Українські винороби, рік 2022. Як винороби захищають справу свого життя. - PostEat

пошук

Українські винороби, рік 2022. Як винороби захищають справу свого життя.
19-04-2022 0 4186


Українська виноробна галузь, як і вся Украіна, переживає зараз складні випробування у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на нашу землю. Внаслідок наступу російських військ, ракетних обстрілів, мародерства багато виноробень були змушені призупинити діяльність, а деякі геть втратили можливості працювати. Російські окупанти знищили або пошкодили низку виноробень у Херсонській, Миколаївській, Одеській, Київській областях.

Угорський мислитель Бела Хамваш у своєму трактаті «Філософія вина» писав, що винні народи — народи духовні, народи з генієм у душі. Україна – це виноробна країна. Цей факт засвідчують майже 90 малих і великих виноробень, які стрімко розвиваються в останнє десятиліття, пропонують якісну продукцію і гідно заявляють про себе у світі. Водночас історія повторюється: українські виноградники вкотре «травмовані» з подачі північного агресора, а вітчизняні винороби розширили фронт своєї роботи — і крім турботи про свої чада, стоять на варті захисту України від російських загарбників.

Проект «Як українські винороби захищають справу свого життя в умовах російської агресії» має на меті висвітлювати стан виноробної галузі під час війни, а також привернути увагу міжнародної експертної спільноти до потреб українського виноробства у цей тяжкий час.

Сомельє і винна журналістка Валентина Дуткевич поспілкувалась з низкою українських виноробів і розпитала їх про реалії. Починаємо цикл із розмови з одеським виноробом Едуардом Городецьким, який менш як рік тому презентував своє перше вино My Wine by Eduard Gorodetsky.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Едуард за професією винороб, однак майже все життя присвятив розвитку Одеського коньячного заводу «Шустов». Мрія створити власне вино втілилась у червні 2021 року. А вже через 5 місяців Merlo і Rose 2020 «зірвало» срібну і бронзові медалі відповідно на Міжнародному дегустаційному конкурсі Ukraine Wine&Spirits Awards 2021.

Втілити наступну мрію – відкриття сімейної виноробні – Едуарду завадила війна. Хоча роботи відбувались на повну: у листопаді винороб придбав землю з приміщенням, яке планує перетворити на шато. За кілька місяців було облаштовано підвал для витримки, дегустаційну залу, замінено дах. Відкриття виноробні планувалося 7 травня, однак плани дещо змістилися, а сам винороб зосередив основні зусилля на волонтерській діяльності і підтримці ЗСУ.

Майбутня виноробня My Wine by Eduard Gorodetsky розташована у с. Роксолани Одеської області, а перші 10 га виноградників планувалось висадити цієї осені. Наразі винороб працює із купованим виноградом, з сортами Піно Нуар, Піно Блан, Шардоне, Каберне і Мерло.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Перший день війни Едуарда спіткав на виноробні в розпал будівельних робіт. «Я мав зустрітися з архітекторами на виноробні об 11 годині», – згадує винороб.

На щастя, виноробня не постраждала під час обстрілів. Хоча плани порушені, але винороб має намір продовжити свою справу після перемоги.

До слова, як зазначив Едуард, команді вдається частково працювати на виноробні, а погодні умови цієї весни вважає дуже сприятливими для виноградної лози.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Тішить те, що відчувається підтримка з боку колег в Україні та за кордоном.   

Едуард зазначив, що те, що роблять росіяни в Україні не порівняти з жодним випадком в історії світового виноробства, навіть неможливо проводити паралелі з історією французького виноробства під час окупації Німеччиною, адже «росіяни – варвари».

Попри складне становище виноробу вдалося зберегти кістяк команди, щоб продовжувати діяльність і зберегти свій продукт.

Едуард Городецький вважає, що перша невідкладна допомога українському виноробству в умовах війни має проявитись у скасуванні всіх обмежень, пов’язаних з ліцензуванням і акцизним законодавством. Треба також ввести мито на імпортні вина.

Він вважає, що ускладнення імпортувати вина з-за кордону допоможе популяризації вітчизняного вина, і його побільшає на полицях винних бутиків. Цьому сприятиме і переосмислення українцями цінностей. Винороб зауважив, що зацікавлення українським вином уже зросло.

З послабленням «сухого закону» виноробня відновила реалізацію вина. Зараз у наявності є Шардоне, Каберне, Розе і новинка Sparkling wine.

До речі, саме Sparkling Wine brut rose зі словами «Слава Україні!» винороб відкоркує з нагоди перемоги.

Далі буде…

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi