У пошуках гормону щастя: 9 українських брендів, які роблять крафтовий шоколад - PostEat

пошук

У пошуках гормону щастя: 9 українських брендів, які роблять крафтовий шоколад
26-02-2020 0 13909

Партнери

Автор


Про локальних виробників крафтового шоколаду розповідає редакція PostEat разом з проєктом «Всі. Свої».

Батончики на меду, цукерки з горіхами, цукатами та ягодами, шоколад з сиром, вином чи навіть віскі. А ще — шоколад з керобу, без цукру, молочний без лактози та інші корисні варіанти. Апетитно звучить, чи не так? Ласощі, що заслужено вважають головним джерелом «гормону щастя», виготовляють українські бренди: використовують тільки якісні натуральні продукти та ручну роботу. І запевняють, що смак такого шоколаду значно відрізняється від масмаркету. Перевірити це твердження можна з 29 лютого по 1 березня на Десятинній, 12: там проєкт «Всі. Свої» проведе Солодкий маркет. На маркеті зберуть 150 брендів, що роблять шоколад, солодощі й не тільки.

А ми зібрали дев’ять цікавих виробників шоколаду, про яких треба знати усім ласунам.

Номер Дома 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Кондитерська «Номер дома» першою в Україні почала готувати американський десерт фадж — м’яку шоколадну цукерку, що ніжно тане в роті. Готується фадж на основі бельгійського шоколаду, а для начинки використовуються сушені ягоди, горішки, зелений чай, пудри фруктів, солона карамель та навіть шматочки сиру. Сьогодні в асортименті бренду є не тільки фадж з класичними та сирними смаками, а ще й шоколад у плитках.

Про бренд: кондитерська «Номер Дома» існує з 2016 року. Заснували її дві сестри — Маша та Марта. Дівчата говорять, що мають цілий комплекс принципів, від яких не відступають під час роботи над своїми десертами. Усі цукерки та шоколадки готують вручну, у власному цеху, який відповідає нормам HACCP.

«Ми працюємо з перевіреними постачальниками якісних та натуральних інгредієнтів, багато часу витрачаємо на розробку нових незвичних смаків й збираємо напряму фідбек у покупців, регулярно перевіряємо нашу продукцію в лабораторії, маємо сертифікати якості. Збоку це може здаватись простим, але кожен з цих пунктів складається з багатьох процедур, аби якість цукерок була стабільною», — діляться засновниці бренду «Номер дома». 

Що спробувати: шоколад з блакитним сиром, зеленим чаєм матча, малиною та лаймом; фадж з витриманою гаудою, блакитним сиром бергадер, норвезьким карамельним сиром гудбрандсдален.

Ціни: вартість цукерки стартує від 35 гривень за штуку. Ціни на шоколадки — від 105 до 135 гривень.


13beans Chocolate

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

20 видів шоколадних плиток, п’ять різновидів цукерок, сім сортів трюфелів, три види ягід в шоколаді та п’ять різних шоколадних плям. До речі, сам формат «плям» ніхто, крім 13beans не робить: це вкрай оригінальний десерт, де шоколад і справді виглядає, як застигла «калюжка». Уже за одну цю позицію варто познайомитись із продукцією бренду, що ми із задоволенням і зробили.

Про бренд: у 13beansChocolate троє засновників: Григорій, Антон та Андрій. Хлопці розповідають, що рішення про початок своєї справи прийняли під час гірської прогулянки, а перші свої шоколадки варили у звичайній квартирі. Згодом переїхали до цеху, придбали обладнання для помелу бобів. Засновники називають якісні боби однією з головних причин, чому вони відрізняються від інших виробників шоколаду.

«Ми єдині, хто працює за технологією from beans to bar з ароматичними какао бобами. І ми ставимося до цього як до доброї справи, а не як до бізнесу — саме тому тому не економимо на якості. У нас справді є віра в те, що можна змінити світ за допомогою шоколаду. Бо ж ми показуємо людям альтернативу звичному — це змінює свідомість, а потім і весь світ», — говорять у 13beansChocolate.

Що спробувати: полуницю в шоколаді, інжир у ромі, шоколадні плями, цукерки з повітряним рисом, шоколадні трюфелі з сиром дорблю.

Ціни: діапазон цін на шоколадні плитки — від 100 до 1000 гривень. Цукерки обійдуться в 25-35 гривень за штуку.


Spell Chocolate      

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Стовідсотковий бельгійський шоколад, вручну виготовлений в Україні — це Spell. Виробництво розташоване на фабриці, а не на автоматизованому заводі. І там твориться справжня шоколадна магія: в асортименті більше 10 видів шоколадних плиток, 20+ різновидів цукерок, трюфелі, карамелі та подарункові бокси.

Про бренд: засновник кажуть, що шоколатьє бренду надихаються враженнями клієнтів: керуючись їхніми смаками та вподобаннями, створюють нові авторські смаки. У складі солодощів Spell — бельгійський шоколад класу екстра та оригінальні начинки. Усі інгредієнти мають бути свіжими та натуральними: у компанії є навіть шеф-шоколатьє, котрий щоденно слідкує за порядком на виробництві та дотриманням рецептури.

«Тільки в умовах чіткого дотримання рецептури можна домогтися стабільності унікальних смаків. Важливий також баланс задоволення від наповнення й естетичних вражень. Бо ж плитка шоколаду звична всім, але заводська не буде містити, наприклад, чотири види горіхів, як у нас.

Ми мріємо сприяти розвитку щедрості. Люди щасливі, коли дарують любов, коли щедрі на почуття і добрі справи. Ми прагнемо втілювати цю щедрість самі і допомагаємо творити її нашим клієнтам», — розповідають у Spell Chocolate.

Що спробувати: білий шоколад з вафельною крихтою та солодом; солону карамель з печивом брауні ручної роботи; класичний темний шоколад з пелюстками мигдалю та малдонською сіллю; карамель з блакитними сирами.

Ціни: набори цукерок Spell Chocolate можна купити за 299 гривень і вище, ціни на подарункові бокси також стартують від 299 гривень.


Leopol’    

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Власноруч розроблене пакування, натуральні інгредієнти, ручна робота — шоколад у плитках Leopol’ дійсно можна назвати унікальним. В асортименті бренду є 15 видів шоколаду з різними інгредієнтами, більшість плиток прикрашається сублімованими ягодами, що надає їм неймовірного смаку та дуже естетичного вигляду. Такі ласощі і рецептори потішать, і наберуть рекордну кількість лайків, якщо ви раптом вирішите запостити свій десерт в інстаграм.   

Про бренд: засновник марки розповідає, що історія LEOPOL’ почалася у 2017 році: після шести невдалих спроб започаткувати свою справу Сергій купив три форми для шоколаду і декілька кілограм сировини на кілька тисяч гривень, подаровані мамою. Перші плитки він заливав на невеликій кухні орендованої квартири.

«Завдяки невпинній праці, вірі у себе та підтримці близьких, сьогодні  наше виробництво знаходиться у великому приміщенні, спланованому за системою НАССР. А продукцію можна придбати практично у всіх областях України. Зупинятись на цьому ми не збираємось», — говорить власник бренду LEOPOL’.

Що спробувати: шоколад з керобу (чорний та молочний без лактози), шоколад без цукру на тертому какао, класичний чорний шоколад (72% какао).

Ціни: плитка шоколаду Leopol’ коштує від 75 до 95 гривень.


Igor’s Craft Chocolate 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Бренд спеціалізується на плиточному шоколаді з різноманітними добавками — усього 25 видів. Є темний, молочний, білий на тростинному цукрі, чотири позиції на еритритолі, а також сирі та смажені какао боби й какао крупка. Усе — для істинних поціновувачів, бо у виробництві використовуються боби різновиду Criollo. Саме вони у шоколадному світі вважаються найблагороднішими та дають смак, який неможливо порівняти з «магазинним» шоколадом. «Боби Criollo — це Dom Perignon, а типові Forastero, які використовує масмаркет, — це Артемівське», — таке незвичне, але промовисте порівняння чуємо з уст засновника Igor’s Craft Chocolate.      

Про бренд: власник бренду — фронт-енд розробник, котрий одного разу зробив шоколад для себе. І так захопився процесом, що перетворив хобі на бізнес. Він не взяв жодного майстер-класу з виготовлення шоколаду: сам навчався, дивлячись ролики в інтернеті. А головні знання та власні секрети набув із досвідом. База у шоколаду максимально проста: какао-боби, тростинний цукор або еритритол, какао-масло (як опція), сухе незбиране молоко (як опція).

«Я планував зробити найсмачніший шоколад в Україні, який буде повністю вільний від добавок. І у мене вийшло створити один із найсмачніших. Бо є ще два виробники, що так само працюють з бобами Criollo. Їх, до речі, не більше 1% у всьому світі, тоді як звичних Forastero — 90%», —  розповідає засновник Igor’s Craft Chocolate.

Що спробувати: шоколад з шафраном, чаєм матча, чорною сіллю, тахіні, ягодами годжі.

Ціни: вартість плитки шоколаду стартує від 45 гривень.


Жужуshop

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Справжнє відкриття у світі ласощів — це батончики, цукерки та плитки шоколаду з натуральним медом замість цукру. В асортименті бренду Жужуshop, який і виготовляє такі авторські десерти, більше 15 позицій. Особливість цього шоколаду в його простому складі: терті какао боби з Кот-д´Івуару, масло какао з Малайзії, мед із власної сертифікованої пасіки, а також горіхи та ягоди, основну частину яких власники виробництва збирають та сушать власноруч.

Про бренд: засновники кажуть, що шоколад від Жужуshop — це те, що було створене природою і поєднано в одну плитку руками майстрів шоколатьє. Під час виробництва вони не додають сторонніх інгредієнтів з ціллю здешевлення шоколаду, покращення його зовнішнього вигляду чи збільшення терміну зберігання. А ще — не нагрівають мед до високих температур, тому він зберігає усі свої цілющі властивості.

«Я виросла в сім’ї пасічників і згодом, коли вийшла заміж, чоловік теж занурився у цю справу. Розуміючи всю шкоду рафінованого цукру, а також з жагою експериментів для розширення асортименту, я вирішила спробувати мед для виготовлення натурального шоколаду. Вперше спробувавши, уся сім’я була приємно здивована його смаком. Сьогодні маркетинг нав’язує багато імпортних замінників цукру, але ми горді використовувати власний український мед, у якості якого ми впевнені», — ділиться засновниця Жужуshop.

Що спробувати: шоколад з гострим перцем чилі, з сушеними ягодами суниці, зі смаком тюльпанів; натуральні батончики з медом.

Ціни: вартість продукції бренду — від 30 до 95 гривень.


Angelo Sofi   

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Бренд випускає шоколадні цукерки у вигляді драже: ягоди, горіхи та цукати у різних видах шоколаду, з різними смаками. Шукачі оригінальних поєднань обов’язково оцінять ласощі зі спеціями (перець чилі, морська сіль, кориця, чай масала) та квітами (троянда, фіалка, лаванда, жасмин). Б’ємось об заклад: один раз спробувавши, ви завжди триматимете під рукою пакетик з різнокольоровими «колобочками» від Angelo Sofi.

Про бренд: засновники бренду впевнені, що суть солодощів — дарувати задоволення. Тому виготовляють цукерки за авторськими рецептурами, де у кожної — яскравий та неповторний смак.

«Ми щасливі бути причетними до світу шоколаду, адже саме він робить людей щасливішими. Свої цукерки робимо з відбірних складників та з великою любов’ю», — зізнаються у Angelo Sofi.

Що спробувати: мигдаль у чорному та білому шоколаді з фруктовими смаками або смаками квітів;  в’ялену вишню у чорному та білому шоколаді; апельсиновий цукат у чорному шоколаді; набір з мигдалем та фундуком у різних видах шоколаду з натуральними спеціями.

Ціни: вартість цукерок бренду — від 70 до 100 гривень.


Endorfina

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Уявіть собі шоколад на керобі та какао бобах, кіндер та молочний (без молока), 12 видів батончиків з різними оригінальними смаками. А ще — пончики без цукру та випічки. І на завершення шоколадні кругляшки та бомбочки. Усе це є в асортименті бренду Endorfina. Навіть його назва промовисто говорить про ту саму функцію шоколаду — дарувати задоволення та радість.

Про бренд: засновники кажуть, що ставлять собі за мету виготовляти лише органічні натуральні солодощі — щоб дарувати клієнтам той самий гормон щастя, але не шкодити організму. Тому їх продукція не містить цукру, лактози та глютену. Свій продукт відносять до категорії Raw — тих, що виготовляються при температурі не більше + 42° С. У процесі приготування температура шоколаду заміряється щохвилини. Тож ласощі Endorfina підходять вегетаріанцям і всім, хто піклується про здоров’я та фігуру. ⠀

«Ми робимо солодощі, не схожі на інші. Кожен батончик, шоколадка та пончик створені з великою любов’ю. Ми вважаємо, що ласощі мають приносити не лише задоволення, а й користь, тому готуємо шоколад також на керобі. Додаємо сублімовані ягоди та горішки, аби кожен міг знайти щось особливе собі до смаку», — розповідають у Endorfina.

Що спробувати: шоколад на керобі та какао бобах з ароматичних сортів, натуральний баунті та снікерс, пташине молоко, солону карамель під крафтовим шоколадом, горіхові бомбочки з ягодами.

Ціни: плитка шоколаду коштує від 65 до 170 гривень, набір з чотирьох пончиків — 150 гривень. Ціна найбільшого набору з 12 батончиків — 400 гривень.


Chocoblues Sweets      

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Десерти цього бренду космічні — у прямому сенсі. Chocoblues Sweets випускає цукерки у формі небесних тіл, кожну «планету» розписуючи вручну. Також в асортименті є асорті з сирними начинками, фруктові набори та шоколадні серця.

Про бренд: «солодку справу» розпочала сімейна пара, що перш за все орієнтується на якість продукції, крафтовість, нішевість та занурення у процес. З кожним клієнтом засновники спілкуються особисто, а на виробництві не використовують машин. У Chocoblues Sweets працюють з натуральними інгредієнтами та створюють нетривіальні поєднання смаків.

«Нам подобаються бренди з історією у сто-двісті років, вони надихають. А ще натхненням стали, як можна зрозуміти, космос та небесні тіла — саме ці цукерки з авторським дизайном стали улюбленими у наших перших клієнтів. Наші десерти створені, аби дарувати емоції: хочемо працювати над чимось більшим, аніж просте задоволення від смаку», — діляться власники бренду.

Що спробувати: сирні цукерки (рокфор-ананас-біле вино, камамбер-вино-фісташка, пармезан-помело-мед); фруктові цукерки( манго-чілі-кмин, гарбуз-лайм, клюква-віскі).

Ціни: середня вартість наборів складає 300-400 гривень, є подарункові набори за 1100 та 1300 гривень.

Фото надані автором

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст авторського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки автора.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi