Ресторанна Європа: як Лондон справляється з карантином - PostEat

пошук

Ресторанна Європа: як Лондон справляється з карантином
10-03-2021 0 1202

Яна Ковток

Автор


Hello! Всім привіт, друзі! Мене звати Яна. Я живу в Лондоні і відтепер буду його показувати вам з найцікавіших сторін.

Коротко про себе. Я родом з Івано-Франківська. Навчалась на архітектора в Польщі, але замість того, щоб створювати будинки, я обрала створювати людям хороший настрій. Тому зараз я працюю на Лондонщині в ресторанній індустрії. Маю освіту у винній справі, а також веду свій блог в інстаграм — @blame.yana .

У перші ж місяці мого життя в Англії, я одразу помітила велику різницю між ресторанним бізнесом тут і в Україні. Я надзвичайно люблю Україну, і хочу щоб рівень сервісу у нас був не гірший, тому і взяла місію на себе — розказати і показати, як лондонці приймають гостей. Хочу ділитися їх досвідом і, якщо це допоможе хоча б одній людині в Україні покращити сервіс, я буду безмежно щаслива. А для тих, хто по ресторанах не ходить, я маю багато цікавих порад щодо різних напоїв і вин, які знадобляться у повсякденному житті. Тому не тікайте!

Отже досить про мене. Сьогодні я хочу поговорити про тему, яка стосується нас усіх — карантин. На жаль, це вплинуло на кожного, а найбільше це вплинуло на ресторанну індустрію. Тому розкажу, як ресторани і бари в Англії справляються з цим.

В березні, стався пік захворювань і країну «поставили на паузу». Усіх закрили по домівках і ні про які паби не було й мови. Згодом держава оголосила схему під назвою Furlough, де уряд відшкодовував ресторанним бізнесам 80% від зарплати працівників (але не більше 2500 фунтів стерлінгів на місяць). Здається, що круто але не так все просто. Ті, хто коли-небудь працювали в ресторанній індустрії знають, що величезний шмат твого доходу — це чайові і додаткові години. Зарплати в офіціантів і барменів не великі, тому вони виживають виключно на додатковому доході, який звісно ж не врахували в схемі. Окрім того, 70% працівників в ресторанах — іноземці. Виникло багато проблем з документами, тому більшість з них не змогли отримувати Furlough, не змогли виплачувати оренду за житло і багато людей опинилося на вулиці. Ресторанна індустрія базована на турботі про інших, тому виходили із ситуації як могли. Ресторани вишкрібали останні гроші, щоб допомогти своїм працівникам. З’явилися фонди, які також допомагали хоть трішки. Але, самі розумієте, що усім не допоможеш. Власники бізнесів отримували гроші лише на частину зарплати працівникам. А за оренду, простій і подібні речі ніхто їм не платив. 

У вересні держава дала усім змогу вдихнути і все відкрилось на декілька місяців. Звісно з купкою дурних правил про комендантський час, правилом ситної страви з кожним напоєм і так далі. Але ресторани сприйняли це все дуже відповідально і строго виконували усі правила з масками, дистанціями, обмеженням кількості людей. Відсоток захворювань з ресторанів — 3%. Не зважаючи на такий малий відсоток, держава вирішила покарати за всі біди саме ресторани і знову все зачинили. Почались протести. Це, звісно ж, нічого не дало і кожен почав боротися за свій бізнес як міг. (фото протесту) 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Фото взяті з: 

https://www.thedrinksbusiness.com/2020/10/hospitality-sector-protests-outside-parliament-in-pictures/

Найкращі бари Лондона почали робити доставки коктейлів на дім, а Мішленівські ресторани привозили свої страви під двері, щоб хоч якось триматись на плаву. Потім розпочалась хвиля «зроби сам». Елітні ресторани робили набір продуктів для їх вишуканих страв разом з рецептом. Набір можна замовити і приготувати вечерю, наприклад, з ресторану Hide у себе на кухні. Так само вчинили бари. Оскільки люди і так сидять вдома з купою вільного часу, ця ініціатива дуже круто сприйнялась.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Patty&Bun (@pattyandbun)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by HG Walter (@hgwalter)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tayēr + Elementary (@tayer_elementary)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by No.3 Gin (@no3gin)

На даний момент, ми досі закриті (а це вже на секундочку рік!). Надзвичайно велика кількість ресторанів і барів закрили свої двері назавжди. Мільйони людей втратили роботу. Але усі з надією чекають 12 квітня — день коли держава пообіцяла відкрити ресторани і бари. Щоправда, лише зі столиками на вулиці. Але, в будь-якому випадку, це велике зрушення.

Які прогнози на цей рік? Дуже погані. Лондон живе за рахунок туристів і бізнесменів. Якщо є надія, що хоч якийсь відсоток туристів до нас доїде, то про бізнесменів нема й мови. Ніхто з Америки чи Азії не відправить своїх працівників у відрядження. Усі вже навчилися працювати онлайн і ризикувати не будуть.

Тому тримайте за нас кулачки, а ми потримаємо за вас. Бережіть себе! 

Авторка: Яна Ковток 

 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi