Дегустація українських джинів, абсентів та настоянок Independent Craft від Асоціації крафтових дистиляторів України - PostEat

пошук

Дегустація українських джинів, абсентів та настоянок Independent Craft від Асоціації крафтових дистиляторів України
04-08-2020 0 3034


13 липня 2020 року учасники Українського професійного дегустаційного конкурсу «INDEPENDENT СRAFT» від Асоціації крафтових дистиляторів України (UCDA) спробували 19 напоїв — українські джини, абсенти, бітери та настоянки. Це один з етапів премії Ukrainian Craft Spirits Awards.

Дегустаційна комісія на базі лабораторії кафедри технології і організації ресторанного господарства КНТЕУ оцінювала джин (11 зразків), абсент (4 зразки), бітери та ботанічні настоянки (4 зразки). Оцінка напоїв проходила на базі 100-бальної шкали. Серед головних показників були типовість аромату та смаку згідно з сировиною та відповідної категорії. Оцінювати зразки були запрошені представники Асоціації сомельє України, Всеукраїнської Асоціації Барменів та ресторатори.



Доцент кафедри технології і організації ресторанного господарства КНТЕУ, кандидат технічних наук Оксана Вітряк відмітила, що на дегустацію було представлено не зовсім звичну для українського споживача крафтових напоїв групу джинів та абсентів. Тому журі використовувало калібрувальний зразок для визначення типовості таких напоїв — джин Hayman’s. 

«Я керувався власними уявленнями про типовість джину, які сформувались під час роботи з джинами різних виробників. Це — ялівцеві ноти, що домінують, цитрусова складова, як другий не менш важливий компонент, спеції та прянощі, як обгранкування основних відтінків, рослинна нота з балансом мінерального та кислого. І наостанок — базова сировина (її типові характеристики)», — написав у фейсбук Сергій Шевирьов, куратор та експерт напрямку консалтингу у створенні напоїв, професійний дегустатор, консультант-сомельє Асоціації крафтових дистиляторів України та Голова Професійного журі і співзасновник Професійно-споживчого конкурсу горілок Baltic International Spirits Navigator Competition, член Асоціації сомельє України.  

Український крафтовий джин, який було представлено на дегустаційному конкурсі Independent Craft з дегустаційними нотатками експерта Сергія Шевирьова:

• Gin blue Kiev Craft Distillery (73,33 бала)

«Пшеничний спирт, набір спецій, виготовлений за методом мацерації та перегону. Не справив враження класики «драй» (та й власне будь-яких інших форматів традиційного джину), так як автор, захопившись ботанікою досяг ідеального кольору (блю — той самий блю), але дещо втратив у свіжості»

• Gin green «Зелена Мавка» (72,60 бала)

«Не став одкровенням, але… аж ніяк не провальний зразок, з витриманою домінантою рослинних нот, переважаючих на цитрусовими. В цілому був би цікавий після бочки або чипсів»

• Carpathian Gin «Перша Закарпатська Палинчарня» (84,67 бала)

«Дуже цікаво і… незвично! М’ята, ментол — велика і беззаперечна удача. Лимонно-м’ятний сорбет — щоправда, тільки для дорослих. Так мають місце невеликі плодові враження на виході. Але вони аж ніяк не основні. І що важливо, вони совсім не «підсолоджують»

• Gin Valley moonshine (83,84 бала)

«Зерновий дистилят, спеції — ялівець, коріандр, корінь дягелю, кориця, лакриця, перець кубеба, цедра апельсину, цедра лимону, кардамон, корінь ірису, лаванда, роза, лавровий лист, кмин. Відчутний відтінок ялівцю, особливо у смаку, але були нюанси по розбалансованим спеціям. Загалом — цілком в межах стилістики»

• Gin 2020 (93,25 бала — Перше місце)

«Кмин, ялівець, грейпфрут, коріандр, мацерація та дистиляція. Живий, свіжий і найголовніше — немає плодової солодкості та зайвої цитрусової кислоти. Повною мірою дотримано «драй», не дратівливий мінеральний, а швидше ботанічний. В цілому при загальній класичній формі — цікаві індивідуальні нюанси»

• Gin Faine Zillia (92,92 бала — Друге місце)

«Округлий та збалансований в плані аромату та смаку — з прянощами, що добре читаються. Але абсолютно не солодкими. Хоча кориця присутня і вона… швидке підкреслює свіжість ялівцю. Найближчий до класики з хорошими переконливими 47%»

• Gin Ryabtsev Distiller (87,60 балів)

«Ягоди ялівцю, цитрусові, спеції, чорна смородина. Цілком вдалий зразок з хорошим балансом кислотного та мінерального. Трохи не вистачало різноманіття спецій та дещо бентежила солодкість, але загалом — цілком самодостатня версія»

• Gin Kraftova Guralnya (73,44 бала)

«Хвости з погонів винограду, яблук, кукурудзи, міцністю 40%. Апельсиново-мандаринова шкірка та квіти лаванди, настоювання хвостів на шкірках та квітах. Дуже оригінальний підхід, який я підтримую — з хвостами треба працювати. Але перед цим виморожувати. При загальній вираженій смаковій базі трохи не вистачило свіжості…»

• Gin 2020 витриманий (84,33 бала)

«Джин витримано 100 днів у 30-літровій бочці для червоного сухого. Дерево «з’їло» мінеральність, але зберегло, а може навіть і підкреслило свіжість! При цьому більш випнутими стали цитрусові ноти та інша складова плодів. Дуже вдалий зразок саме ароматичного джину»

• Gin Negotsiant витриманий (89,15 бала)

«100% ячмінний солодовий дистилят, промацерований на дев’яти ботанікалах, далі дистильований та залишений у дубовій бочці на дев’ять місяців. Більшою мірою «оуд-женевер», аніж «драй». Це власне і цікаво — модель не поступилась оригіналу, а у в частині глибини — можливо, трошки і перевершила. Хороший баланс мінерального та деревного»

• Gin blue Faine Zillia (92, 67 бала — Третє місце)

«Аромат комплексний, с добре вираженими типовими характеристиками — цедра, ялівець та прянощі. Плюс до цього, певна строгість — скоріше навіть терпкість. Смак — у першому відчутті рівний, приємний, типовий, ялівцево-складний! І вібруюче продовження з яскравим фіналом — різні цитрусі та спеції»

Сергій Шевирьов назвав джин «2020», який набрав 93,25 бала та посів перше місце, живим та свіжим, — «А головне у ньому немає надмірної солодкості плодів та зайвої цитрусової кислоти. Повною мірою дотриманий «драй» — не дратівливий мінеральний, а швидше ботанічний. В цілому при загальній класичній формі — цікаві індивідуальні нюанси».

Важко переоцінити значення міцних алкогольних напоїв в світовій барній культурі! А джини — чи не найпопулярніша складова мікстів, причому саме у лонгдрінків, які, власне сьогодні і виступили в якості маркера …Так ось, крім традиційного і цілком утилітарного джин-тоніка (тут все було просто) представлені зразки дуже непогано продемонстрували себе у більш складних композиціях … І, це вселяє — оптимізм !!!

За словами Андрія Петровського, куратора та керівника Українського професійного дегустаційного конкурсу Independent Craft, Віце-президента Всеукраїнської Асоціації барменів (AUBA), члена Асоціації сомельє України (ASU), сомельє Клубу сигарних гурманів (Київ), дегустація показала, що виробники крафтових напоїв вийшли на новий рівень якості та смаку, — «Круто, що є конкурс, де експерти можуть оцінити продукт, а виробник прислухатися до порад дегустаторів. Приємно бачити, як розвивається крафтовий ринок вітчизняного алкоголю, нам дійсно є чим пишатися».



Дегустатори зазначили, що відвертих провалів в балансі та смаках зразків не було. «Мені сподобався зразок Gin Valley moonshine та Gin «2020». Gin Faine Zillia підкорив нотами кориці. Абсенти українських виробників мені незрозумілі. Разом з тим, абсентні ноти в представлених напоях були витримані» — поділився враженнями сомельє Руслан Лимаренко.

Сомельє Олексій Дуров також підкреслив зразок Gin «2020», — «Він був досить щільним, яскравим та містив ноти ялівцю, притаманних для джинів».

«Сьогодні я переконався, що в Україні дійсно є гідні виробники джину і мене це приємно здивувало. Дуже сподобався витриманий джин – це мій фаворит. Бітери — теж дуже порадували», — сказав Юрій Глушко.

Після офіційної частини дегустації Асоціація крафтових дистиляторів України провела конкурс-експеримент на кращий джин в коктейлі.



Експеримент з джинами провів засновник та Почесний президент All Ukrainian Bartenders Association, Сергій Кодацький, — «Коктейль Paradise чудово підійшов під експеримент із джинами. Він містить три компоненти: основа — джин, який дає міцність, ароматизатор — лікер, який дає солодкість та наповнювач — апельсиновий сік. Цей коктейль ідеальний, бо в ньому все збалансовано». Добре в коктейлі себе показали білі джини G3,G4, G5, G6, G7 (коктейль Paradise). У суміші з тоніком непогано себе проявили й блакитні джини.

В Асоціації крафтових дистиляторів сподіваються, що подібні дегустації дозволять виробникам покращити свої напоїв та сприятимуть появі на ринку України оригінальних місцевих дистилятів.

Фото: Facebook / Ukrainian Craft Distillers Association

Вже понад три роки ми розповідаємо вам про світ гастрономії. Будемо вдячні за підтримку на Patreon!

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi