією планетою і стала однією з головних культур. В Україні вона є однією з найулюбленіших і має безліч способів приготування. ЇЇ навіть використовують у приготуванні хліба, рулетів, панкейків, мафінів, і можу бути частиною кожного прийому їжі.

Зараз звичайна картопля посідає п’яте місце за врожайністю у світі. Проте, ще у XVIII столітті вона була для Європи в новинку. Зовсім скоро ця культура набула популярності, адже росте набагато краще, ніж зернові культури. Трав’янисті рослини, зазвичай, стають високими та падають, коли плоди стають занадто важкими, але картопля продовжує рости за будь-яких умов та потребує лише достатньо сонячного світла.

Тож одразу зрозуміло чому з’явився день, присвячений картоплі. Вона забезпечувала цілі нації потрібними нутрієнтами впродовж століть. Ця рослина почала свій шлях з Південної Америки та потім дісталася до Європи. Вона настільки поживна, що люди можуть виживати тільки завдяки їй протягом місяців, не потребуючи іншої їжі. Картопля дешева і смачна, і є складовою багатьох улюблених страв з усього світу.

Як святкувати День картоплі?

Найкраще зустрічати це свято, додаючи картоплю у кожну страву, яку ви готуєте протягом дня. На сніданок можете зробити деруни з духмяними спеціями. Обід може містити картопляні чіпси, які особливо смакуватимуть з сендвічем. Вечеря не буде довершеною без улюбленого картопляного пюре з часничком та цибулькою.

Нема меж для вигадування страв з картоплею. Сучасні десерти із солодкої картоплі просто неймовірні. Кекси з пюре можуть вас насторожити, але вони смачні й дуже легкі в приготуванні. Для цього вам знадобляться лише залишки пюре, ваніль, шоколад та какао або кокосова стружка. 

Більше рецептів з картоплею шукайте у путівниках від кампанії «UA Plant-Based»

Адаптація: Аліна Тимошенко, представниця кампанії «UA Plant-Based»

Текст та фото надані авторкою.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки партнера.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi