Свято вулиці Костьольної: як пройшов столичний День Франкофонії в 2019 році - PostEat

пошук

Свято вулиці Костьольної: як пройшов столичний День Франкофонії в 2019 році
11-06-2019 0 2009


9 червня в Києві відбувся п’ятий ювілейний фестиваль «Свято вулиці Костьольної: День Франкофонії 2019». З нагоди цього популярного свята раз на рік вулиця Костьольна стає повністю пішохідною, а талановиті люди з усього світу, закохані у Францію і її культуру, збираються разом, спілкуються і обмінюються культурними новинами та досягненнями. Організаторами заходу традиційно виступили сім’я ресторанів Famille Très Français — ресторан Très Français, ресторан Très BRANCHÉ та It’s NOT the LOUVR gallery barПро те, як пройшло свято, і чим дивували учасники найбільш французького дня року, читайте в матеріалі PostEat.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Ювілейне Свято вулиці Костьольної проходило вже в традиційному дусі tres francais, проте відрізнялось ще більшим культурним різноманіттям та насиченою програмою. З 10:00 на музичній сцені виступали відомі українські та французькі виконавці, серед яких гурти Le Coeur, BLCKE MALOKA, Muzo band, Наталія Пічкур та Oy Sound System. Хедлайнерами музичної програми були паризький гурт Old and New Song Paris та український фолк-гурт «Гуляй Город».

Протягом усього дня працював ярмарок handmade продукції від крафтових українських виробників, видавництв та локальних дизайнерів. У зоні майстер-класів дорослі плели браслети з натуральної шкіри, вчились робити ліногравюри, пробували себе у техніці декупажу, малювали аквареллю. Діти вчились робити вироби з фетру на майстер-класі від посольства Хорватії, опановували гру в регбі, вчились робити авторські блокноти та захоплювались майстерністю малювання хною від посольства Арабських Еміратів. Цілий день усі охочі могли зробити перший крок у вивченні французької мови на безкоштовних уроках від Institut français d’Ukraine (Французького інституту в Україні).

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Гастрономічна програма Свята вулиці Костьольної для дорослих включала майстер-клас з приготування раклету та сирну дегустацію, а також винну дегустацію. Кулінарна школа Famille Très Français провела дорослим цікавий майстер-клас: разом з власницею мережі ресторанів Famille Très Français Наталею Невядомською та шеф-кухарем Très Branché Сергієм Пожаром учасники вчились готувати класичні французькі закуски для неочікуваних гостей — фреволет з крем-сиром, лососем, огірком, кропом та мікрогріном і композиційну овочеву закуску крудіте. Діти в кулінарній школі Famille Très Français вчились працювати з салатним листям, адже, як зауважила Наталя Невядомська, «у Франції налічується стільки видів салату, скільки днів у році».

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

У гастрономічній зоні свята гостей зустрічали філія ресторанів Famille Très Français, It’s NOT the LOUVR gallery bar, смаколики від французької кондитерської Madame Josy, авторські соуси з ексклюзивними поєднаннями смаків від ТАТО Pepper Jam, апетиті страви від гастрономічного бару Le Komora, відомі «Українські в’ялені помідори» та корисні солодощі від bez CAXAPA. Також на Святі вулиці Костьольної були представлені різноманітні українські сири від виробників StreKoza, Cheesemania та Маковецької сироварні Ірини Дем’янюк.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Наталя Невядомська (керуючий партнер та власниця мережі ресторанів Famille Très Français):

«Цього року на «Святі вулиці Костьольної» ми зробили ще більше цікавих активностей, гастрономічних майстер-класів, через які ми хочемо передати основу франкофонної культури і міжнаціональних цінностей. Також цього року ми знайомимо гостей вулиці Костьольної з регбі: виявилося, що у Франції регбі — популярний вид спорту нарівні з французьким футболом. На святі буде більше джазу, етно-музики, в тому числі й української. На майбутнє ми замислюємося про розширення свята Франкофонії і проведенні свята Києва в Парижі».

Алекс Ленартс (Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні):

«Після прогулянки вулицею Костьольною в мене з’явилось відчуття, що я знаходжусь в одній з європейських франкофонних країн. Але ми в Україні, і для мене це щастя — знову відкрити для себе цю чудову країну після першого візиту 5 років тому. Одразу відчуваєш, наскільки змінилась Україна за 5 років, наскільки відкритою вона стала, а франкофонія це і є відкритість та цінності. Ми щасливі долучитись до цього свята і бачити багато гарних людей на вулиці Костьольній цього дня».

Сімон Піду (Заступник голови Місії Посольства Швейцарії в Україні):

«Це мій перший досвід участі у Святі вулиці Костьольної і Дня Франкофонії та моя перша весна у Києві. В Швейцарії французька є міноритарною мовою, тому держава всіляко опікується та сприяє її розвитку. Участь у міжнародній організації Франкофонії для нас також є можливістю та інструментом розвитку французької мови в Швейцарії. В Україні ми представляємо багато культурних проектів, в тому числі і французькою мовою, зокрема, концерти, театральні вистави та кінопокази. Чудово, що Свято вулиці Костьольної дає можливість знайомити з культурами та знімати кордони між франкомовними учасниками та українськими гостями».

Руслан Кац (Заступник голови Місії Посольства Канади в Україні):

«Ми дуже щасливі, що вже п’ять років на нашій вулиці Костьольній, де також знаходиться посольство Канади, відбувається таке чудове свято. Я представляю північноамериканську франкофонну частину населення Канади, яка є дуже активною і налічує 10 мільйонів чоловік. Ми пишаємось, що можемо працювати і розвивати культурні проекти в сфері франкофонії. Цей рік видався надзвичайно багатим на події, пов’язані з франкофонією в Україні — Дні франкофонії в березні, Французька весна, а кульмінацією цієї низки подій є Свято вулиці Костьольної. Хочу нагадати, що цього року дні франкофонії розкривають французьку мову не лише як красиву та милозвучну, а й корисну мову. Тому куштуйте смаколики, знайомтесь із крафтовими виробниками і обов’язково вправляйтесь у французькій мові».

Фабріс Пето (Аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Посольства Франції в Україні):

«Хочу приєднатись до усіх слів подяки на адресу сім’ї ресторанів Famille Très Français, яка вже вп’яте організовує це чудове свято. Моя щоденна робота в Посольстві Франції — поширювати і популяризувати французьку мову в Україні. І коли ми організовували перші франкофонні події, організаторами завжди були країни, які очікувано можна було побачити в переліку, де французька мова є мажоритарною. Тішить, що кожного року до нас приєднується все більше Посольств, які хочуть розвивати франкофонію та заявляти про себе в цьому процесі. Франкофонія — це культурне різноманіття, з яким ви можете ближче познайомитись саме на Святі вулиці Костьольної».

Редакція PostEat в захваті від п’ятого ювілейного «Свята вулиці Костьольної: Дня Франкофонії», висловлює подяку організаторам, країнам-учасницям та партнерам заходу і вже з нетерпінням чекає на День Франкофонії 2020 року!

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi