15 головних гастротрендів 2020 року - PostEat

пошук

15 головних гастротрендів 2020 року
23-10-2019 0 3887


Ми взяли до уваги прогноз трендів 2020 року мережі органічних супермаркетів Whole Foods Market (власник Amazon), публікації в ЗМІ, думки нутриціологів, щодо популярних у майбутньому продуктів та підготували добірку гастротрендів наступного року.

Стійке землеробство 

Біодинаміка, органіка, стійке землеробство, захист довкілля — ці теми домінують у  інфопросторі останніх кількох років. Промова Грети Тунберг на саміті ООН стала кульмінацією екологічної тенденції та знаком того, що світ змінився. Тепер землевласники приділяють більше уваги стійкому землеробство з мінімізацією впливу на екологію, піклуванням про стан екосистем ґрунтів. Очікується, що в 2020 році збільшиться кількість брендів продуктів, які виготовлені екологічними методами землеробства.


Західноафриканська кухня

Зросте популярність кухні 16 країн Західної Африки. Сила рецептів регіону у використанні незвичних та корисних інгредієнтів. Наприклад, маринга з республіки Того, індійський фінік  «тамаринд» або просо «фоніо».

Переосмислення дитячого меню

Високі технології та популярність органічних продуктів кардинально змінять дитячий раціон у закладах. Можлива поява рибних паличок з лосося, нагетсів з органічної курятини, макаронних виробів та випічки з альтернативних видів борошна.

Алкоголь втрачає популярність

Популярність здорового способу змінює світовий ринок алкоголю. В 2000-х з цією проблемою стикнулися французькі винороби, які констатували зниження попиту на вино на внутрішньому ринку. Згодом тенденція набула глобального характеру — з’явились безалкогольні дистиляти, версії популярних алкогольних напоїв без алкоголю, вода зі смаком вина. Очікується, що в майбутньому інтерес споживача до алкоголю буде знижуватись. Зросте популярність безалкогольних коктейлів та безалкогольних напоїв, що імітують алкоголь. 

Кремові текстури й нові види масла

Експерти очікують появи нових вегетаріанських версій масла та страв кремової структури. Це може бути масло з насіння кавуна чи горіха мамакадія. Одне з завдань експериментів — замінити пальмову олію.

Альтернативне борошно

Свою нішу вже зайняло кокосове та мигдальне борошно, але пошук альтернатив продовжується. В 2020 році очікується зростання інтересу споживачів до борошна з овочів та фруктів, на кшталт борошна з бананів.

Зміниться уявлення про закуски

Звичний образ холодних та гарячих закусок зміниться під впливом популярності здорового способу життя. В таких стравах збільшиться вміст свіжих фруктів та овочів.

Соя поступиться місцем іншим рослинним білкам

Соя поки відіграє роль головного джерела рослинного білка. Але споживачі шукають альтернативу, що урізноманітнити дієту. Бренди будуть експериментувати з квасолею, конопляним протеїном чи авокадо.

Збільшиться вміст рослинних інгредієнтів у стравах з м’ясом

Сучасні споживачі шукають рослинні альтернативи м’ясним стравам. Виробники м’яса й  м’ясні заклади помітили, що люди легше зважуються на покупку, наприклад, гамбургера, якщо в ньому збільшений вміст рослинних інгредієнтів. Проєкт The Blended Burger Project від Фонду Джеймса Берда передбачає використання м’яса в бургері. Але вміст рослинних білків у ньому знижено на 25% за рахунок рослинних інгредієнтів, наприклад, грибів. Також ідею мікс-бургера використовує компанія Applegate. Прогнозується, що об’єм продажу таких «змішаних м’ясо-рослинних страв» буде тільки зростати.

Зросте популярність альтернативних цукрів

Загальний тренд відмови від рафінованих цукрів спровокував пошук природних замінників. Мед, як солодка альтернатива для випічки й напоїв навряд чи втратить позиції. Але зросте інтерес до альтернативних цукрів — сиропів з кокоса, граната, батату, сорго, фініків та фрукту архат, який вповільнює старіння організму. Їх будуть використовувати у рецептах десертів, глазурі та маринадів.

Здоровий спосіб життя = авокадо

Авокадо став символом здорового способу життя та свідомого ставлення до їжі. Популярна серед покоління Z співачка Біллі Айліш довгий час вела свій Instagram під ніком wherearetheavocados. Згідно з даними Міжнародного торгового центру світовий попит на авокадо з 2012 по 2016 рік зріс на 21% — у звіті аналітики центру називають його «золотим фруктом». В Києві навіть відкрилось кафе Avocado, де готують бургери у яких бріош замінили половинками фрукту. Наступного року інтерес до продукту буде тільки зростати.

Ринок канабісу продовжить ріст

Ринок канабісу називають одним з найбільш динамічних. Його швидке зростання вже назвали «зеленою лихоманкою». За прогнозами Grand View Research до 2025 року темп приросту світового ринку канабісу складатиме 35% щорічно. Легалізація вживання трави в низці країн спровокувала появу нової професії «конопляного сомельє». Його завдання — розбиратись у різних видах продукту та вміти порадити канабіс до настрою, страви чи напою.

Кактусова вода — для балансу і зменшення споживання цукру

Кактусова вода набула популярності в Лос-Анджелесі, як низькокалорійний та багатий на калій напій. Блогери радили тамувати неї спрагу та відновлювати водний та сольовий баланс в організмі після тренувань. Експерти називають кактусову воду «новою кокосовою водою» та вказують на відсутність досліджень щодо її користі чи шкоди для організму.


Кліторія — «синя матя»

Кавовий рух та Instagram популяризував синій порошок з кліторії. Його називають «синьою матя», але він є лише природнім харчовим барвником. Очікується, що мода на її додавання в каву буде ширитись і в 2020 році.

Джекфрут — як альтернатива м’ясу

Пошук альтернатив м’яса та зниження споживання м’ясних страв продовжиться. Однією з альтернатив може стати плід індійського хлібного дерева — джекфрут. Його смак може нагадувати молоду тушковану свинину.

Кале — нове джерело корисних речовин

Кучеряве листя капусти кале стало «героєм» Іnstagram кілька років тому. Зазвичай її описують, як джерело корисних речовин та незамінний продукт для схуднення. Організм витрачає більше калорій на перетравлення кале, ніж отримує від її споживання. В США вже зараз зросли об’єми продажу кале, але головною перепоною для її швидкого розповсюдження є висока ціна продукту. У якості альтернативи кале дієтологи радять броколі та шпинат.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi