Дебют Gambero Rosso в Україні, найкращі вина Італії та український Brut Nature — винні підсумки Wine & Spirits Ukraine 2020 - PostEat

пошук

Дебют Gambero Rosso в Україні, найкращі вина Італії та український Brut Nature — винні підсумки Wine & Spirits Ukraine 2020
06-11-2020 0 1124


3-5 листопада у Києві відбувся салон алкогольних напоїв Wine & Spirits Ukraine 2020. Розповідаємо, як візит гіда Gambero Rosso вписав захід у винну історію України, які дегустації відбулись в межах салону і як нове українське ігристе вино Brut Nature увійшло у Книгу рекордів України.

Салон алкогольних напоїв Wine & Spirits Ukraine проводиться з 2018 року. У 2020 році салон під керівництвом Вікторії Агромакової організував перший офіційний візит команди винно-ресторанного гіда Gambero Rosso в Україну та дегустацію найкращих італійських вин в межах турне Gambero Rosso Top Italian Wines Roadshow.

Gambero Rosso — вперше в Україні

Чому це важливо? Gambero Rosso («Червона креветка» — так називалась таверна, куди Лисиця та Кіт привели Піноккіо) — це авторитетний європейський винний гід, який спеціалізується на винах Італії. Гід виник, як журнал про італійське вино та гастрономію ще у 1986 році. Сьогодні Gambero Rosso — це медіахолдинг, який видає журнали і путівники, має власний канал, сайт, школи еногастрономії, мобільний застосунок та займається промоцією вин Італії.

Незалежні експерти (близько 70) Gambero Rosso щорічно оцінюють тисячі італійських вин згідно з простою системою «Три келихи» (Tre Bicchieri). Оцінка в один келих значить, що вино хороше, двома келихами відзначають дуже хороші вина, три келихи дають екстраординарним винам. Результати публікуються у гіді Vini d’Italia («Вина Італії», вперше опубліковано у 1988 році), а 50-60 кращих виробників відправляються у світове турне зі своїми винами.

У 2020 році гід Gambero Rosso включив Київ в маршрут турне Top Italian Wines Roadshow — вперше у винній історії України. На відкритті дегустації вин від 50 кращих виробників Італії в Києві головний редактор Gambero Rosso Марко Сабелліко (Marco Sabellico) презентував 34-е видання гіда Vini d’Italia. Для путівника наосліп було продегустовано 46 тис. вин і відібрано 26 тис. для опису. Тільки 476 вин отримали у цьому році найвищу відзнаку «Три келихи».

Гості Top Italian Wines Roadshow отримали можливість спробувати, наприклад, багатогранне ігристе вино франчакорта, яке виготовляється класичним методом у регіоні Брешіа. Витончене просеко з окремих пагорбів Картіцце (Cartizze) рівня «гран крю», складне та граціозне класичне ігристе багаторічної витримки з північного регіону Тренто від майстрів Ferrari. В когорті тихих вин виступили визначні винарні від Апулії до П’ємонту і Фріулі. Дегустацію всіх 200 вин можна порівняти з подорожжю всією Італію — від півдня до півночі.

Візит команди гіда Gambero Rosso символічний. Він означає, що Україна увійшла в орбіту інтересів винно-гастрономічної спільноти Європи. Захід започатковує прямий діалог між винними спеціалістами Італії та України та закріплює країну на мапі інтересів італійських і європейських винних компаній. Двома словами винна цивілізація стала ближчою до України. 

Протягом кількох днів салону Gambero Rosso спільно з винним експертом Віталієм Ковачем провели майстер-класи про вина Вальполічелла та інші.  

Нагороди від гіда Gambero Rosso для українських ресторанів

Також команда Gambero Rosso привезла в Україну і нагороди для українських ресторанів. Окрім вин італійські журналісти оцінюють ще й рівень ресторанів італійської кухні у світі. Перевірені заклади нагороджують відзнаками — «виделками» — від однієї до трьох (Tre Forchette) — та включають у ресторанний путівник Gambero Rosso.

Головний редактор Gambero Rosso Марко Сабелліко оголосив, що гід відзначив ресторан Napule за відмінну піцу. У закладі готують піцу під керівництвом шеф-піццайоло Джузепе Іролло з Неаполя. 2008 року заклад першим в Україні отримали сертифікат Associazione Verace Pizza Napoletana, який підтверджує, що піца в Napule — справжня неаполітанська. «Ми відзначили довершеність рецептур та якість інгредієнтів, які постачають з Італії», — пояснив Сабелліко.

«Одну виделку» від Gambero Rosso отримав ресторан Feniх. Інспектори гіда відзначили класичні та традиційні страви італійської кухні закладу, які готують під керівництвом шеф-кухаря Стефано Антоніоллі — вітелло тоннато, різото з грибами та десерти. Марко Сабелліко також відмітив вдале поєднання у закладі класичної італійської кухні та паназійської кухні.

«Одна виделка» від Gambero Rosso була присуджена закладу Bassano Ristorante, яким володіє Олексій Камардін і в якому за винну карту відповідає сомельє Руслан Баранник. Гід включив заклад у добірку найкращих ресторанів італійської кухні України і відмітив кондитерську Dolceteka Bassano.


Ресторан Vino e Cucina отримав від Gambero Rosso найвищу нагороду церемонії — «Дві виделки» з трьох можливих. Заклад отримав ще одну нагороду — відзнаку Best Contemporary Wine List Award за чудову винну карту, яку уклав найкращий сомельє України 2018 року Олександр Меєр.

Презентація ігристого вина класичного методу Brut Nature від 46 Parallel Wine Group

В межах салону Wine & Spirits Ukraine 2020 відбулась презентація нового українського вина класичного методу. Його виготовила компанія 46 Parallel Wine Group під керівництвом Анни Горкун.

Brut Nature Grand Admiral від 46 Parallel відрізняється від більшості українських ігристих вин тим, що виготовлено не методом Шарма-Мартінотті (вторинне бродіння проходить у великому резервуарі), а за класичною технологією — коли вторинне бродіння відбувається у кожній пляшці окремо.

Класичним методом виготовляють справжнє шампанське у Франції. Вважається, що цей метод дозволяє досягти кращих показників органолептики — дати вину комплексність, багаті й концентровані аромат і смак.

В основі вина класичні сорти винограду — піно меньє, шардоне та піно блан урожаю 2018 року. Кюве сортів дало вину тілесно-солом’янний колір. Головна виноробка компанії Євгенія Пустовіт наполягла на тому, щоб вино витримувалось на осаді у пляшці близько 20 місяців (планували 15 місяців). Ще одна особливість релізу — це метод «брют натюр» (Brut Nature) без використання дозажного солодкого лікеру для запуску вторинного бродіння. «В ігристому вині нічого не приховаєш. А «брют натюр» — це чисте вираження характеру вина без прикрас», — сказав бренд-амбасадор 46 Parallel Євген Сеган.

Під час дегустації вино продемонструвало строгий стильний аромат з мінеральними відтінками та нотами білих фруктів. Яскравий концентрований смак вина містить ноти абрикосу, персика, ананаса та цитрусових.

Цікава особливість — етикетка Brut Nature Grand Admiral увійшла у книгу рекордів України, як найдовша винна етикетка. Її довжина — 30 см. Фіксація рекорду відбулась під час дегустації.

Фото: Wine & Spirits Ukraine / 46 Parallel Wine Group / Instagram Gambero Rosso

Читайте також:

Анна Горкун та агенція Tabasco презентували нові українські вина — 46 Parallel

Top Italian Wines Roadshow всесвітньо відомого винного гіда Gambero Rosso та іншіе цікаве в рамках салону вин Wine & Spirits Ukraine 2020

Вино в кегах — це еволюція закладу: як українська компанія просуває новий формат споживання

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi