Їжа проти таблеток: Уляна Супрун розповіла, чому не варто вживати дієтичні добавки - PostEat

пошук

Їжа проти таблеток: Уляна Супрун розповіла, чому не варто вживати дієтичні добавки
02-05-2019 0 1911

administration

Автор


На своїй сторінці у Фейсбуці в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про дуже популярне явище серед людей, які прагнуть зберегти здоров’я – прийом вітамінів та інших дієтичних добавок. Очільниця міністерства зазначила, що ринок БАДів росте набагато більшими темпами, аніж ринок ліків чи вакцин. Причина популярності полягає у тому, що люди вірять, ніби сучасні продукти не можуть забезпечити їх усім необхідним та приймають добавки про всяк випадок.

Уляна Супрун наголосила, що постійний прийом додаткових вітамінів, згідно з дослідженнями, немає сенсу. Більшість корисних речовин не накопичується, а виводиться нирками, тому наїстися їх про запас не вийде. Та й дізнатися, чи є нестача вітаміну, насправді складно, щодо аналізів, то вони можуть показати лише дефіцит вітамінів Д та В12.

До того ж, від надмірного та безконтрольного споживання добавок можуть бути плачевні для здоров’я наслідки. Наприклад, надмірна кількість вітаміну Д та кальцію підвищує ризик виникнення каменів у нирках, а надлишок деяких вітамінів групи В навіть провокує рак легень у чоловіків.  

Що ж до популярного твердження про те, що сучасні фрукти і овочі містять мало корисних речовин, чиновниця та лікар зауважила, що в цьому є доля правди. Селекція направлена на більшу врожайність та витривалість. При цьому іноді зменшується кількість мінералів, але ж офіційні рекомендації  і норми щодо їх вживання стосуються саме сучасних фруктів і овочів. Тому збалансоване харчування – це значно краще, ніж пігулки. У зв’язку з особливою популярністю деяких добавок Уляна Супрун пообіцяла зробити ряд публікацій щодо їх клінічної ефективності.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi