10 головних трендів у сфері їжі та напоїв на найближчі десятиліття - PostEat

пошук

10 головних трендів у сфері їжі та напоїв на найближчі десятиліття
27-01-2020 0 2469


Агенція Wunderman Thompson опублікувала звіт про 100 головних тенденцій у культурі та поведінці споживачів. Бари без алкоголю, ускладнення коктейлів, антиінстаграмні інтер’єри — що ще нового чекати у сфері їжі і напоїв

Безалкогольні бариТакі бари виникнуть, як відповідь на зниження інтересу покоління Z до алкоголю. В них готуватимуть складні напої з багаторівневим ароматом і смаком, але без жодної краплі спирту. Відсутність алкоголю не означає, що в «тверезих» барах відмовляться від традицій споживання — аромат, смак, текстура напоїв будуть повторювати алкогольні оригінали. Такі заклади будуть шукати способи соціалізації без «алкогольного мастила».

Регенеративне сільське господарствоООН називаю сучасне інтенсивне землеробство однією з головних причин зменшення біорізноманіття на Землі. Експлуатація природи загрожує продовольчою кризою у майбутньому. Автори прогнозу вважають, що у найближчому десятилітті великі харчові компанії вимагатимуть від постачальників дотримуватись норм регенеративного сільського господарства — від зменшення викидів вуглецю до органічного методу землеробства. Очікується, що тренд допоможе у боротьбі зі зміною клімату, знизить шкідливі викиди та сприятиме «здоров’ю» ґрунтів.

«Озеленення» раціону у літакахІндустрія подорожей шукатиме шляхи «озеленення» на тлі критики перельотів літаками через значний викид вуглецю. Збільшиться кількість органічних страв на борту, біля аеродромів з’являться ферми, де вирощуватимуть свіжі овочі і фрукти для пасажирів. Прогнозується, що продукти для харчування в повітрі вирощуватимуть на вертикальних фермах для економії площі та енергії.

Кухні-коворкінги


З урбанізацією постане питання ощадливого використання простору. З іншого боку в епоху стартапів підприємці шукатимуть економічно вигідні варіанти для початку бізнесу. Автори прогнозу припускають, що у майбутньому збільшиться кількість спільним просторів для приготування коктейлі чи страв. Це можуть бути гостьові бари, кухні-коворкінги чи гастро-хаби для приготування їжі, майстер-класів чи досліджень смаку.

Меню, присвячене локальному біорізноманіттюІнтерес до вегетаріанського раціону та продуктів на рослинній основі приверне увагу до рослин, які до цього були поза увагою сільського господарства. Сьогодні у рослинних дієтах домінують три культури — пшениця, кукурудза та рис. Це загрожує природному балансу та біорізноманіттю. Зміна раціону на користь інших культур сприятиме екологічній стабільності та зміцненню здоров’я людини. Це може бути порошок з плодів баобаба, моринга, фонио тощо.

Антиінстаграмні інтер’єриАвтори прогнозу вважають, що у найближчі 10 років споживачі будуть цінувати інтер’єри, які сприятимуть інтимному спілкуванню. Риси таких інтер’єрів — приглушене світло, відокремлені місця, перевага тактильних відчуттів над візуальними, зміщення акценту з контрастності на насиченість кольорів, перевага тьмяних відтінків. Нові інтер’єри повинні спонукати «жити тут і зараз», а не сприймати світ через камеру смартфона.

Зниження харчових відходівСпоживачам запропонують продавати зайву їжу у пунктах обміну. Також можливе поширення пакування багаторазового використання із системою заохочення споживачів. Популярними можуть стати застосунки, які будуть інформувати покупців про знижки на надлишкові продукти.

Ускладнення коктейлівВже очевидно, що покоління Z буде пити менше за міленіалів. Щоб привернути увагу нових споживачів до коктейлів, знадобиться більше видів алкоголю та складніші комбінації. В одному напої можливе використання, наприклад, вісьмох видів рому, кілька видів бренді, джин, горілка тощо. Мета багатокомпонентної рецептури — створити глибокий, складний смак, який неможливо повторити вдома.

Інтер’єри для «телепортацій»


Конкуренція між кафе і ресторанами вийде за межі меню. Драйвером змін інтер’єрів стане покоління Z, яке шукає вражень і потребує історії мало не для кожної чашки кави чи чаю. Можлива поява закладів, де гість може випити ранкову каву в атмосфері японського саду або коктейль у космосі.

Рецепти в межах ідей стійкого розвиткуРазом зі зменшення відходів, переходом на регенеративні методи землеробства споживачі звернуть увагу на рецепти, які корисні не тільки для них, а й для планети. Наприклад, це можуть бути бургери з котлетами з хробаків. Для виробництва таких котлет потрібно в десятки разів менше енергії і вони продукують менше викидів вуглецю. Або копія риби з морських водоростей, рослинні види молока тощо.

Фото: jwtintelligence.com

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi