Гастро-замітка: португальський спеціалітет Pastéis de Nata - PostEat

пошук

Гастро-замітка: португальський спеціалітет Pastéis de Nata
20-09-2023 0 670


Pastéis de Nata одне з найвідоміших і улюблених тістечок з Португалії. Походження цієї випічки сягає 18 століття. Ці тістечка були створені католицькими монахами в монастирі Жеронімуш (Mosteiro dos Jerónimos), в общині Санта-Марія-де-Белен в Лісабоні. У той час яєчний білок часто використовували для накрохмалювання одягу, після чого залишалося багато жовтків. Щоб використати ці жовтки, монахи почали виготовляти цю чудову випічку. Після зникнення релігійних орденів і напередодні закриття багатьох монастирів, після Португальської революції 1820 року, ченці стали продавати Паштел-де-Ната працівникам з поряд працюючої цукрової фабрики, щоб отримати хоч якийсь дохід. Згодом випічка стала настільки популярною, що в 1837 році власники нафтопереробного заводу відкрили кондитерську «Fábrica de Pastéis de Belém», яка працює донині та є головною туристичною визначною пам’яткою. 

Photo credit: Taste Atlas

Опис і смак. Pastéis de Nata — невеликі, вершкові та злегка хрусткі яєчні тістечка. Вони складаються з чашечки із листкового тіста, наповненої заварним кремом із яєчних жовтків, цукру, вершків і часто з ноткою ванілі чи кориці. Верх заварного крему карамелізується, що надає йому злегка коричневу скоринку, яка чудово контрастує з гладкою вершковою внутрішньою частиною. Тістечка зазвичай подаються теплими, часто посипані цукровою пудрою і корицею. Їх смак – гармонійне поєднання хрусткого тіста та насиченої вершково-заварної начинки.

Популярність і варіації. Хоча Pastéis de Nata виникли в Португалії, вони набули популярності в усьому світі, особливо в регіонах зі значною кількістю португальських громад. Наприклад, в колишній португальській колонії Макао, ці тістечка називають Pastel de Nata і вони є частиною місцевих кулінарних традицій. Глобально, в різних культурах є різні варіації та адаптації страви, але основне – вершково-заварний крем в хрусткому листковому тісті – залишається незмінною.

Приготування Pastéis de Nata. Листкове тісто має бути тонким і хрустким, а заварний крем – гладким і не дуже солодким. Для досягнення характерного карамелізованої скоринки потрібно випікати при високій температурі, щоб гарантувати, що верх підрум’яниться, а всередині залишиться кремова текстура.

Якщо ви зберетесь в Лісабон або в Португалію, обов’язково спробуйте ці тістечка у місцевій пекарні. Вони чудовий приклад локального автентичного спеціалітету та свідчення багатої кулінарної спадщини країни.

Читайте також: 

Гастро-замітка: Іспанія. Баскський чізкейк

Гастро-замітка: італійський спеціалітет капрезе

Гастро-замітка: перуанський спеціалітет севіче

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi