Друге життя винного корку - PostEat

пошук

Друге життя винного корку
06-02-2022 0 3485

Партнери

Автор


Неодноразово на виставках присвячених вину та іншим напоям, я бачив роботи Сергія Ткачука/Sergiy Tkachuk. Всі вони виконані з коркового дерева, а точніше з корок (пробок), які раніше укупорювали винні пляшки.

З’явилася ідея створення ексклюзивного інтерв’ю для покупців мережі виномаркетів Vintage. Сергій із задоволенням відповів на запитання, і я з радістю представляю вам цікаві відповіді. Впевнений, що питання би з’явилися у багатьох, хто б побачив такі неймовірні практичні та естетичні роботи!

Сергій народився 23.05.1984 р. в місті Дніпродзержинськ, тепер це Кам’янське та живе з родиною в Києві. Має вищу музичну освіту (інструмент труба), викладає в музичній школі, а також у загальноосвітній школі, для 2-4-х класів музику, а для 5-9-х класів мистецтво. Займається організацією та проведенням свят, працює ведучим (весілля, корпоративи, ювілеї…)

• Як і коли з’явилася ідея створювати роботи з корка?

Напевно, це живе в мені з дитинства, я маю на увазі, щось робити руками. У 2005 р. працюючи барменом у ресторані, я робив різні вироби з різних предметів. Букети зі звичайних пакетів, вирізав з дозаторів горілки Хортиця скляні кульки і обклеював ними скляні вази і робив з цього свічники. Було дуже круто, тому що кульки різних відтінків зеленого та біло-прозорого давали неймовірний результат, виходило дуже гарно. Потім зібралося багато корок, їх шкода було викидати і я зробив килимок у ванну. Ну і почалося!

• Вироби з корка це хобі?

Це частина життя, я цим займаюся вже понад 16 років.

• Де ти навчився працювати з корком?

Цьому не можна десь навчиться, просто ніде. Все робилося шляхом проб і помилок. Скажімо так, була проведена велика робоча практика з різними матеріалами. І ще це бажання цим займатися.

• Де дістаєш матеріал для створення робіт?

На даний час, матеріал мені надсилають вже з різних країн – друзі, винороби, просто незнайомі люди. В Україні це роблять усі друзі, знайомі та небайдужі люди. Просто пишуть та питають куди відправити корок. Дуже багато збирає Олег Кравченко/Oleg Kravchenko – chief-sommelier, co-owner Win Bar – Винний бар. Впевнений, що його друзі теж для цього збирають пробки, а він мені їх віддає. Йому окреме дякую!

• Де відбувалися, проходили виставки?

У Києві, Севастополі, Львові, Дніпрі, Харкові. Я проводив не лише виставки робіт, а й організовував АРТ простори, де люди могли не лише подивитися, але й взяти участь у майстер-класах, прослухати лекції про цей напрямок, бо в Україні цим професійно більше ніхто не займається. Дуже пишаюся участю у виставці в рамках тижня дизайну в місті Болонья (історична столиця області Емілія-Романья на півночі Італії), там були розпродані всі сумки, які я зробив.

• Яка кількість робіт є на даний момент? (мається на увазі різноманітні варіанти)

На даний час є повноцінна АРТ-галерея, десь на 70-90 різних робіт, з якими можна їздити хоч по всьому світі. Картини, інсталяції, скульптури, 3D маски, сумки, сукні, дзеркала, прикраси. Зараз готую оптичну ілюзію з корка. Не знаю чи вийде все як планувалося, але сподіваюся. Стовідсотково буде цікаво!

• Що найскладніше у роботі з матеріалом з корка?

Все складно, так як матеріал непередбачуваний, і іноді просто розсипається в руках і все потрібно робити заново. Або виходить результат, який кардинально відрізняється від того, що було заплановано. Ще складно через те, що подібним ніхто не займається, всю технологію доводиться вигадувати. Можу сказати, що 99% це помилки, яких доводиться постійно уникати.

• Яке найнезвичайніше було замовлення?

Вони всі незвичайні, так як це корок, і роблячи один і той саме виріб доводиться завжди підлаштовуватися під конкретний матеріал. Одна зі складних робіт, це 3-х метровий стіл зі скляною стільницею повністю з пробкової мозаїки. Стіл був зроблений для приватного льоху в Мілані. На роботу пішло майже сім місяців.

• Які є плани чи що хочеться ще створити?

Дуже складно зараз щось планувати. Хотілося б зробити повноцінну виставку-проект такого напряму в Європі та Україні, для широкого загалу людей, з гарною рекламою, та залученням ЗМІ. Показати людям, що винний корок це дуже цінний природний матеріал, який можна переробляти. Якщо я один збираю стільки (а у мене її дуже багато), то що буде якщо залучити всі ресторани та бари країни. А далі, з цього матеріалу можна робити пробкові настінні та підлогові панелі для садків, дитячих будинків, лікарень, або як у Канаді з винної пробки роблять підошви та устілки. Найголовніше, що зношені панелі, або підошви, устілки, можна переробити і знову зробити теж саме. Я вважаю, що це відмінний соціальний проект, який ще тільки на початковому етапі і окупить себе дуже швидко і приноситиме тільки користь! Для іміджу нашої країни та виноробної культури, це було б чудово!

• Що побажаєш любителям гарних напоїв?

Не викидати винний корок, який заслуговує на повагу, через те, що дбайливо зберігає цінні напої.

Бажаю сміятися, радіти, насолоджуватися життям, незважаючи на всі негаразди та проблеми. Відкривати гарні напої з друзями та близькими лише з позитивним настроєм! Наше життя обміну та поверненню не підлягає. Усім добра і миру!

Провів інтерв’ю Замойський Данило. 02.02.2022

бренд TCS Tkachuk Cork Style

 

 

 
 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi