Новий заклад. Київ: пекарня-кафе «Хлібний» на Львівській площі - PostEat

пошук

Новий заклад. Київ: пекарня-кафе «Хлібний» на Львівській площі
21-10-2020 0 1425

Партнери

Автор


Назва: «Хлібний»

Де: вул. Бульварно-Кудрявська, 1/37

Формат: кафе-пекарня

Бюджет: ₴₴

На Львівській площі відкрився новий «Хлібний» мережі ресторанів Аліни Косічкіної та Дмитра Заходякіна. Затишна пекарня-кафе, що вже встигла закохати в себе жителів міста, продовжує тішити киян не тільки гастрономічно, але й візуально. Архітектору Маші Шубіній з кожним новим «Хлібним» вдається надати зовсім іншої форми цьому проєкту.

Її черговий витвір уже традиційно відрізняється від інших «хлібних братів», однак усе ж має з ними спільні елементи та конструкції: круглі столи з різьбленням на камені, що нагадують жорна; кришталеві плафони, які випромінюють типовий затишок 70-х, лайт-бокс з назвами станцій Київського метрополітену. Новим яскравим акцентом стали фотошпалери з імітацією мозаїки. На панно — хлібороби у пшеничному полі як данина праці стародавніх майстрів. Ось так народжується «хлібна інтрига».

За особливими рисами, притаманними усім «Хлібним», завжди можна передбачити, яким буде наступний ресторан. Але через свіже переосмислення нюансів його творцями — до останнього присутня деяка таємниця: що ж нового побачимо цього разу? Це обумовлено особливим розташуванням кафе поруч із Будинком художника. 

У фільмах сусіди зазвичай ідуть знайомитись, пригощаючи пирогом, а Маша показала свою повагу до нового «сусіда», поклавши всередині «Хлібного» таку ж плитку, що прикрашає стіни в Будинку художника. А надихнувшись образом його колон, змайструвала ніжки столів для шістьох гостей. Так кожен «Хлібний», як витвір мистецтва, несе в собі велику кількість відсилок до певних історичних феноменів та культурної спадщини.

Любителям пошуку глибинного сенсу є де розвернутися. Найуважніші можуть відстежити золотий перетин у кожному предметі інтер‘єру, а в крихтах на тарілці — сузір’я Оріона, проте ресторатори запевняють нас: «Хлібний» — про просте людське «щось солоденьке до чаю». Тут почуваєшся, як удома, як при перегляді стрічок «Союзмультфіму», як за бабусиним столом. Скільки б таємних знаків не приховувала цегла «Хлібного», головне, що транслює заклад, — це душевність та турбота про ближнього. 

Двері «Хлібного» привітно відчинені для всіх, але в кожної з пекарень негласно існує своя аудиторія. Доля цього ресторану склалася таким чином, що неподалік розташовані Будинок актора та Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, а це означає, що новий «Хлібний» неминуче стає місцем творчої тусовки Києва.

«Хлібний» цього разу несе в собі легкий натяк на студентську їдальню в найкращих її традиціях. Великі панорамні вікна, простора зала — важелі простоти й функціональності. Відкрита кухня — це про прозорість. Однак затишні куточки та невеликий другий поверх з одним-єдиним столом створюють усередині «Хлібного» паралельний світ, де можна сховатися від усіх, поринувши в читання чи репетицію монологів перед творчим іспитом. 

Новий «Хлібний» з’явився, як то кажуть, у потрібному місці в потрібний час — у найпоетичнішій локації та в найбільш поетичну пору року. Найкраще кафе, аби перечекати дощ за чашкою какао й данішем з корицею, а коли визирне сонце — взяти каву та круасани з собою і прогулятися до Пейзажної алеї. «Хлібний» попіклувався про натхнення гостей навіть за своїми межами.

Фото: «Хлібний»

Текст та фото надані партнером «Хлібний».

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу.

Думка редакції може відрізнятися від думки партнера

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi