Історії сирних переможців: «Це найважливіша перемога в моєму житті», — Наталія Пальчак, «Станіславська сироварня» - PostEat

пошук

Історії сирних переможців: «Це найважливіша перемога в моєму житті», — Наталія Пальчак, «Станіславська сироварня»
20-01-2023 0 1902


2022 рік став знаковим для українського сироваріння — міжнародна спільнота вперше познайомилася з різноманіттям сирів від українських виробників у межах міжнародного конкурсу World Cheese Awards. Понад три десятки українських сирів потрапили на конкурс завдяки компанії ARDIS group, яка одна з перших почала знайомити українців з новими категоріями сирів з різних країн та в подальшому створила спільноту поціновувачів сиру ProCheese. Участь України в World Cheese Awards 2022 стала можливою завдяки підтримці Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми Quality FOOD Trade Program.

Дебют українських сирів був надзвичайно успішним — професійне журі високо оцінило український продукт та 13 українських сирів отримали відзнаку від міжнародної колегії. Першим українським сиром, який отримав найвищу нагороду Super Gold в історії українського сироваріння, стала «Сирна торбинка» від «Станіславської сироварні» з Івано-Франківської області. Також «Сирна торбинка» отримала другу відзнаку  —  «кращий копчений сир» в ще одній внутрішній номінації на WCA.

Сирна експертка ProCheese Оксана Чернова провела зустріч з власницею «Станіславської сироварні» Наталією Пальчак у Львові, де вони зробили зимову сирну тарілку із сирів Наталі та поговорили про її шлях до сироваріння. Редакція PostEat ділиться цікавими тезами з розмови пані Оксани та пані Наталі.

Як ви прийшли в сироваріння? Що спонукало вас почати варити сир?

Про сироваріння я дізналась випадково — батько дуже хотів мати сімейну справу. Тому я, як найстарша донька в родині, вирішила спробувати робити щось руками і почала вивчати сироваріння. Я за фахом музичний працівник і дуже творча людина. Сироваріння вважаю також творчою професією, адже просто варити сир неможливо, до цього треба мати натхнення.

«Найцікавіше, що сталося в моєму житті — це сироваріння і люди, яких я зустріла завдяки улюбленій справі. В мене тепер є чітка мета, я вже знаю точно, до чого я прагну та заради чого працюю» 

Взагалі сировари, як і музиканти, мають багато працювати, щоб показати людям свій талант та довести свою творчу спроможність. Звичайно, коли починаєш серйозно займатись сироварінням, маєш осягнути усі технології виробництва, але натхнення та творчий підхід дозволяють з часом навчитись відчувати сир. До речі, музика мені допомагає — я часто співаю, коли варю сир.

Розкажіть про свою сімʼю. Чи є у вас діти, як вони ставляться до вашої сироварної справи?

Я мама двох донечок, а сироварня — це моя третя дитина, тому і ставлення до сиру в мене дещо материнське. Завоювати визнання дітей дуже не просто, проте вони бачать зворотну сторону успіху: важку щоденну працю та скільки часу я проводжу в сироварні. Нещодавно я почула для себе найважливіші слова від старшої доньки: «Мама, я тобою пишаюся».

«Сир навчив мене дисципліни — не можна припинити процес приготування, поки не доведеш його до кінця. Це сформувало в мене терпіння і самоконтроль, адже для творчої людини це дуже важко» 

«Сирна торбинка» — найулюбленіший сир моїх дітей, бо він справді має унікальний смак. Всередині сирного тіста відчуваєш смак молока, який доповнює смак копченості сирної скоринки — гадаю, саме це вразило судей World Cheese Awards. Я варю цей сир вже 7 років, і процес його створення доведений до автоматизму, руки пам’ятають кожен рух та відчувають необхідну текстуру на кожному етапі.

Чи відчували ви хвилювання, коли подавали сир на конкурс WCA?

Коли ми подавали сир на конкурс — не хвилювалась зовсім. А вже коли мала бути дегустація переможців, то трохи хвилювалась і чекала на цю подію з нетерпінням. Переживала, як все складеться, як сир витримає дорогу до Лондону, бо в наш час дуже важко щось прогнозувати і бути впевненим у бажаному результаті на 100%. 

«Я сміливо можу сказати, що нагорода Super Gold на World Cheese Awards — це найважливіша перемога в моєму житті»

Дегустація українських сирів-переможців відбулася в Лондоні 15 грудня. На неї були запрошені профільні західні медіа, фуд-журналісти та фуд-блогери, які щороку розповідають широкому колу читачів про найкращі сири. В цій дегустації була і наша «Сирна торбинка» — мені приємно, що гості були вражені вершковим сирним тістом з копченою скоринкою та запропонованим поєднанням сиру з українським чорносливом і темним крафтовим пивом.

«В українських сироварів дуже великий потенціал. Головне — не боятися пробувати щось нове та постійно вдосконалюватися. Пишаюся нашими виробниками сиру та вдячна швейцарсько-українській програмі Quality FOOD Trade Program за підтримку наших проєктів» — Оксана Чернова, сирна експертка ProCheese, суддя від України на World Cheese Awards.

Як зʼявляються нові сири в асортименті «Станіславської сироварні»?

Як правило, це рішення для якогось запиту, який стимулює мене до творчих пошуків та створення сиру. Клієнти часто цікавляться: «А що у вас новенького?» — це, напевно, особливість українців. Взагалі, мені здається, я відчуваю людей, і часто виходить з першої спроби запропонувати сир, який ідеально підійде за смаком.

З вашого досвіду, що зараз люди шукають в сирі — екзотичні чи знайомі та прості смаки?

Можу зазначити, що 80% клієнтів звикли до звичайного смаку сирів. Але відсоток тих, хто шукає щось особливе, наприклад витримані сири або сири з сильним ароматом, постійно збільшується. Зараз стало більше обізнаних поціновувачів сиру — люди подорожують, відкривають нові смаки та кухні, знаходять цікаві продукти та смакові поєднання, а потім щось подібне починають шукати в Україні. 

«Завдання для українських сироварів — постійно вчитись, вдосконалюватись та створювати нові сири та нові смаки»

Де ви шукаєте натхнення?

Найбільше натхнення отримую від спілкування з клієнтами та через їх відгуки про мій продукт. Задоволена посмішка після куштування, щире захоплення смаком — це дуже надихає. Також важливо спілкуватись з людьми, які критикують та дають поради, адже конструктивна критика підштовхує до розуміння і вирішення проблеми.

«Якщо щось у мене не виходить, нагадую собі: «Люди літають в космос. Невже я не зможу навчитись варити сир?»

Що ви побажаєте українським сирним професіоналам?

Експериментуйте та беріть участь у різних конкурсах — це чудова можливість розказати всій Україні та цілому світу про якісний і смачний український продукт.

 

Повну версію інтервʼю Оксани Чернової з Наталією Пальчак дивіться за посиланням: https://youtu.be/qDtvLcHZrPA 

 

Слідкувати за новими сирними проєктами та ініціативами, дізнаватися про різноманіття української та світової сирних культур, а також подивитись відеоверсію цікавих інтервʼю з українськими сироварами можна на сторінках у Facebook або Instagram спільноти поціновувачів сиру ProCheese.

 

Інші історії сироварів-переможців, які отримали почесні нагороди на WCA 2022, пропонуємо прочитати за посиланнями:

 

Історії сирних переможців: українські сировари, які підкорили світ. Частина 1

 

Історії сирних переможців: українські сировари, які підкорили світ. Частина 2

 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi