Винороби під час війни: «Ми не зупинились! Паралельно почали ще розливати «Бандера-смузі»», Оксана Буячок. - PostEat

пошук

Винороби під час війни: «Ми не зупинились! Паралельно почали ще розливати «Бандера-смузі»», Оксана Буячок.
19-05-2022 0 2311


Виноградники західної України – унікальне явище навіть для пересічного українця, а іноземця і поготів. Особливо, коло йдеться про Тернопільську область, в якій розвивати виноробний потенціал взялися справжні майстри. Зараз українські винороби по всій країні змушені балансувати між захистом землі від російських окупантів та виноробством.

Які виклики в умовах війни отримує крафтова сімейна виноробня Father’s wine з порівняно спокійної Тернопільщини, розповіла співвласниця Оксана Буячок. Виноробня Father’s wine розташована у селищі Гусятин. Сім’я виробляє вино з 2010 року, а на ринку України заявила про себе у 2019 після отримання ліцензії. На щастя, підтриємство не заділи ворожі обстріли.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

У нас відбувався плановий розлив вина врожаю 2021 року. Ми не зупинились!  Паралельно почали ще розливати «Бандера-смузі».

Про теруар і сорти

У нашому регіоні переважають чорноземи та синя глина, що дуже цінна за своїми властивостями для виноградної лози. У нас ростуть такі сорти, як Йоханітер, Юпітер, Мускат Оттонель, Геліос, Дублянський. Частину сортів привозимо з півдня з орендаваних виноградників. Це Каберне Совіньйон, Мерло, Сапераві.

Про перші дні війни на виноробні

У нас відбувався плановий розлив вина врожаю 2021 року. Ми не зупинились! Всі заплановані процеси були зроблені, і на винограднику, і на виноробні. Єдине, тимчасово призупинили продаж продукції, коли були обмеження. Паралельно почали ще розливати «Бандера-смузі».

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

На мою думку, від війни важко вберегти виноробню, особливо якщо загарбниками є російська армія (яка п’є усе, що горить).

Про природні фактори

Обрізку провели з невеликим затриманням через сильні морози в лютому. Виноград добре перезимував, сподіваємось на хороший рік.

Про підтримку колег в Україні та за кордоном

Майже всі українські винороби залучені в волонтерстві, допомозі армії і тимчасовим переселенцям. Особисті амбіції відійшли на другий план, всі працюємо для підтримки армії та українців! Наразі продаж плавно відновлюється в областях, де відновлено продаж алкоголю.

Про екстрені заходи порятунку виробництва

На мою думку, від війни важко вберегти виноробню, особливо якщо загарбниками є російська армія (яка п’є усе, що горить). Ці варвари знищують все, що трапляється на їх шляху. Можливо, підземні погреби і можуть врятували частину виробництва, але не в ситуації нинішніх подій…

Ми також маємо намір представити наші вина на Міжнародній виставці продуктів харчування і напоїв у Варшаві 17-19 травня.

Про команду виноробні

Вся команда працювала і працює всі дні війни з повноцінною оплатою праці. Всі в безпеці!

Про плани

На цей момент ми призупинили будівництво нової виноробні. Але ми зробимо все, що від нас залежить, щоб вино 2022 було. Ми також маємо намір представити наші вина на Міжнародній виставці продуктів харчування і напоїв у Варшаві 17-19 травня. Захід відбудеться спільно з представниками українських брендів різних категорій.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Про допомогу ЗСУ/ТРО

З початку війни ми займалися виготовленням «Бандера-смузі» для області. Крім виноробні у нас є ще меблева фабрика, де наша команда виготовляє захисні оборонні елементи, ліжка для армії, шиє плитоноски. Також відшивали подушки і ковдри для тимчасових переселенців, спальні мішки, організовували харчування призваних військових в місцевому військоматі.

Зацікавлення українським вином (у світі) зросло. Зокрема, було декілька інтерв’ю для іноземних та українських ЗМІ.

Про потреби і дефіцит

У нас виник дефіцит стрічок для підв’язки винограду. Знайшли альтернативний варіант – українського виробництва. Зараз, у звязку зі знищенням заводу в Гостомелі, де ми закупляли пляшку, прогнозується дефіцит тари для всієї галузі.

Про популяризацію українського вина

Наразі маркетингові інструменти змінились, просування відсутнє. Але зацікавлення українським вином зросло. Зокрема, було декілька інтерв’ю для іноземних та українських ЗМІ.

Про вино перемоги

Будуть відкриті всі вина з нашого асортименту!!! Ми УКРАЇНЦІ – ми сильні і 100% переможемо в цій війні. Ми тримаємось і робимо все, що в наших силах, щоб наблизити перемогу нашої країни.

Далі буде…

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi