Різдвяні кекси до столу: де купити святкову випічку в Києві - PostEat

пошук

Різдвяні кекси до столу: де купити святкову випічку в Києві
19-12-2019 0 2051


Різдво — головне свято в християнському світі. До нього готуються заздалегідь, дістаючи з припасів інгредієнти, які в давні часи були на вагу золота: сушені і в’ялені фрукти, зацукровані скоринки цитрусових, заморські спеції, горіхи. Рецептів різдвяних кексів безліч — ми розповімо, де в Києві купити традиційну різдвяну німецьку, італійську, бельгійську та французьку випічки. Покваптесь обрати найсмачніші різдвяні кекси до столу, щоб порадувати своїх близьких.

Штолен

Штолен — улюблена в Німеччині і широко відома в інших європейських країнах різдвяна випічка, яка своєю формою і білим кольором повинна нагадувати сповите немовля Христа. Цю свою форму цей кекс зберіг протягом століть. Вперше документально він був згаданий в 1329 році як різдвяний дар єпископу Генріху в Наумбурзі. В ті часи штолен був випічкою для католицького посту Адвента, тому тісто для нього робили з вівса, борошна і води.

Нехитрий смак кінцевого продукту не відповідав вимогам вишуканих шлунків дворянства. І ось в 1430 році курфюрст Ернст Саксонський і його брат герцог Альбрехт звернулися до папи Миколи V з проханням дозволити використовувати при випічці штолена вершкове масло замість ріпакової олії. Лише у 1491 році тодішній глава католицької церкви папа Інокентій VIII дозволив в спеціальному посланні, відомому як Масляний декрет, приймати в їжу під час посту вершкове масло, а також пити молоко.

У столиці Саксонії штолен називався раніше «штріцель» — саме завдяки йому дрезденський різдвяний ринок називається Штріцельмаркт (Striezelmarkt). Він існує ось уже більше п’яти століть і офіційно є найстарішим в Німеччині. Назва «Дрезденський оригінальний штолен» запатентована — так називаються тільки ті різдвяні кекси, які дійсно виготовлені вручну за спеціальною рецептурою в Дрездені або його околицях.

Де придбати:

Madame Josy

Де: вул. Б. Грінченка, 4

Бюджет: ₴₴

Що замовити: штолен (600 г) – 385 грн

Деталі: кафе-кондитерська, знаходиться в центрі Києва, французька кухня, лаконічне меню, сніданки цілий день, доставка, формат take away, тераса, можливість замовити торт для урочистої події.

Baker Street bakery

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Де: пров. Бородянський, 3

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: штолен (450 г) – 275 грн, штолен (750 г) – 390 грн.

Деталі: кондитерська-пекарня, кондитерські вироби ручної роботи, торти і пироги, корпоративні подарунки, замовлення онлайн, доставка.

Latte coffee&desserts

Де: вул. Верхній Вал, 54

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: штолен (400 г) – 200 грн.

Деталі: кафе-кондитерська на Подолі, десерти з натуральних інгредієнтів, солодощі на замовлення, подарункові набори, весільні торти різної складності, є доставка, формат take away.

Реприза

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Де: вул. Богдана Хмельницького, 40/25; вул. Сагайдачного, 10/5; вул. Велика Васильківська, 26.

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: штолен (800 г) – 450 грн.

Деталі: бутик-кафе, кондитерська, знаходиться в центрі міста, інстаграмний інтер’єр, кілька зон, вітрина з десертами, цукерки ручної роботи, торти на замовлення, take away.


Панетоне

Традиційна італійська різдвяна випічка панетоне, можливо, народилась у Мілані, але ми не знаємо точно, коли. Здається, що він вже існував в XIII столітті — це був м’який хліб з медом і родзинками. «Pan del ton» в перекладі з міланського діалекту означає «розкішний хліб». У XVII столітті його випікали у вигляді паски з родзинками, в той час як в XIX столітті пиріг стає схожим на сучасний, той, що можна спробувати під час різдвяних свят. Секрет справжнього панетоне в тому, що тісто замішується і піднімається кілька разів. При цьому використовується натуральна закваска, без дріжджів. Цей процес може тривати дві-три доби, зате тісто виходить пишним і легким.

Є різні легенди про рецепт пирога. Одна з найромантичніших розповідає, що в кінці XV століття жив молодий лицар Антоніо, який закохався в красиву молоду дівчину. Щоб бути поруч з коханою, він став підмайстром її батька, який був пекарем. І там юнак, бажаючи догодити батькові милої, створив «багатий хліб», додавши в борошно масло, яйця, цукор, апельсинові цукати і кедрові горішки. Ця незвичайна випічка завоювала прихильність багатьох гурманів і серце прекрасної дівчини. Панетоне можна розшифрувати як «пане ді Тоні», тобто хліб Антоніо.

Згідно з іншою легендою, панетоне з’явився в Мілані, в кінці XV століття, при розкішному дворі Людовіко Моро, покровителя великого Леонардо да Вінчі. Одного разу придворний кондитер зіпсував вишуканий торт, і в кінці банкету був поданий панетоне — м’який хліб з родзинками і горішками, який зазвичай підмайстер Антоніо готував для прислуги. Панетоне припав до смаку Людовіко і гостям та залишився на святкових столах італійців.

Lolya

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Де: Бессарабська площа, 2

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: панетоне (700 г) – 500 грн.

Деталі: сімейна кондитерська, засновниця Ольга Діденко, десерти на замовлення, ромова баба в банку, каннолі і торти, порційні десерти для івентів, доставка десертів «сьогодні на сьогодні», десерти з сертифікатами якості.

VaBene Bistro

Де: вул. Б. Хмельницького, 19/21

Бюджет: ₴₴₴.

Що замовити: панетоне (500 г) – 295 грн, панетоне (800 г) – 515 грн.

Деталі: ресторан італійської кухні, розташований в центрі Києва, сучасний інтер’єр, VIP-зала, сніданки, колекція вин, піца-меню, формат take away, дитяче меню, сезонні пропозиції в меню, спеціалітети від шефа, вина побокально, резерв столів.

Panna Pasticceria

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Де: вул. Велика Житомирська, 6/11

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: панетоне з шоколадним кремом та глазур‘ю (760 г) – 390 грн.

Деталі: італійська кухня, пастічерія, остерія, джелатерія, за кожен напрямок в ресторані відповідає шеф-кухар італієць, літня тераса, цукерки ручної роботи, спеціальні десерти на основі джелато, сніданки з 08:00.


Бюш-де-Ноель (Різдвяне поліно)

Бюш-де-Ноель — традиційний різдвяний французький десерт у вигляді поліна. Перші згадки про десерт в книзі рецептів датовані 1615 роком — це був простий рулет на основі бісквітного тіста, який вважався символом процвітання. Такий десерт замінив справжні дерев’яні поліна, які кельти палили до свята зимового сонцестояння в кінці грудня. Батько родини приносив поліно в будинок перед самим святом. Поліно зрошували вином, молоком, медом в пам’ять про райський сад, віддаючи данину народженню Христа. Над поліном співали пісні, читали молитви. Потім його клали у вогнище, де дерево жевріло всю різдвяну ніч. З приходом християнства традиція «бюш» перевтілилася на різдвяну, а дерев’яні колоди змінилися десертами.

Milk Bar

Де: вул. Шота Руставелі, 16

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: Bûche de Noel (750 г) – 399 грн.

Деталі: кав’ярня, американська нова кухня, з вівторка по п’ятницю сніданки з 08:00 до 11:30, в понеділок сніданки подають цілий день, бранчі у вихідні дні з 09:00 до 23:00, зручне розташування, формат take away, kids friendly, тераса, великий вибір десертів, можливість замовити торт.

Калина

Де: вул. Московська, 29а

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: рулет «Різдвяне поліно» – 950 грн/кг

Деталі: кондитерський дім і ресторан італійської кухні, знаходиться в центрі Києва, панорамні вікна в закладі, резерв столів, доставка, формат take away, можна прийти з дітьми, паркінг, працює з 1995 року, сезонне меню.

Wolkonsky Ukraine

Де: вул. Русанівська набережна, 4; вул. Княжий Затон, 4; вул. Анни Ахматової, 32/18; просп. Миколи Бажана, 12.

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: Бюш-де-Ноель «Тірамісу» – 80 грн/100 г.

Деталі: мережа кафе-пекарень, європейська і французька випічка, доставка, подарункові сертифікати.


Спекулос

Святкове печиво спекулос готують до Дня святого Миколая в Нідерландах і Бельгії, але воно також поширене в Данії та Німеччині, де його випікають до Різдвяних свят. Це фігурні печива, які зображують деякі моменти з життя святого. Найчастіше їх випікають у формі слона, коня, корабля або селянського двору і, звичайно ж, дуже поширене зображення самого святого. Малюнок наноситься на печиво заготовленими формочками. Форми для спекулоса можуть бути виготовлені з дерева або заліза, після чого з тіста за їх допомогою вирізаються прямокутні заготовки для печива і на них наноситься малюнок.

Caramel

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Де: вул. Воздвиженська, 5-7

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: печиво спекулос – 50 грн/50 г.

Деталі: кондитерська-ресторан, сніданки, всілякі кондитерські вироби ручної роботи, хліб власного приготування, торти на замовлення, candy-bar, оригінальне печиво, паста-бар, дитяче меню, тематичні вечори, бранчі, кінопокази, літня тераса.


Трдельник

Трдельник — обов’язковий атрибут всіх свят у Чехії, за традицією трдельник подають до різдвяного столу та в Святвечір. Печуть трдельник на відкритому вогні, на циліндричних рожнах з дерева, зазвичай з бука, або металу. Смужки дріжджового тіста намотують на рожен по спіралі і випікають до рум’яної скоринки, повертаючи рожен і поливаючи молоком. Потім трдельник посипають цукром з корицею, кокосовою стружкою, товченими горіхами, маком або обливають медом і гарячою карамеллю. Можна з’їсти порожню трубочку, а можна з начинкою — шоколадом, різними кремами або джемами.

У хромого Пола. Чешская ресторация

Де: вул. М. Омеляновича-Павленка, 4

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: трдло з карамельним кремом та морозивом – 69 грн.

Деталі: страви традиційної чеської кухні з локальних продуктів, чеське пиво, світовий та український крафт, футбольні трансляції, жива музика, паркінг, резерв столів, формат take away.


Десерт «Павлова»

Суперечка про походження «Павлової» — повітряного десерту, який складається з хрусткої меренги, збитих вершків і фруктів, була і залишається тривалою дискусією між Австралією і Новою Зеландією. Анна Павлова, яка народилася в 1885 році — знаменита російська прима-балерина, визнана у всьому світі однією з найвидатніших артисток всіх часів. Коли вона була на піку популярності, багато кулінарів по всьому світу присвячували свої страви Анні. Але знаковою стравою залишається повітряний безе зі збитими вершками і фруктами «Павлова».

У двадцяті роки минулого століття Анна виступила в Австралії, де з нагоди її дня народження австралійський кондитер приготував легкий торт на основі безе. При вигляді витонченої балерини в традиційній балетній пачці кухар вигукнув: «Торт такий же легкий, як Павлова». Так і з’явився знаменитий десерт «Павлова» за версією австралійців.

У Новій Зеландії твердо переконані, що десерт спеціально для балерини створив шеф-кухар готелю у Веллінгтоні, де Анна Павлова зупинялася під час всесвітнього турне. Кондитер надихнувся повітряними нарядами прими і спробував відтворити щось подібне. Ніжна, елегантна, проста в приготуванні і неймовірно смачна «Павлова» миттєво стала улюбленим десертом не тільки новозеландських і австралійських господинь, але і перетворилася на справжній синонім епохи. Не дивлячись на суперечку авторства, в обох країнах цей десерт обов’язково є на різдвяному столі.

Baker Street Bakery

Де: пров. Бородянський, 3

Бюджет: ₴₴.

Що замовити: «Анна Павлова» – 59 грн, «Анна Павлова кокосова» – 62 грн, «Анна Павлова маракуйя» – 75 грн.

Деталі: кондитерська-пекарня, кондитерські вироби ручної роботи, торти і пироги, корпоративні подарунки, замовлення онлайн, доставка.

Фото: з Facebook сторінок закладів

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi