Закохані і вино: 7 вин до Дня святого Валентина та поради сомельє - PostEat

пошук

Закохані і вино: 7 вин до Дня святого Валентина та поради сомельє
10-02-2021 0 1232


Ми попросили сомельє порадити вина для романтичної вечері, побачення або просто пошуку нових вражень. Врахувавши поради експертів, редакція PotEat обрала сім цікавих вин до Дня святого Валентина.

Євгенія Ніколайчук

винна експертка (WSET 4), співзасновниця Like a local`s wine bar

Щоб створити святковий настрій раджу звернути увагу на ігристі вина. Моє улюблене і одне з топових — рожеве ігристе вино Shabo Grand Reserve Brut Rose. За ціною воно конкурує з креманами й хорошою рожевою кавою, але воно того варте — на сліпих дегустаціях долає багатьох суперників. Неймовірно свіже, не банальне, багатогранне — те, що треба для особливого моменту.

До цукерок чи десертів вдалою парою стане напівсолодке Shabo Special Edition Gold — цікава альтернатива винам на кшталт Asti. Це вино з свіжими фруктовими ароматами і смаком — ніби куштуєте свіжий виноград. Також раджу новинку — ігристе вино з сорту винограду черсегі від закарпатської виноробні «Шато Чизай» з солодким ароматом тропічних фруктів.

Якщо планується романтичні вечеря з морепродуктами чи пастою з морепродуктами, то раджу знахідки з останньої дегустації українських рислінгів. Це біле сухе вино 2018 року з сорту рислінг від виноробні Beykush Winery (Бейкуш Вайнери) Миколаївської області — серйозне, сильне і не легковажне вино. І класний правильний рислінг 2016 року від «Виноробного господарства Князя П. М. Трубецького» Херсонської області.

Якщо хочеться здивувати чимось незвичним, то у виноробні Fathers wine є вино «Рожевий квадрат». Його неймовірний яскравий аромат буквально «вистрибує» з келиха. При цьому у смаку цього вина немає великої кислотності, що оцінять ті, хто шукає «не кислі» вина.

Якщо вам подобаються вина типу гевюрцтрамінер, то спробуйте сухі білі вина з сорту черсегі від виноробні «Шато Чизай». Ви отримаєте тропічні аромати і невисоку кислотність — гарний перехідний варіант між сухим і напівсолодким вином. Єдине, що для мене черсегі — дуже самостійне вино, тому раджу його у якості аперитиву.

З незвичайних червоних сортів винограду можна спробувати вино з сорту одеський чорний. Мені подобається, яким вийшло витримане у бочці аліберне (друга назва сорту одеський чорний) на виноробні «Винний дім Гігінеішвілі». Також незвичайне вино вдалося зробити винарні Biologist — це одеський чорний з ферментацією на диких дріжджах. Обидві виноробні працюють не у традиційних виноробних регіонах України — Вінницькій і Київській області. Це якісні і цікаві вина, які дадуть нові враження.

Гліб Кошелєв

сомельє компанії «Вітіс-Груп»

«Ласунам», які шукають яскраві аромати і солодкий смак у вині, я раджу біле вино з сорту гевюрцтрамінер з Ельзасу й Німеччини. Якщо ближче вина сухого стилю, то є неймовірні вина з сорту гевюрцтрамінер з італійського регіону Трентіно-Альто-Адідже.

Якщо хочете нових емоцій, то спробуйте новинку — zinfandel blush. Це рожеві вина (напівсухі або напівсолодкі) з червоного сорту зінфандель з красивим рожевим відтінком і залишковим цукром. Таке вино стане відкриттям для новачків, та принесе задоволення поціновувачам.

Багатьом відомі ароматні совіньон блани з Нової Зеландії. Зараз з’явився рожевий варіант цього вина — совіньон блан з додаванням невеликої кількості червоних сортів винограду мерло або піно нуар для кольору. Про таке вино кажуть, — «Ніби червоний сорт поцілував совіньон блан». Вони мають легкі свіжі аромати з відтінками ягід. Їх можна поєднати з нарізкою сирів або рибою.

Цікавий варіантом будуть білі вина з сорту рислінг. Зазвичай сухі або напівсухі рислінги мають приємну кислотність, яка гармонійно поєднується із залишковим цукром у післясмаку вина. Такі вина підійдуть тим парам, де хтось один п’є сухі вина, а хтось напівсухі.

Білі і рожеві вина можна подати у красивому кулері з льодом для охолодження. Якщо це рожеве вино, то його можна подати з рожевими квітами або рожевими фруктами — це дасть візуальний образ, який запам’ятається. Білі напівсолодкі вина можна легко компонувати з фруктами. До сухих рожевих вин можна приготувати холодну закуску карпачо з лосося — страва легка у приготуванні і створить гармонійне гастрономічне поєднання.

Ольга Гірман

сомельє ресторану «Веранда на Дніпрі», фіналіст XVIII-го Всеукраїнського конкурсу сомельє-2019, фіналіст конкурсу «Кращий сомельє України-2018»


Холодні зимові вечори овіюють своєю особливою атмосферою все навколо. Як казав Жванецький, — «Коли сильний мороз, люди стають теплішими один до одного». Підсвідомість диктує нам свої правила. Але ж, ви знайте — у кожного своя історія!

Вино — це про віковічні стосунки: лози з виноградарем, виноградної грони з виноробом, вина з будь-ким із нас!

Наприклад, багряне Bordeaux — це витонченість, яка передає усю глибину почуттів закоханих. Пристрасть і палкі стосунки — це про аргентинський Malbec. Пурпурна Іспанія — це історія з оксамитовим смаком, приправлена чорним перцем. Pinot Noir — це про стосунки, витримані часом, які демонструють спокусливі відтінки стиглих фруктів, сливи, дуба, ванілі та спецій з тривалим післясмаком. Каліфорнійський Zinfandel — класика жанру. Виноград дуже цукристий, тому вино з нього виходить досить міцне, пряно-ягідне, з нотами сливового джему, чорного перцю, кавових зерен та легкою гірчинкою у післясмаку. Таких історій — безліч. Вино, як і кохана людина — має бути улюбленим!

5 цікавих вин до Дня святого Валентина за версією редакції PostEat:

Shabo Grand Reserve Brut Rose


Категорія: брют, ігристе вино класичного методу
Сорти винограду: каберне совіньон, піно нуар
Виробник: Україна
Ціна: ₴440

Beykush Winery Рислінг 2018

Категорія: біле, сухе
Сорти винограду: рислінг
Виробник: Україна
Ціна: ₴480

Gewurztraminer Reserve Hunawihr


Категорія: біле, напівсолодке
Сорти винограду: гевюрцтрамінер
Виробник: Франція
Ціна: ₴385

Kia Ora Sauvignon Blush Rose


Категорія: сухе, рожеве
Сорти винограду: совіньон блан, мерло
Країна: Нова Зеландія
Ціна: 510 грн

Western Cellars Zinfandel Rose


Категорія: сухе, рожеве
Сорти винограду: зінфандель
Країна: США
Ціна: ₴308

Biologist Одеський Чорний 2019

Категорія: сухе, червоне
Сорти винограду: одеський чорний (аліберне)
Країна: Україна
Ціна: ₴450

Doudet Naudin Bourgogne Pinot Noir


Категорія: червоне, сухе
Сорт винограду: піно нуар
Країна: Франція
Ціна: 542 грн

Фото: Unsplash / Vino.ua / Shabo.ua / biologist.com.ua

Читайте також:

Де і що у Києві п’ють професійні сомельє: заклади, напої, паролі

Як вибрати шампанське і на яке ігристе звернути увагу: радять сомельє

№1 у рейтингу Vivino України Інна Насадюк про алгоритм успіху, натуральні вина і сексизм у вині

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi