З лавандою, коноплею та винною скоринкою: 11 неповторних смаків українського крафтового сиру - PostEat

пошук

З лавандою, коноплею та винною скоринкою: 11 неповторних смаків українського крафтового сиру
04-09-2020 0 2946

Партнери

Автор


Скибочка гауди з чорним хлібом або багетом, сирне асорті з медом та виноградом, шматочок брі з бокалом червоного піно нуар… Усе це — звичні нам сирні поєднання. Але той, хто справді любить сир, постійно шукає нові смаки. І ця добірка — саме для таких сироманів.

До Найбільшого сирного маркету 12–13 вересня ми разом з проєктом «Всі. Свої» підготували список цікавих сирів різних сортів від крафтових українських сироварень.

Тверді сири

Екстра твердий сбрінц, гострий та солоний пекоріно, низькокалорійний панталь і, звичайно ж, «король сирів» пармезан — тверді сорти сиру є ледь не найпопулярнішими. Вони можуть бути настільки жорсткими, що не піддадуться навіть гострому ножу. Або ж —  пружними та еластичними, що легко наріжуться на тонкі скибочки.

Така відмінність зумовлена терміном дозрівання: чим він більший, тим менше вологи залишиться в продукті, а структура стане щільнішою. Колір такого сиру має бути від слонової кістки до світло-жовтого. І хоча у всіх твердих сирів є певна спільність у технології виробництва, усі вони різні за смаком, ароматом і консистенцією — аби оцінити багатство та різноманітність, варто скуштувати різні сорти.

Спробувати сир, рецепт якого зародився ще в давньому Єгипті та Римі. Дізнатися, який на смак молодий пармезан. І просто насолодитися якісними авторськими твердими сирами можна в українських брендів. Так, ТМ «Золота лінія» пропонує крафтові сири «Парма» та «Римський» — саме вони і підкорять смакові рецептори любителів пармезану. Бренд «Крафтовий сир Румина» виготовляє пікантний витриманий сир «Мандрівник», а у eKoZa є ароматний козиний напівтвердий «Мурсія аль Віно» зі скоринкою з червоного вина.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

 

Сири з пліснявою

Сири з пліснявою — це справжня гурманська історія. За різким (іноді навіть неприємним) запахом і прожилками цвілі у цих сортах криється чудовий ніжний смак з цілою гамою складних післясмаків.

Мікроорганізми, які перетворюють свіже молоко у кінцевий делікатес, здатні не лише збагатити шматочок сиру багатогранним смаком, а й корисно вплавити на людський організм: сири з пліснявою багаті кальцієм та протеїном, покращують роботу ШКТ та гарно засвоюються.

Найчастіше у світі купують мири з білою пліснявою: особливий аромат осіннього лісу та м’який смак здатні підкорити бідь-кого. Більшість сирів зі скоринкою білої плісняви готуються зі свіжого (непастеризованого) молока та витримуються від одного до восьми тижнів. Вони мають м’яку серединку, яка зовні іноді нагадує згущене молоко. Цвіль надає сиру пікантність, гострий смак або аромат. Найкраще такі сорти розкривають свій смак, якщо зігріті до кімнатної температури.

В Україні сировари адаптують всесвітньо відомі рецепти та вигадують свої: так, eKoZa виготовляє «Сель-Сюр-Шер» з білою пліснявою та золою фруктових дерев. А бренд «Сироман» робить «Шебуше» та «Мон Кьор» за кращими французькими технологіями.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

 

 

Сири з добавками

Фіолетовий, чорний, схожий на космос і навіть із золотими блискітками — сьогодні можна зустріти сир, зовсім не схожий на сир у класичному розумінні. Крафтові сировари по всьому світу експериментують з різними добавками, аби віднайти нові смаки. Так, можна скуштувати сир з часником, горіхами, томатами, трюфелями, оливками, васабі, чорною ікрою, цибулею та, звичайно ж, шаленим різноманіттям трав, квітів та рослин.

Бренд-кооперація Cheesemania пропонує сирним гурманам скуштувати чеддер з портвейном. Виготовлений з коров’ячого молока, твердий та крихкий сирмає красиві (і смачні!) винні прожилки. А якщо портвейном вас не здивувати — тоді варто обрати конопляний сир від того ж бренду. Продукт зварений на Сумщині із додаванням конопляного протеїну та зерен коноплі: окрім нетривіального смаку він багатий на вітаміни та мікроелементи: омега 3, омега 6, омега 9, В2, В3, В6, В9, залізо, магній, цинк.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

 

Сири незвичних рецептур

Серед сироманів трапляються любителі екзотичних смаків та незвичних рецептур. А сировари із задоволенням організовують їм «сирні пригоди». Так, у Сербії можна купити сир пуле з молока ослиць, що коштує близько двох тисяч доларів за півкіло. У Франції виготовляють епуас — найпахучіший сир у світі (дехто стверджує, що правильніше було б сказати — найсмердючіший), який заборонено перевозити у громадському транспорті. А в Сардинії полюбляють сир з черв’ячками (вірніше, личинками сирної мушки): саме вони надають сиру касу марцу специфічного присмаку.

В українських сирах личинки не повзають, але рецептів цікавих є також чимало. Так, бренд «СирКум» зварив качотту «Лавандовий кум» — напівм’який сир на основі італійського рецепту, який не один день визрівав в лаванді. Сировари того ж бренду навчилися виготовляти свій варіант улюбленого сиру кіпріотів: «Халумі від кума» має неймовірний смак та структуру, не схожу на інші сири. А головне — його можна смажити, халумі не розтечеться та не втратить форму. Умільці з буйволиної ферми «Карпатський буйвіл» адаптують багато рецептів під свою сировину: наприклад, варять адигейський сир з буйволиного молока.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

 

Спробувати незвичні смаки сирів і поповнити запаси улюблених сортів можна 12–13 вересня на Десятинній, 12. На сирному маркеті проєкт «Всі. Свої» збере більше 30 сирних брендів з усієї України. М’які та тверді, з білою та блакитною пліснявою, затяжні та розсольні, витримані та молоді — сирів буде справді багато. Окрім того, гості маркету зможуть купити вино та алкогольні напої, солодощі, м’ясо та соуси, корисні перекуси та сніданки, а ще кухонні дощечки — близько 70 брендів представлять на маркеті продукцію, яка ідеально пасує сиру.

Фото: надані Всі. Свої

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi