Рекомендації сомельє до свят: про красу, книги та смачні вина. Частина 2 - PostEat

пошук

Рекомендації сомельє до свят: про красу, книги та смачні вина. Частина 2
12-01-2022 0 1272


Низка новорічних свят триває, келихи наповнюються. А скільки ще свят попереду!

Ми підготували для вас корисні поради від сомельє як гарно, смачно та інтелектуально зустрічати та проводити свята. 

Впевнені, що багато рекомендацій будуть актуальними завжди!

Отже, три питання до сомельє:

1. Ваші секрети краси? Як добре і бадьоро виглядати на ранок після довгої ночі з вином та коктейлями? Як не сп’яніти після 2-х келихів?

2. Топ 3 книги, які надихнули, викликали неймовірний інтерес.

3. Топ 3 вина, які рекомендуєте на новорічні свята та на святкові події.

Перша частина корисних порад вже була опублікована

 

Араік Манукян, cпівзасновник та винний експерт компанії Wine Events Agency. Офіційний Wine Educator Wines of Portugal в Україні. Єдиний в Україні експерт з Канарських вин, офіційний CAVA Educator – DO CAVA. Понад 15 років присвятив вину та винній культурі.

Секрети краси:

Спорт – це дуже важливо, хоча б 30 хвилин на день будь-якого спортивного навантаження, краще вранці – це найнатуральніший спосіб збереження краси))Здоровий сон – намагатися засипати між 22:30 та 23:30, прокидатися не пізніше 7:00 ранку. Ніколи не брати з собою гаджети до ліжка, не на ніч, не вранці.Намагатися обходиться без цукру та вуглеводів, тютюн – злісний ворог для всього організму! Пити багато води та гарного вина, вино це натуральний антиоксидант!Косметика: іноді крем для сухої шкіри))

Лайфхаки: намагатися більше посміхатися, намагатися бачити більше позитивного у всьому, намагатися займатися улюбленою справою – це робить щасливіше, а значить красивіше. Проводити більше часу з коханими людьми – вони роблять нас красивішими – завжди!

Щоб не п’яніти від двох бокалів вина, по-перше, вживати більше води, по-друге, вино завжди має поєднуватися з правильною та смачною їжею – адже це покращує “experience”. З вином добре вживати жири рослинні (наприклад, оливкова олія) або те, що його містить) або тваринні жири (риби, м’ясо і т.д.), це завжди полегшить ранок після гарного застілля.Що робити якщо ж більше двох бокалів вина + коктейлі: багато води, висипатися і гарна гаряча та жирна їжа, якщо це перше січня, то можна не лікуватися, а продовжувати бенкет)))

 

Топ 3 книги:

— Тонке мистецтво пофігізму, Mark Menson 

— Раціональний оптимітс, Matt Ridley

— The Oxford Companion to Wine, Jancis Robinson & Julia Jardin

 

Топ 3 вина:

1) Ігристе: LLOPART EX VITE BRUT — CORPINAT (Іспанія), WineTime.

2) Вино з квеврі: DAKISHVILI FAMILY VINEYARDS — CUVEE AMBER (Грузія),  Wine Discovery Selection.

3) Червоне: MARQUES DE BORBA RESERVA (Португалія), Ukrimport

 

Наталія Бурлаченко, бренд-амбасадорка у Східній Європі міжнародної групи компаній «Vinos de La Luz», директорка компанії «Big Wines», колумністка журналу про напої Drinks+, власниця сайту про вино та подорожі nataliiawines.com.ua 

Секрети краси:

Секретів не дуже багато, але я ними регулярно користуюсь і це працює на 100%.Спортом займаюся регулярно в домашніх умовах 2-3 рази на тиждень. З обов’язковим курсом із тренером 2 рази на рік. Пізні дегустації з вином та закусками потрібно обов’язково відпрацьовувати у залі.Мій організм не вміє мало спати. Мінімум 6 годин потрібні для високої продуктивності. Якщо сплю менше, організм вимагає своє за кілька днів, і я йому це обов’язково даю!

Не пийте алкоголь на голодний шлунок! Жоден засіб не допоможе, якщо ваш організм ослаблений голодом. Тому на будь-яких дегустаціях – спочатку закуски, після – welcome drink. Щоб добре виглядати на ранок після довгої ночі з вином і коктейлями, я роблю акцент на макіяж очей або яскраві губи. Потрібно виглядати сьогодні краще, ніж учора)

Топ 3 книги:

З недавніх книг, які мене надихнули та вразили це:- Sapiens. Коротка історія людства, ізраїльського автора Юваль Ной Харрарі. Після цієї книги у мене змінилося сприйняття світу та історії. Після цього я почала читати книги схожої тематики і моє відчуття справжнього моменту зараз сприймається як частина майбутньої минулої історії.- «Схиблені на вині» Б’янки Боскер. Авторка у своїй книзі показала як можна заглибитись, вивчаючи певну тему.- «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте. Примушує затамувати подих!

Топ 3 вина:

1) №1 вино для мене – Iluminado Paraje Altamira Malbec 2015. Таку розкіш смаку ще треба пошукати. І я навіть підкажу де) у мережі Wine Gallery або онлайн на winegallery.com.ua за 2 602 грн. 2) На свята порекомендую вишуканим поціновувачам ігристого щось нове. Gusbourne Brut Reserve 2016 буде родзинкою вашого святкового столу. Ви зможете здивувати своїх гостей не тільки відмінним смаком справжнього шампанського, скільки країною походження цього ігристого. Купити можна у мережі WineTime, ціна приблизно 1850 грн. 3) Cinema Paraiso Tempranillo 2012 – рекомендую відкрити для себе десятирічну Ribera del Duero та насолодитися зрілими спокійними танінами, багатством ароматів та букетом смаку! Це незабутнє вино! Придбати можна у Wine Gallery.

 

Євген Колчанов, сомельє компанії Wine Hunters (напрямок HoReCa мережі виномаркетів Ok Wine).

Секрети краси:

Перше – це пити воду разом із вживанням алкоголю, друге – вранці контрастний душ і третє – гаряча кава.

 

Топ 3 книги:

— Юваль Ной Харарі «Sapiens: Коротка історія людства»

— Айн Ренд «Джерело»

— Б’янка Боскер «Схиблені на вині»

 

Топ 3 вина:

1) Prosecco Valdobbiadene Superiore, «Sui Lieviti», Marsuret, Італія, 475 грн

2) Cuvee Augusto, Tenuta di Corte Giacobbe, Італія, 1225 грн

3) Lamuri, Nero d’Avola, Conte Tasca D’almerita, Італія, 525 грн

Всі вина від Wine Hunters.

 

Аліе Межмедінова, Сомельє та керівниця проєкту дегустацій GoodWine Tsum, екс-винороб, членкиня АСУ.

Секрети краси:

Щиро вірю, що очі – дзеркало душі.  Якщо вони горять і сяють, то ніхто і не помітить дрібні мімічні зморшки або сліди втоми на обличчі.Звичайно, щоденний комплексний догляд теж ніхто не скасовував. Якщо я поспішаю, краще відмовлюся від макіяжу на користь зволожуючого і живильного крему). Зі спорту, після серйозної травми хребта, мені доступна тільки лікувальна фізкультура (суворо обмежене навантаження під постійним контролем тренера і з програмою, що динамічно змінюється) плюс багато, дуже багато піших прогулянок або пересування). Що стосується режиму сну, я справжня СОВА з пелюшок, тому, вкрай складно комфортно почуватися о 7-й ранку. Але є і зворотний бік, у нашій сфері всі найцікавіші події відбуваються в другій половині дня, тому затриматися до півночі і зберігати бадьорість – не проблема.

Перше правило як добре почуватися після випитої великої кількості алкоголю: не змішувати алкогольні напої з різної сировини. Наприклад, якщо ви пили вино (сировина виноград), а далі вечір придбав несподіваний поворот, і ось ви вже перейшли на міцні напої, то краще вибрати грапу або коньяк (сировина, як і раніше виноград). Якщо пиво, то продовжити віскі (сировина солод), якщо сидр, то кальвадос (сировина яблука). АЛЕ, важливе уточнення, при цьому потрібно пити більше води, інакше, на жаль, лайфхак не спрацює.Друге правило: обов’язково необхідно відпочити та виспатися.Третє правило: якщо ваше свято супроводжується так само і масою страв і закусок, то замість мезима/ношпи/інших подібних препаратів, для легкості шлунково-кишкового тракту краще випити 30 мл гарного віскі (не пляшку!!!), тяжкість як рукою зніме. Зі «шкідливих» порад: тренуйтеся частіше, тоді ваш організм вже не застати зненацька парою зайвих келихів.Якщо все вищезгадане вам не допомагає, не поспішайте засмучуватися. У кожного з нас є особистий поріг сприйняття алкоголю, що прямо пропорційно залежить від активності ферменту алкогольдегідрогеназу, тому, цілком можливо, що ваша стійкість або, навпаки, чутливість навіть до малих обсягів вживаного алкоголю — це ваша фізіологія.

 

Топ 3 книги:

За персональною хронологією:

— Ранній підлітковий вік – Артур Конан Дойль «Пригоди Шерлока Холмса». Всі розповіді, включаючи «Собаку Баскервілей». Буквально посібник «логіки» для дітей, принаймні для мене) приголомшливі чудеса дедукції, що перевернули всі існуючі уявлення про світ, що навчили мене розмірковувати та аналізувати. До речі, детективи люблю досі й, іноді, псую прочитання книг/перегляди фільмів оточуючим своїми припущеннями щодо того, хто ж все-таки вбивця

— Юність – «На лезі бритви» Іван Єфремов. Мабуть, перший твір з глибокою філософією, що так само стало осяянням. Нереальне переплетення окремих, начебто зовсім не пов’язаних між собою історій. Червоною ниткою крізь усю розповідь викладається тема жінки в історії, ставлення до жінки, громадської думки та забобонів. Цікаво буде її знову прочитати у віці 30+ та порівняти враження)

— Сучасність – «Історія вина у 100 пляшках» Оз Кларк. Книг, статей, підручників та довідників про вино мною прочитано чимало, але саме ця «зачепила». Чим? Все просто – дуже цікаво спостерігати світову історію через призму вина! Як вплинула перша світова війна на виробництво вина? А відкриття дріжджів та вивчення мікробіології? А які вина пили давні греки? Чи найекстремальніші місця зростання виноградної лози? Плюс, варто відзначити легкість та харизму з якою Оз пише свої твори, навіть якщо ви далекі від світу вина, він все одно вас зацікавить своїми історіями (перевірено на Мамі )

 

Топ 3 вина:

Не буду оригінальною в цьому питанні, як і раніше вважаю, що найкращим вином для свята (хоча чому тільки для свята, для буднів теж чудово) є Шампанське (або ігристе, якщо хочеться не за всі гроші світу).

1) De Sousa reserve / Bruno Paillard Premier cuvee – два невеликі, але знакові Шампанські будинки (Франція). Перший — мінеральний тонкий і незабутній стиль, другий – зрозуміліший, але точно не простий, легкий але елегантний, тонкий і свіжий. Ціна 1800/2000 грн на полиці, імпортер Wine bureau.

2) Cremant de Bourgogne от Chartron et Trebuchet – креман із Бургундії (Франція). Коли хочеться максимально елегантного та витонченого ігристого, а передноворічний шопінг перевалив за запланований бюджет, цей креман – справжній порятунок! Один з найкращих за поєднанням «ціна/якість». Ціна 450 грн на полиці, імпортер Wine bureau.

3) Новорічні свята — прекрасний період, щоб упорядкувати думки, цілі та… винну шафу (полиця, холодильник, не важливо). Перегляньте свої запаси, найімовірніше, ви виявите пляшечку вина, яка теоретично вже на піку або навіть прямує за своїм життєвим циклом до згасання. Ось її і треба обов’язково розпити

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi