Парламент ухвалив закон про реформу рибної галузі - PostEat

пошук

Парламент ухвалив закон про реформу рибної галузі
22-03-2023 0 561


Верховна Рада України ухвалила закон про реформу галузі рибного господарства та аквакультури, в межах якої очікується зростання конкуренції, підвищення якості виловленої риби та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Про це у Facebook повідомляє Комітет аграрної та земельної політики Верховної Ради.

Відповідний законопроєкт №7616 у другому читанні підтримав 271 народний депутат.

За словами голови Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду, рибна галузь давно потребувала змін. Адже за 30 років вилов риби скоротився у 6 разів, при цьому зріс рівень незаконного вилову. За даними експертів, втрати місцевих бюджетів від незаконного видобутку риби близько 800 млн грн щорічно.

«Десятиліттями рибна галузь лишалася в тіні, а процеси забюрократизованими. Проблем в галузі додалося і через російську агресію. Впали виробничі потужності, постраждали рибні господарства, скоротились доходи у підприємців. Тому саме зараз — час стимулюватиме промислове рибальство та використовувати у повній мірі можливості водних ресурсів», — підкреслив Олександр Гайду.

Основні зміни, передбачені рибною реформою — це швидка видача дозвільних документів в електронному вигляді, створення Єдиної державної електронної системи управління рибною галуззю «Є-риба». Також встановлюються санітарні вимоги до рибоприймальних пунктів, посилиться контроль за виловом риби.

Повноцінно запрацюють аукціони. Зараз електронні торги на промисловий вилов риби проводяться в рамках урядового експерименту, і показують досить успішні результати. У Комітеті аграрної та земельної політики Верховної Ради додають, що станом на 20 березня проведено 255 аукціонів. В результаті орієнтовно за місяць понад 11 млн грн вже надійшло до місцевих бюджетів. Для порівняння: за увесь минулий рік сплата за промисловий вилов риби була меншою — 10 млн грн.

«Ми очікуємо, що в результаті реформи значно збільшяться надходження до місцевих бюджетів, зросте кількість нових користувачів водних біоресурсів. В свою чергу українці отримають перевірену якісну рибу на столах. Адже рибоприймальні пункти фіксуватимуть якість та кількість виловленої риби. Крім того, на всі риболовні судна встановлять засоби дистанційного контролю. Ми зробили крок до посилення продовольчої безпеки в Україні та розвитку українського промислового рибальства», — зазначив Олександр Гайду.

Читайте також:

Snoop Dogg запускає власний бренд кави

На Миколаївщині почалося гуманітарне розмінування сільгоспземель

Робот, який читає думки, наллє вам «ідеальний» келих пива

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi