Cocktail party: 7 коктейлів, які варто приготувати на домашній вечірці - PostEat

пошук

Cocktail party: 7 коктейлів, які варто приготувати на домашній вечірці
29-12-2019 0 12039


Будь-які свята чудовий привід нарешті зібратись великою компанією друзів та гарно провести час разом. Перетворити зустріч на яскраву подію можна дуже легко — організувавши коктейльну вечірку та здивувавши друзів приготуванням цікавих напоїв. Щоб приготувати перевірені часом класичні коктейлі, які будуть доречні на кожній домашній вечірці, не обов’язково треба мати спеціальний інвентар.

Насправді відтворити в домашніх умовах коктейлі буде зовсім не складно — редакція PostEat завітала до одного з кращих барів столиці 11 Mirrors Rooftop Restaurant & Bar, де бармен Олексій Платонов детально розповів про техніки приготування коктейлів, які неодмінно здивують ваших друзів. Є безліч причин довіритись професійному досвіду Олексія Платонова, одна з яких — його перемога на конкурсі міксології під назвою Le Cocktail Show Ukraine від французького бренду лікеру Cointreau.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

«Головний секрет вдалого коктейлю — основа відмінної якості, яка робить його смак чистим, повним, приємним та збалансованим. Тому, готуючись до домашньої коктейльної вечірки, важливо не тільки запастись достатньою кількістю келихів, а й подбати про якісний алкоголь», — зазначає Олексій. Саму тому для коктейлів ми обрали бренди з портфелю компанії Rémy Cointreau, якість яких перевірена часом — коньяк Rémy Martin VSOP, Metaxa 5 Stars, джин The Botanist, бренді St-Remy XO та лікер Cointreau.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Професійні поради від бармена Олексія Платонова:

  • Якість льоду має першочергове значення, адже він також впливає на смак коктейлю — не використовуйте для приготування льоду воду з-під крану. Найкраще для приготування прозорого льоду в домашніх умовах підходить мінеральна негазована вода.
  • Для приготування будь-якого коктейлю важливо використовувати охолоджений посуд — ви можете наповнити склянки льодом або попередньо покласти бокали до морозильної камери.
  • Якщо ви охолоджуєте склянки льодом, перед тим, як готувати в них коктейль, необхідно вилити з них талу воду — зайва вода швидко зіпсує насичений смак коктейлю.
  • Щоб приготувати краш (льодові крихти), необхідно заморозити лід звичайним способом. Потім пересипати кубики льоду в мішечок із тканини (підійде навіть наволочка), щільно зав’язати та подрібнити його за допомогою дерев’яного молотка.
  • Для деяких коктейлів вам знадобляться льодові брили — щоб приготувати їх в домашніх умовах, можна придбати спеціальну силіконову форму, яку попередньо треба добре промити.
  • Після приготування під дією кімнатної температури та температури рук коктейль починає «обводнюватись» — лід тане та зменшує концентрацію смаку напою. Цей процес залежить від багатьох факторів, проте слід пам’ятати загальні факти: коктейль з крашем треба пити одразу, коктейль з кубиками льоду впродовж максимум 20 хвилин, коктейль із льодовою брилою впродовж 40 хвилин.

Коктейль Metaxa Apple Dive

Простота — запорука успіху. Мінімум інгредієнтів, максимум смаку — легкий у приготуванні коктейль з освіжаючим смаком та домінуючими дубовими нотами й ароматного яблука.

Посуд подачі: highball (циліндрична склянка об’ємом від 240 до 350 мл).

Метод приготування: build (змішування у стакані для подачі).

З чим поєднувати: холодні закуски, легкі салати з зеленню та сирами, брускети з овочами.

Інгредієнти:

  • Metaxa 5 Stars – 50 мл;
  • Яблучний сік – 90 мл;
  • Гарніш: долька лимона.

Приготування: Келих для подачі коктейлю охолодити льодом або у морозильній камері, злити конденсат. Налити в склянку Metaxa 5 Stars, додати дольку лимона та яблучний сік (консервований або фреш). Обережно перемішати, піднімаючи з дна склянки алкоголь.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Історія створення оригінального, по-грецьки яскравого та сонячного напою METAXA пов’язана з ім’ям Спіроса Метакса. У 1888 році Спірос заснував перегінний завод в місті Кісіфія і почав пошуки по-справжньому незвичайного, вишуканого напою — так народилась METAXA. Специфіка виготовлення та особливості технології роблять METAXA абсолютно унікальним і самобутнім напоєм, який не потрапляє в рамки жодної з відомих категорій алкоголю. У виробництві використовується виноград з трьох регіонів: Аттики, Коринфа та Криту. Витримані виноградні дистиляти купажують із кращими мускатними винами та секретною настоянкою із середземноморських трав.

Metaxa 5 Stars вирізняється чіткими нотами витриманих ароматних мускатних вин з Егейських островів. У букеті вчуваються квіти апельсина, троянди, нотки фіалки, квітковий мед та ваніль. Смак Metaxa 5 Stars збалансований, з нотками персика та абрикоса, родзинок і булочки бріош.

Коктейль St-Rémy French cola

Віскі з колою — класика, знайома кожному та завжди актуальна, ставши популярною на європейському просторі завдяки гурту «Бітлз». Достеменно невідомо, хто вирішив поєднати з колою бренді, проте цей експеримент вийшов напрочуд вдалим. Ностальгічний смак першого знайомства зі світом змішаних напоїв з яскравими дубово-ванільними нотами та відтінком карамелі.

Посуд подачі: Old Fashioned glass (низька широка склянка з товстим дном об’ємом від 180 до 300 мл).

Метод приготування: build (змішування у стакані для подачі).

З чим поєднувати: закуски з горіхами, фісташками, фініки, цукати.

Інгредієнти:

  • Бренді St-Rémy XO – 50 мл;
  • Coca-Cola – 100 мл;
  • Гарніш: долька лимона.

Приготування: Келих для подачі коктейлю охолодити льодом або у морозильній камері, злити конденсат. Налити у склянку Бренді St-Rémy XO, додаємо охолоджену Coca-Cola та прикрашаємо долькою лимона. Обережно перемішати, піднімаючи з дна склянки алкоголь.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Винокурня St-Rémy названа на честь реймського ченця, який охрестив першого короля Франції в 459 році. Автентичний французький бренді виробляється в місті Нант з 1886 року з французького винограду найвищої якості, вирощеного виключно на престижних французьких виноградниках, таких як Бургундія, Шампань, Долина Рони, Лангедок-Руссільон, Долина Луари, Бордо і Божоле. Виготовлене з винограду вино піддається перегонці, а отримані в результаті перегонки о-де-ві витримують у французьких бочках. Мартін Пейн — майстер погребу, яка повністю присвятила себе St-Rémy, успадкувавши любов до землі і вина від своїх предків, які вирощували виноград і займалися дистиляцією з 1637 року.

St-Remy XO — бренді з характером. Повільна дистиляція і дбайлива витримка надають St-Rémy XO елегантну комплексність. Його збалансований букет із фруктів, квітів, ванілі та відтінків дерева, доповнений сумішшю з імбиру, меду та кураги з нотками легкої гостроти, пасуватиме як з льодом, так і у складі коктейлів.

Коктейль The Botanist & Tonic

Сотні років тому джин-тонік рятував британських моряків від страшних хвороб, а сьогодні приносить задоволення всім шанувальникам коктейлів. Чудовий аперитив, легкий у приготуванні, стане вашим найкращим провідником у світ джину.

Посуд подачі: highball (циліндрична склянка об’ємом від 240 до 350 мл).

Метод приготування: build (змішування у стакані для подачі).

З чим поєднувати: холодні закуски (сири, оливки, брускети з морепродуктами).

Інгредієнти:

  • Джин The Botanist – 50 мл;
  • Тонік – 90 мл;
  • Гарніш: гілочка розмарину.

Приготування: Келих для подачі коктейлю охолодити льодом або у морозильній камері, злити конденсат. Налити у склянку джин The Botanist, покласти гілочку розмарину та налити тонік. Обережно перемішати, піднімаючи з дна склянки алкоголь. Розмарин можна замінити лаймом або огірком за бажанням.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Ідея виробляти джин, використовуючи величезне розмаїття флори шотландського острова Айла, з’явилась у Джима Макюена, головного мастера вінокурні Bruichladdich, ще в 2004 році. Саме тут, на виробництві односолодового віскі Bruichladdich, в 2010 році була випущена перша партія джину The Botanist.

В кожній пляшці джину The Botanist присутня вся рослинна колекція острова — 22 зібраних вручну місцевих ботанікали, серед яких яблучна м’ята, чабрець, вереск, пижмо, листя берези, делікатно доповнюють 9 класичних інгредієнтів напою під час дуже повільної перегонки. Завдяки цьому поєднанню народжується The Botanist — сухий острівний джин з тонким та елегантним смаком і домінуючим свіжим тоном цитрусових.

Коктейль Rémy Ginger

Відмінний дует, де кожен з інгредієнтів грає «головну роль» — глибокий коньячний смак з легкою гостринкою доповнюється приємним хмільним та імбирним післясмаком.

Посуд подачі: Old Fashioned glass (низька широка склянка з товстим дном об’ємом від 180 до 300 мл).

Метод приготування: build (змішування у стакані для подачі).

З чим поєднувати: м’які сири (особливо рекомендуємо запечений камамбер), горіхи, цукати.

Інгредієнти:

  • Коньяк Rémy Martin VSOP – 50 мл;
  • Ginger Beer Hollows and Fentimans – 90 мл;
  • Гарніш: цукати.

Приготування: Келих для подачі коктейлю охолодити льодом або у морозильній камері, злити конденсат. Налити у склянку коньяк Rémy Martin VSOP, додати імбирне пиво, обережно перемішати. За бажанням прикрасити шпажкою з цукатами.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Історія всесвітньо відомого французького Коньячного Дому Rémy Martin охоплює три сторіччя. Починаючи з 1724 року, Rémy Martin ставить перед собою єдину важливу мету: створювати благородний напій найвищої якості – коньяк Fine Champagne, котрий народжується у самому серці виноробного регіону Коньяк. Для створення коньяку поєднують коньячні спирти, отримані з винограду двох найцінніших земель регіону Коньяк: Гранд Шампань (Grand Champagne) і Петіт Шампань (Petit Champagne). За останні 100 років в Коньячному Домі Rémy Martin змінилося лише чотири Майстри купажу. Майстер погребу Батіст Луазо, подібно алхіміку, з’єднує і комбінує коньячні спирти, створюючи розкішну палітру смаків і ароматів коньяків Rémy Martin.

В коньяку Rémy Martin VSOP прихована досконала гармонія насичених відтінків стиглих фруктів із тонкими нотками локриці — таке поєднання породжує складний, багатогранний букет легендарного коньяку. В ароматиці відчутні глибокі ноти ванілі, які коньяк отримує за рахунок тривалої витримки в бочках з лімузенського дуба.

Коктейль Cointreau Fizz

Освіжити найяскравіші спогади про літо та повернутись у них на якийсь час під силу цьому легкому та тонізуючому коктейлю. Його «прадідом» був коктейль Rickey, створений барменом нашвидкуруч для полковника Джо Рікі понад 100 років тому — нехитре поєднання міцної основи, соку лайму та газованої води дало поштовх до створення цілої когорти простих та освіжаючих коктейлів.

Посуд подачі: highball (циліндрична склянка об’ємом від 240 до 350 мл).

Метод приготування: build (змішування у стакані для подачі).

З чим поєднувати: холодні закуски, легкі салати з зеленню та сирами, брускети з овочами.

Інгредієнти:

  • Лікер Cointreau – 50 мл;
  • Сік лайма – 15 мл;
  • Газована вода – 90 мл;
  • Гарніш: долька лайма.

Приготування: Келих для подачі коктейлю охолодити льодом або у морозильній камері, злити конденсат. Налити у склянку лікер Cointreau, вичавити сік з половинки лайма, залити газованою водою. Обережно перемішати, піднімаючи з дна склянки алкоголь. За бажанням прикрасити долькою лайма.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Найвідоміший французький апельсиновий лікер Cointreau народився в 1875 році на фамільному підприємстві Адольфа та Едуарда-Жана Куантро в місті Анже. Автором лікеру, назву якого запатентували в 1885 році, став син одного з братів Едуард Куантро-молодший. Коктейльний апельсиновий лікер категорії Triple Sec має в три рази більший вміст ароматичних масел та менше цукру, ніж в інших лікерах подібного роду.

Таємниця фамільного рецепта лікеру зберігається і донині, проте одне можна сказати точно — для Cointreau використовується цедра солодких і гірких апельсинів виключно з найкращих врожаїв. Cointreau є основою для 350 класичних коктейлів, надаючи їм неповторного та яскравого апельсинового присмаку.

Коктейль Cosmopolitan

Зірка будь-якої вечірки, урбаністичний та витончений коктейль Cosmopolitan вийшов у світ з клубів Манхеттена — створила його барледі Шеріл Кук, довершив його рецептуру бармен Тобі Чеккіні, а популяризував Дейл ДеГрофф. На вершину слави Cosmopolitan злетів після виходу серіалу «Секс у великому місті», заслужено ставши символом цілого покоління.

Посуд подачі: coupes (келих-креманка з широкою чашею об’ємом від 120 до 270 мл).

Метод приготування: shake (інгредієнти наливають у шейкер з льодом та добре струшують).

З чим поєднувати: м’які сири, горіхи, мед.

Інгредієнти:

  • Лікер Cointreau – 20 мл;
  • Горілка цитрусова – 50 мл;
  • Журавлинний морс – 30 мл;
  • Сік лимона – 15 мл;
  • Гарніш: цедра апельсина.

Приготування: Склянку для подачі та всі інгредієнти охолодити. В шейкер* покласти лід, налити горілку, морс, лимонний сік та лікер Cointreau. Інтенсивно перемішати всі інгредієнти в шейкері. Прибрати з бокалу для подачі лід. Через стрейнер вилити коктейль у келих. Ароматизувати коктейль обпаленою цедрою апельсина — для цього треба відрізати шматочок шкірки цитрусового, провести запальничкою кілька разів по внутрішній стороні цедри та над бокалом зігнути смужку цедри навпіл перед полум’ям.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

*Шейкер можна замінити банкою з щільно закритою кришкою, проте ми вам рекомендуємо зробити собі новорічний подарунок та придбати шейкер — за його допомогою ви зможете приготувати багато цікавих коктейлів. Стрейнер – це професійний інструмент для відсіювання льоду або шматочків фруктів при переливанні коктейлю з шейкера в келих. Його можна замінити звичайним чайним ситечком.

Коктейль Harvard

Перша згадка про коктейль з’являється у 1895 році в книзі Джорджа Капеллера «Modern American Drinks». Коктейль Harvard є ще одним напоєм із сімейства «Манхеттен», проте з одним але — із додаванням содової. Саме цей інгредієнт відокремлює та цікаво доповнює смак коктейлю. Без содової — теж смачно, але це вже не Harvard.

Посуд подачі: Cocktail Glass (невелика коктейльна чарка на тонкій ніжці об’ємом до 90 мл).

Метод приготування: stir (змішування всіх інгредієнтів у окремій ємності).

З чим поєднувати: червоне м’ясо, бісквітний десерт, шоколадний мус.

Інгредієнти:

  • Коньяк Rémy Martin VSOP – 45 мл;
  • Солодкий червоний вермут – 45 мл;
  • Газована вода – 10 мл;
  • Біттер ангостура – 2 краплі;
  • Тростинний цукор – 1 ч. ложка.

Приготування: Келих для подачі охолоджуємо у морозильній камері. У склянку-змішувач кладемо лід та перемішуємо його, охолоджуючи ємність — коли видимий конденсат на стінках келиха піднявся до країв, склянка охолоджена. Виливаємо конденсат, додаємо коньяк Rémy Martin VSOP, солодкий червоний вермут, кілька крапель біттера ангостура та цукор. Ретельно перемішуємо всі інгредієнти. Дістаємо коктейльну чарку з морозилки та за допомогою стрейнера або чайного ситечка переливаємо коктейль. Додаємо газовану воду. За бажанням коктейль можна ароматизувати цедрою апельсина — зрізати з плоду смужку шкірки та начавити на неї над келихом.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Дотримуючись професійних порад та використовуючи якісний алкоголь, ви зможете організувати не одну яскраву коктейльну вечірку для своїх друзів. Готуйте, експериментуйте, цінуйте класику та шукайте авторські поєднання — але найперше приготуйте ці коктейлі для своїх друзів та спробуйте справжнє свято на смак!

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi