Як жити довше: один з найкращих раціонів для зниження ризику раку та серцевих захворювань - PostEat

пошук

Як жити довше: один з найкращих раціонів для зниження ризику раку та серцевих захворювань
14-09-2021 0 238

Партнери

Автор


Довголіття можна досягти завдяки раціону, який, як неодноразово було доведено, зменшує ризик раку та серцевих захворювань, і в результаті сприяє збільшенню тривалості життя. Звісно, мова йде про рослинну дієту. 

«Ви те, що ви їсте» це твердження особливо доречне, коли йдеться про довголіття та зниження ризику серйозних хвороб. Дотримуючись певного раціону, ви отримаєте безліч переваг для здоров’я. Численні дослідження довели, що рослинний раціон або вегетаріанство може допомогти збільшити тривалість життя та зменшити ризик раку й серцевих захворювань. 

Веганський раціон, як правило, багатий поживними речовинами, які допомагають захистити від хвороб і продовжити довге життя. 

Багато людей, які дотримуються цієї схеми харчування, також схильні обирати здоровий спосіб життя регулярно займатися спортом і уникати оброблених харчових продуктів, що також сприяє довголіттю. 

Рослинний раціон містить більше бобових, фруктів та овочів, ніж всеїдні раціони.

Виявляється, що зменшення кількості продуктів тваринного походження знижує ризик розвитку раку передміхурової залози, молочної залози та товстої кишки. 

У дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці США Національного інституту здоров’я, вивчали смертність від серцево-судинних захворювань та захворюваність на рак серед вегетаріанців. У ньому зазначалося: «Проспективні когортні дослідження (коли дані збираються шляхом спостереження за обраною групою людей зі спільною характеристикою) досліджували (розглядали, вивчали, аналізували) смертність та загальну захворюваність на рак серед вегетаріанців. 

До цього аналізу було включено сім досліджень із загальною кількістю 124 706 учасників. Смертність з усіх причин у вегетаріанців була на 9% нижчою, ніж у не-вегетаріанців». 

Дослідження показало, що вегетаріанці мають значно нижчу смертність від ішемічної хвороби серця (29%) та загальну захворюваність на рак (18%), ніж не-вегетаріанці. В іншому дослідженні вегетаріанська або веганська дієта та їхні результати для здоров’я були додатково проаналізовані. До аналізу включили вісімдесят шість поперечних досліджень та 10 когортних проспективних досліджень. 

Аналіз повідомив про значне зниження рівня індексу маси тіла, загального холестерину, холестерину ЛПНЩ та глюкози у вегетаріанців та веганів у порівнянні з всеїдними. Дослідження прийшло до висновку про значний захисний ефект вегетаріанської дієти проти захворюваності та/або смертності від ішемічної хвороби серця та загального раку. 

«Веганський раціон показав значне зниження ризику захворюваності на рак у цілому»,   додали у дослідженні. Веганство виключає всі продукти тваринного походження, включаючи м’ясо, молочні продукти, яйця та продукти з них. Зазвичай це призводить до раціону, який багатий фруктами, овочами, цільним зерном, бобовими, горіхами та насінням. Експерти в галузі охорони здоров’я припускають, що рослинна їжа може допомогти людям жити довше. Те саме можна сказати про дієти з низьким вмістом червоного та обробленого м’яса. На додаток, веганські дієти, як правило, містять багато клітковини, рослинних білків та антиоксидантів. Вважається, що дієти, багаті цими поживними речовинами, захищають від ожиріння, діабету 2 типу, раку та серцевих захворювань, що збільшує довголіття людини. 

Інші методи збільшення тривалості життя 

Регулярні фізичні вправи також можуть запобігти ожирінню та пов’язаним з ним загрозам. Як пояснює Національна служба охорони здоров’я Великобританії, здорова вага знижує ваші шанси на розвиток високого кров’яного тиску попередника небезпечних для життя ускладнень. Регулярні фізичні вправи зроблять ваше серце та систему кровообігу більш ефективними, знизять рівень холестерину, а також підтримають артеріальний тиск на здоровому рівні.

Більше про рослинний раціон можна дізнатись, зареєструвавшись на 10-ти денний безкоштовний курс Plant-Based challange

Джерело: How to live longer: One of the best diets to reduce your risk of cancer and heart disease

Переклад та адаптація: Ніна Новосельська, представниця кампанії UA Plant Based 

 

Текст та фото: надані авторкою

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки партнера.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi