Рекомендації сомельє до свят: про красу, книги та смачні вина. Частина 4 - PostEat

пошук

Рекомендації сомельє до свят: про красу, книги та смачні вина. Частина 4
21-01-2022 0 2019


Готуємось до китайського нового року 1 лютого з наповненими смачним вином келихами та в гарному настрої!

Ми підготували для вас корисні поради від сомельє як гарно, смачно та інтелектуально зустрічати та проводити свята.

Впевнені, що багато рекомендацій будуть актуальними завжди!

Отже, три питання до сомельє:

1. Ваші секрети краси? Як добре і бадьоро виглядати на ранок після довгої ночі з вином та коктейлями? Як не сп’яніти після 2-х келихів?

2. Топ 3 книги, які надихнули, викликали неймовірний інтерес.

3. Топ 3 вина, які рекомендуєте на новорічні свята та на святкові події.

Першадруга та третя частини корисних порад вже були опубліковані раніше. 

Олександр Меєр, Кращий сомельє України 2018. Переможець Wine Trophy 2018. Засновник Клубу виномандрівників.

Секрети краси:

Для того, щоб почуватися добре і виглядати добре, на мій погляд, потрібно:

1) Пити помірно, не більше 2-3 келихів по 150 мл (залежно від можливостей організму).

2) Якщо п.1 нездійсненний, починайте пити повільно, а у перервах вживати аналогічну або більшу кількість чистої негазованої води.

3) Бажання відкрити/замовити ще одну пляшку/келих можна замінити переходом до діжестиву (бренді, граппа, віскі), але і тут обмежитися однією порцією. Те саме стосується коктейлів.

4) Регулярні прогулянки в принципі, годинна прогулянка після вечері/дегустації на свіжому повітрі перед сном.

5) Хороший, міцний сон і пляшка води поруч із ліжком допоможуть краще засвоїти та вивести алкоголь. 8-10 годин залежно від особливостей організму.

6) Глутаргін до та ентеросгель після вживання – ваша швидка допомога у запущених чи потенційно складних випадках.

7) Ранковий теплий чи контрастний душ. Патчі та креми з косметики.

8) Хороший китайський зелений чи чорний чай уранці.

Топ 3 книги:

Книги для мене були найвірнішим другом і найрозумнішим учителем у дитинстві, хоч і тих та інших теж вистачало. На різних етапах розвитку та інтересу завжди відкривав для себе щось нове чи наново відкривав уже знайоме. Зараз з великою цікавістю читаю літературу присвячену вину, кулінарії, їх історії та наукам із ними пов’язаним.

— Перша книга, яку я просто проживав разом із героями читаючи у дитинстві: «Чорна стріла» Роберта Льюїса Стівенсона.

— «Воскресенье» Льва Толстого для мене найсильніший твір усіх часів.

— Остання книга про вино, яка особливо вразила своїм змістом: Джаспер Морріс «Inside Burgundy».

Топ 3 вина:

1) Шампанське – це завжди свято, якщо ви можете собі його дозволити.

А якщо можете, то краще не брати найдоступніше. Воно може бути цілком непоганим за свої гроші, але свято вийде бюджетним і не дасть тих відчуттів, що дасть справжній витвір мистецтва. Я люблю Блан де Нуар і тому рекомендую рідкісний екземпляр, який показує сорт піно мені зовсім в іншому світлі, глибоко і чуттєво. «La Rue des Noyers» Benoît Déhu (https://cuvee.com.ua/ близько 3500 грн у роздріб)

2) Тихе біле вино до свята – гарна біла Бургундія, Шаблі чи ні, на ваш особистий смак. Рекомендую шукати ціну/якість серед південних сусідів Côte-d’Or або Premier Cru на півдні Côte de Beaune.

Santenay 1er Cru Clos des Gravieres 2018 року Hubert Lamy (wine bureau / 2163 грн)

Красива класика з окремого кло в одному і тому ж 1er Cru.

Тонкий, але виразний, з відтінками жовтих яблук і персиків, білих квітів, з легкими горіхово-масляними тонами. У смаку свіжа і довга, суцільна чарівність.

3) Червоне вино на свято для тих, хто не любить чи не цінує перші дві категорії.

Тут теж має бути щось особливе, щоб свято запам’яталося і викликало приємні спогади. Експерименти тут ні до чого, потрібний надійний варіант, який оцінять усі гості.

IL Blu 2018 Brancaia (wine bureau / 1945 грн)

Флагманське вино господарства. Супертоскана із зони К’янті.

Яскраве, вибухова ягідність в ароматі: вишні, сливи та гора лісових ягід, у розвитку: тютюн, підлісок, чебрець, м’ята та спеції. Соковите, масивне, ягідне та довге у смаку.

Віталія Семеніхіна, винний спеціаліст компанії «Арда-Трейдінг».

Секрети краси:

Для гарного зовнішнього вигляду та самопочуття у мене два головні критерії – пити багато води та висипатися. Намагаюся дотримуватись режиму сну з 22.30 до 7.00. Це, звісно, ​​в ідеалі. Намагаюся не частіше одного разу на тиждень порушувати цей режим.Щоб наслідки ночі були мінімальними, необхідно компенсувати алкоголь великою кількістю води, а якщо більше трьох келихів вина або коктейлів, то обов’язково на ніч абсорбент, наприклад, активоване вугілля. Вода в цьому випадку універсальний помічник, як і в тому, щоб не п’яніти після 2-х келихів, інший спосіб — не випивати їх залпом.

Топ 3 книги:

Дуже люблю читати. У мене на книжковій полиці є книги з психології, наук, фантастика, книги з мистецтва.- З винної теми наголошу на «Схиблені на вині» Б’янки Боскер. Особливо сподобалася перша третина про те, як вона відкриває собі світ вина і занурюється в нього, ставлячи перед собою амбітну мету.- Одна з найулюбленіших – «Людина у пошуках сенсу» Віктора Франкла. Приголомшлива книга про людську силу, яка ніколи не була зламана концтабором, книга на всі часи.- Легко та із задоволенням прочитала книгу Мішель Обами «Becoming». Мені сподобалося, як побудовано книгу. У ній йде оповідь від формування особистості, сильної жінки до міцного союзу двох людей, які прагнули зробити свою країну кращою і продовжують робити це досі.

Топ 3 вина:

— Як шанувальниця Рислінгів, рекомендую Riesling Classic Kerpen, Німеччина (Мозель), 500грн.- Cremant de Jura Domaine de Savagny, Франція (Жура), 500грн – для тих, хто ніжно любить бульбашки.

— І справжня розкіш класики ігристих вин – Champagne Adam-Jaeger Brut Reserve, Франція (Шампань), 990 грн.

Всі вина Vintage Market.

Сергій Чугайнов, винний експерт та сомельє компанії ТД УКРІМПОРТ

Найважливіше правило для wine lovers – це поєднувати вино та спорт. Я ходжу в басейн 5-6 разів на тиждень. Навіть після 5 келих за вечір знаходжу в собі сили на плавання, воно допомагає перебувати в тонусі протягом дня.

Головне правило для мене, щоб не п’яніти — це мінімально змішувати зразки вин і важливо не пити з вином міцний алкоголь (можна віскі або ром замінити на 50 мл граппи або коньяку тобто тільки виноградні дистиляти). І звичайно не забувати про воду. Якість вина — це найголовніше значення! Тому потрібно обов’язково вчитуватися в етикетку.

Топ 3 книги:

— «Фауст» Й. Ф. Гьоте

— «Брати Карамазови» Ф. Достоєвський

— «Історія вина» Г’ю Джонсон

Топ 3 вина:

На свята я рекомендую Ігристі вина – у бульбашках більше свята!

1) З традиційного стилю виробництва ігристого вина я рекомендую Шампань –  Drappier Champagne Brut Nature Zero Dosage: біле – ціна 1300 грн або рожеве – 1650 грн.

2) Якщо вам більше подобається нетрадиційний метод, тоді Ruggeri Prosecco Giustino Extra Dry (ціна 850 грн) або Cartizze Brut Ruggeri (ціна 970 грн).

3) З білих вин рекомендую вибирати більш щільні, виходячи з холодної пори року. Вам точно сподобається і підійде до столу Бургундія, вино Puligny — Montrachet від виробника Domaine Roux (ціна 2600 грн) або лімітований Новозеланський Framingham F-Series Marlborough Sauvignon Blanc (ціна 890 грн).

4) З червоного вина мій фаворит – Montepulciano D`Abruzzo DOC Riserva «BINOMIO» 2015 від виробника La Valentina (ціна 1500 грн) або Pinot Noir Cantina Andrian з регіону Альто-Адідже (ціна 700 грн).

Тетяна Олевська, засновниця проєкту дегустацій наосліп «Kyiv Wine Cup», туристичної агенції «Friends Wine Travel» та винної спільноти в телеграм «Wine&Talks» (wineandtalks)

Секрети краси:

Ця тема була дуже цікава для мене і я задоволена порадами сомельє на 100% J

Вже спробувала ревітоніку – сподобався ефект, планую прийняти ванну з сіллю, піти до спортзали та гуляти перед сном)

Мені домогають вода та спілкування у гарній компанії під час дегустацій та вечірок, патчі та масочки наранок, в особливих випадках вживаю абсорбенти (для мене це винні фестивалі, де цікаво скуштувати нові позициї, випити келих з друзями та наранок знову прийти на фест, бо за 1 день все не встигаєш))

Мої правила: ні ігристому після червоного, ні міксуванню коктейлів на різній основі.

Коли ми подорожуємо по виноробнях, то великою перевагою є дегустації на свіжому повітрі. Коли ми в горах або на морі – легко просинатися та відчуваєш себе бадьоро.

Топ 3 книги:

— «Не смей сдыхать пока не исполнил мечту» Ігоря Завілінського, київського автора, який пише чудові твори – легкі за сприйняттям, цікаві, насичені подіями. Книга про те, що коли в тебе є мета, яка виростає з мрії, ти її досягнеш, головне – не здаватися на шляху до неї.

— «До біса все! Бери і роби!»: секрети успіху мільярдера, Річарда Бренсона. Прочитавши цю книгу, я, нарешті, наважилася на власну справу та заснувала агенцію Friends Wine Travel.

— «Мистецтво відпочинку» Клаудії Гаммонд. Дуже цікаво як працює наш мозок у різних станах. А ще хочеться сказати «дожилися»))) що треба читати як відпочивати. Сучасний темп життя настільки високий, що багатьом бракує часу на відпочинок. Читаючи книгу, розумієш – краще іноді відпочити, отримаєш більше, ніж постійно «бігти».

Топ 3 вина:

Я зробила добірку з наших ігристих дегустацій Kyiv Wine Cup – вина-переможці у категорії 20$ на полиці магазину.

1) Креман за традиційним методом L’Esprit Nature Saumur Blanc Brut, Ackerman з долини Луари, Франція від WTeam. Відмінна кислотність, ноти підсмаженого тосту, мінеральні тони та цитрусові ноти. Саме такий креман можна придбати лише в ресторанах. Інші кремани від цього виробника – в мережі Winetime. Вартість приблизно 700 грн.

2) Ігристе за традиційним методом Schlumberger Cuvée Klimt Кlassik HErb з Австрії від Marusia Beverages Ukraine. Це ігристе витончене, з фруктовими та цитрусовими нотами. Особливе тим, що на етикетці зображена відома картина Густава Клімта «Поцілунок», а сама пляшка у шикарній подарунковій коробці з однойменною картиною. Придбати можна онлайн, наприклад, в Rozetka, в мережі Мегамаркет. Вартість 650 грн.

3) Ігристе за методом Шарма Unduraraga Rose Royal Brut з Чилі. Продається у винному бутіку WINE MART, також онлайн. Рожеве ігристе з витонченим ароматом вишні, квітів та пелюстками троянди. Вартість: 470 грн.

4) Ігристе за традиційним методом Louis de Grenelle Saumur Grande Cuvee, Франція від Сільпо. Свіжий, ніжний, структурований смак із округлими нотами айви, відтінками акації та нотами полуниці. Вартість 529 грн.5) Поза топом – шампанське Piper-Heidsieck різних років – вони всі унікальні та відрізняються за смаком. Вартість від 1900 грн у мережі Winetime.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi